اخبار ارز دیجیتال

شبکه EOS الگوریتم اجماع ساوانا را معرفی می کند

بنیاد شبکه EOS از همه ارائه دهندگان زیرساخت دعوت می کند تا برای هاردفورک Leap 6 آماده باشند. این قرار است در ۳۱ جولای ۲۰۲۴ اتفاق بیفتد. تمامی فعالان شبکه باید تا ۳۰ جولای نرم افزار خود را ارتقا دهند.

EOS با قطعیت بلوک فوری از ساوانا استقبال می کند

Leap 6 قطعیت فوری را از طریق Savanna (توافق مقیاس پذیر در مورد درج های تایید شده با اعتبار سنجی غیرقابل قبول چابک) ارائه می دهد، یک طرح کلی در حال تغییر بازی که تجربه سطح Web2 را به فضای Web3 می آورد.

ساوانا با الهام از الگوریتم اجماع HotStuff توسعه یافته توسط VMware Research، یک تحول قابل توجه در فناوری بلاک چین را نشان می دهد. این یک الگوریتم ۱۰۰٪ جدید است که زنجیره های اجماع مبتنی بر بلاک چین را می گیرد و با استفاده از آخرین پیشرفت ها در الگوریتم های اجماع، آنها را به سیستم های توزیع شده امروزی ارتقا می دهد.

این امضاهای انبوه BLS و تکنیک های رمزگذاری پیشرفته را برای افزایش قابل توجه مقیاس پذیری و کاهش زمان تا نهایی شدن ترکیب می کند. ساوانا که برای متحول کردن شبکه EOS تنظیم شده است، تراکنش‌های برگشت‌ناپذیر و دقت را در عرض چند ثانیه امکان‌پذیر می‌کند که ۱۰۰ برابر نسبت به نسخه‌های قبلی بهبود یافته است.

این پیشرفت کارایی شبکه را بهبود می بخشد و تجربه کاربر را بالا می برد و EOS را در خط مقدم توسعه بلاک چین قرار می دهد.

Leap 6 رمزگذاری، امنیت و عملکرد بهبود یافته را برای EOS و dApp های مبتنی بر EOS به ارمغان می آورد.

یکی دیگر از جنبه های قابل توجه Leap 6 پتانسیل آن برای نوآوری رمزنگاری است. معرفی امضاهای انبوه BLS، که در کمتر از ۱.۱ میلی ثانیه تأیید می‌شوند، توسعه سیستم‌های محافظت‌شده با ZK را با ایجاد پایه‌ای برای بلوک‌های ساختمانی رمزنگاری انتزاعی‌تر امکان‌پذیر می‌سازد.

این امر از طریق اجرای خود EOS از عملیات BLS و عملیات ماتریس سفارشی در WebAssembly به دست می آید.

این سیستم ها استانداردهای جدیدی را در حریم خصوصی و امنیت بلاک چین با وعده ویژگی های پیشرفته حریم خصوصی مانند تراکنش های خصوصی و استفاده از آدرس های خصوصی تعیین می کنند.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا