🚨 اخبار ارز دیجیتال

بلاک چین سازمانی: «اتریوم برای تجارت» موارد استفاده کلیدی را توضیح می‌دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پل برودی اتریوم برای کسب و کار یک نمای کلی از اتریوم سازمانی ارائه می دهد و نمونه های واقعی از نحوه استفاده مشتریان EY از فناوری را ارائه می دهد.

در حالی که بازار ارزهای دیجیتال طی سال گذشته فراز و نشیب های خود را داشته است، فناوری بلاک چین همچنان شاهد رشد چشمگیر است زیرا کسب و کارها به دنبال تحول دیجیتال هستند.

یک مطالعه اخیر توسط MarketsandMarkets، یک پلت فرم تحقیقات بازار، تخمین می زند که ارزش بازار جهانی بلاک چین تا سال ۲۰۲۲ به ۷.۴ میلیارد دلار خواهد رسید. اگرچه قابل توجه است، این گزارش نشان می دهد که انتظار می رود بخش بلاک چین تا پایان سال ۲۰۲۷ ۹۴ میلیارد دلار درآمد ایجاد کند. اگر درست باشد، نرخ رشد سالانه مرکب از سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۷ ۶۶ درصد خواهد بود.

تجزیه و تحلیل “اتریوم برای تجارت”

به طور خاص، امروزه بسیاری از شرکت‌ها از بلاک چین اتریوم برای بهبود فرآیندهای تجاری قدیمی استفاده می‌کنند. پل برودی، رهبر جهانی بلاک چین در ارنست اند یانگ (EY)، به کوین تلگراف گفت که او معتقد است شبکه اتریوم بزرگترین رشد را در بازار بلاک چین سازمانی در آینده ایجاد خواهد کرد.

برای روشن شدن این موضوع، برودی اخیرا منتشر کرد اتریوم برای تجارت به گفته برودی، هدف این کتاب کمک به مدیران غیر فنی و رهبران شرکت است تا بفهمند چگونه و چرا اتریوم در موارد استفاده خاص اعمال می‌شود.

جلد کتاب.منبع: انتشارات دانشگاه آرکانزاس

برای کمک به خواننده در درک موضوع، برودی قسمت اول کتاب را با توضیح نحوه عملکرد اتریوم به زبان آشنا آغاز می کند. او نوشت: «سه مفهوم اساسی وجود دارد که برای درک مفید هستند: دفترهای توزیع شده، دفتر کل قابل برنامه ریزی، و الگوریتم های اجماع. برودی سپس توضیح می‌دهد که «هر سیستم مالی یک دفتر کل دارد»، اما تفاوت بین یک سیستم سنتی متمرکز و اتریوم در این است که «دفتر کل اتریوم عمومی است و بین همه شرکت‌کنندگان توزیع می‌شود. من اشاره می‌کنم که انجام خواهد شد.

فصل اول همچنین اصطلاحات مربوط به شبکه های بلاک چین را توضیح می دهد. برودی نوشت: «مجموعه تراکنش‌ها به‌عنوان «بلاک» شناخته می‌شوند، زیرا شبکه اتریوم «راحتی یک تجارت دیجیتال یکپارچه» را بدون اپراتور بازار متمرکز ارائه می‌دهد. فصل را با بیان اینکه اغلب برای کاربران تجاری جذاب است، به پایان می‌رساند.

برودی قبل از پرداختن به موارد استفاده خاص، چند فصل بعدی کتاب را به جزئیات شرایطی مانند کیف پول، توکن و قراردادهای هوشمند اختصاص خواهد داد. مثلاً در فصل چهارم می نویسد:

در اتریوم، هم پول و هم کالا را می‌توان به عنوان توکن نشان داد، در حالی که شرایط مبادله بین این دو را می‌توان در قراردادهای هوشمند گنجاند.

برودی اضافه می کند که هنگام استفاده از بلاک چین اتریوم، هر چیزی که ارزش دارد در کیف پول ذخیره می شود. کیف پول فقط نام یک حساب دیجیتال است که در آن می‌توانید کلیدها را ذخیره کنید و به مخاطبین و دارایی‌هایی که از طریق آن کلیدها کنترل می‌کنید دسترسی داشته باشید.»

اخیر: هوش مصنوعی در مراقبت های بهداشتی: فناوری های نوظهور در تشخیص و مراقبت از بیمار

فصل ۵ بر اوراکل ها تمرکز دارد. همانطور که برودی می گوید، “استفاده گسترده از اوراکل ها برای تراکنش های سازمانی مورد نیاز است”، زیرا منابع داده های خارجی برای تکمیل قراردادهای هوشمند برای اهداف تجاری ضروری هستند.

اطلاعات ارائه شده در ابتدای کتاب برودی برای خوانندگان تازه وارد به فضای بلاک چین بسیار مفید است. فصل بعدی بر روی مفاهیمی مانند حریم خصوصی تمرکز خواهد کرد که ملاحظات مهمی برای شرکت هایی است که از بلاک چین استفاده می کنند.

برودی در فصل ۶ می نویسد: «کسب و کارها خواهان حفظ حریم خصوصی هستند، اما بلاک چین ها آن را به طور پیش فرض فراهم نمی کنند.» با در نظر گرفتن این موضوع، برودی این بخش را بر روی برنامه‌های حریم خصوصی متمرکز می‌کند که می‌توانند برای پشتیبانی از تراکنش‌های شرکتی استفاده شوند. در ابتدای کتاب، برودی بیان می‌کند که این کتاب برای ترویج فعالیت‌های بلاک چین EY نیست، اما Nightfall و Starlight، دو مکانیزم حفظ حریم خصوصی که توسط EY ایجاد شده‌اند، نحوه استفاده شرکت‌ها از آن برای ایمن کردن تراکنش‌های بلاک چین خصوصی را شرح می‌دهند.

موارد استفاده واقعی سازمانی اتریوم

بخش ۲ کتاب برودی بر موارد استفاده و مطالعات موردی تمرکز دارد. این بخش احتمالاً جالب ترین است زیرا توضیح می دهد که چرا این فناوری برای فرآیندهای تجاری مفید است.

توکن‌سازی در بخش ۲ به تفصیل پوشش داده شده است، جایی که برودی نوشت که توکن‌سازی «تنها مهم‌ترین کاری است که کسب‌وکارها می‌توانند در فضای بلاک چین انجام دهند». او افزود که توکن‌سازی اغلب اولین تصمیمی است که شرکت‌ها با استفاده از بلاک چین می‌گیرند، زیرا می‌توان از آن برای دیجیتالی کردن دارایی‌هایی استفاده کرد که به راحتی قابل ردیابی و مدیریت هستند.

در حالی که برودی تفاوت های بین توکن های ERC-20 و ERC-721 را توضیح می دهد، استاندارد ERC-1155 به دلیل ترکیبی از ویژگی های قابل تعویض و غیر قابل تعویض توجه شرکت ها را به خود جلب کرده است. تاکید می کنم که آنها را جمع آوری می کنم. برودی به اشتراک گذاشت که مشتریان EY در صنعت داروسازی در حال حاضر از توکن های ERC-1155 برای ردیابی بسته های دارویی سریالی استفاده می کنند. وی نوشت: با استفاده از استاندارد ۱۱۵۵، این شرکت قادر خواهد بود مقادیر زیادی توکن را ضرب کند و آنها را در دسته های بزرگ به توزیع کنندگان و سایرین انتقال دهد.

برودی همچنان نمونه های واقعی از نحوه استفاده مشتریان EY از بلاک چین اتریوم را به اشتراک می گذارد. برای مثال، توضیح می‌دهیم که چگونه تولیدکننده آبجو ایتالیایی Peroni از بلاک چین برای ردیابی استفاده می‌کند و به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد تا یک کد QR را اسکن کنند تا بفهمند آبجوشان چگونه ساخته شده است.

افرادی که به توکن‌های غیرقابل تعویض پرونی (NFT) در زنجیره PoS Polygon (زنجیره جانبی اتریوم) نگاه می‌کنند، نه تنها توکن‌های دسته‌ای نهایی Peroni، بلکه توکن‌های ورودی Malthouse و Farms را نیز خواهند دید. برودی.

علاوه بر این موارد استفاده، برودی نحوه کمک بلاک چین به مدیریت زنجیره تامین، مدیریت قرارداد، ردیابی انتشار کربن، پرداخت ها و موارد دیگر را شرح خواهد داد. او در این بخش تاکید می کند: «بلاک چین درست مانند ERP به اکوسیستم کسب و کار کمک می کند [enterprise resource planning] در یک شرکت واحد انجام شد. ”

«اتریوم برای تجارت» آموزشی است، اما بلاک چین گسترده است

در عین حال اتریوم برای تجارت این یک نمای کلی دقیق و واضح از اتریوم سازمانی ارائه می دهد، اما خوانندگان باید در نظر داشته باشند که اکوسیستم بلاک چین گسترده است. علاوه بر اتریوم، شبکه‌های بلاک چین مختلفی وجود دارد که کسب‌وکارها می‌توانند از آنها استفاده کنند.

آخرین: پاداش‌های باگ به امنیت شبکه‌های بلاک چین کمک می‌کنند، اما با نتایج متفاوت

با این حال، شایان ذکر است که کتاب جدید برودی یک نمای کلی از اکوسیستم اتریوم ارائه می‌کند و مفاهیم کلیدی را تجزیه می‌کند و در عین حال موارد استفاده در دنیای واقعی را ارائه می‌دهد. این بسیار مهم است، زیرا آموزش در مورد فناوری بلاک چین هنوز برای پذیرش جریان اصلی مورد نیاز است.

نویسنده: Rachel Wolfson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا