🚨 اخبار ارز دیجیتال

Dev نحوه ایفای نقش ENS در رسانه های اجتماعی غیرمتمرکز را به اشتراک می گذارد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Makoto Inoue تاکید کرد که Web3 Social تنها به پلتفرم‌های آنلاین محدود نمی‌شود، می‌توان آن را به صورت آفلاین نیز اعمال کرد و سوابق ملاقات با افراد را می‌توان در بلاک چین ذخیره کرد.

با تبدیل شدن رسانه های اجتماعی غیرمتمرکز به یکی از موضوعات اصلی رویداد Buildl Asia در کره جنوبی، کوین تلگراف یک گفتگوی آنلاین با ماکوتو اینو، توسعه دهنده سرویس نام اتریوم (ENS) برای بحث در مورد رسانه های اجتماعی Web3 برگزار کرد، ما جایگزین های بالقوه برای Web2 و نقش آن را بررسی کردیم. شبکه های اجتماعی Web3 ENS و متاورس در این پارادایم جدید رسانه های اجتماعی.

به گفته Inoue، Web3 «ذاتاً اجتماعی و غیرمتمرکز است». توسعه دهنده تاکید کرد که همه چیز شفاف است زیرا بر روی بلاک چین ساخته شده است. این امر بلاک چین را به یک «گراف اجتماعی» تبدیل می‌کند، نموداری که معمولاً برای نشان دادن به هم پیوستگی روابط در شبکه‌های اجتماعی آنلاین استفاده می‌شود.

او گفت: “این در حال حاضر ذاتاً بدون مجوز و اجتماعی است. اینجا جایی است که ENS در آن جای می گیرد. شفاف است، اما آدرس ها برای انسان قابل خواندن هستند. و با تداعی نام های ENS، ناگهان نمودار اجتماعی خواهید داشت”.

توسعه دهنده ENS، Makoto Inoue، به بررسی رسانه های اجتماعی Web3 می پردازد.منبع: کوین تلگراف

توسعه‌دهنده اضافه کرد که ENS زمانی وارد عمل می‌شود که نیاز به درک آسان‌تر باشد. این منجر به ایجاد چیزی می شود که توسعه دهندگان آن را “ردیابی هویت” می نامند. او توضیح داد:

زمانی که مردم شروع به استفاده از بلاک چین می کنند، به خصوص زمانی که شما مجبور هستید از چیزی مانند آدرس کیف پول هنگام امضا استفاده کنید، این به هویت شما تبدیل می شود. این نوع تاریخچه هویت را بیشتر نمایان می کند.

به طور جداگانه، توسعه دهنده به کوین تلگراف گفت که در پارادایم رسانه های اجتماعی غیرمتمرکز، کسی وجود ندارد که مانعی برای کاربران شود. در مقایسه با رسانه های اجتماعی سنتی، هیچ سازمانی حق ندارد کسی را در پلتفرم متوقف کند. او توضیح داد:

زمانی که توییتر برای اولین بار منتشر شد، یک اکوسیستم پر جنب و جوش برای توسعه دهندگان وجود داشت تا هر آنچه را که می خواستند بسازند. من این حق را دارم که جلوی شما را بگیرم.”

در دوم فوریه، غول رسانه‌های اجتماعی توییتر اعلام کرد که از توسعه‌دهندگان برای ادغام با پروژه‌هایشان با استفاده از API توییتر هزینه‌ای را شروع می‌کند. در ۱ ژوئن، انجمن اجتماعی Reddit با درخواست از مردم برای آنچه قبلا رایگان بود، ردپای توییتر را دنبال کرد. طبق گفته Inoue، Web3 ذاتاً بدون مجوز است، بنابراین این اتفاق نخواهد افتاد.

مربوط: در اینجا نحوه هدف توسعه دهندگان برای ذخیره ارزهای دیجیتال در NFTها آمده است

کوین تلگراف همچنین از Inoue در مورد پتانسیل رسانه های اجتماعی مبتنی بر وب ۳ برای جایگزینی بستر اجتماعی قدیمی Web2 سؤال کرد. با این حال، توسعه دهندگان این باور را داشتند که به جای جایگزینی کامل سیستم قدیمی، Web3 راه هایی را برای بهبود و بهبود سیستم ارائه می دهد. او توضیح داد: «به‌جای جایگزینی کامل نیازهایی مانند Web3، فکر می‌کنم فناوری‌های Web3 می‌توانند آنچه را که قبلاً در Web1 و Web2 وجود دارد، بهبود بخشد.

هنگامی که از سازنده در مورد نقش Metaverse در رسانه های اجتماعی غیرمتمرکز پرسیده شد، توسعه دهنده به اشتراک گذاشت که هیاهوی هوش مصنوعی قبلاً فراگیر شده است. او توضیح داد:

“هوش مصنوعی قبل از اینکه متاورس به جریان اصلی تبدیل شود، قدرت را در دست گرفت. من مطمئن نیستم که ما به همان داستانی که چند سال پیش فیسبوک به متا تغییر نام داد ادامه دهیم.”

در سال ۲۰۲۱، فیس بوک به متا تغییر نام می دهد و گام بزرگی با تمرکز بر ادغام فناوری مبتنی بر متاورس در دنیای رسانه های اجتماعی خواهد برد. با این حال، متا اخیراً گزارش داده است که در بخش متاورس خود متحمل ضرر ۴ میلیارد دلاری شده است، اما توانسته از طریق بخش هوش مصنوعی خود این ضرر را جبران کند.

بیشتر مکالمات اجتماعی Web3 حول پلتفرم های آنلاین می چرخید. Inoue استدلال کرد که شبکه اجتماعی Web3 به متاورس ها یا پلتفرم های آنلاین محدود نمی شود. توسعه دهنده یک کارت شناسایی به اشتراک گذاشته است که می توان از آن برای پیوند با سایر کاربران با همان کارت استفاده کرد.به گفته توسعه دهندگان، این می تواند به طور گسترده در رویدادهایی استفاده شود که در آن ضربه زدن به کارت های یکدیگر می تواند ضبط جلسه را در بلاک چین ذخیره کند.

مجله: رسانه های اجتماعی غیرمتمرکز: چیز بزرگ بعدی در ارزهای دیجیتال؟

نویسنده: Ezra Reguerra

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا