اخبار ارز دیجیتال

اجرا با اقدام Bitzlato ادامه دارد – قانون رمزگشایی شده، ۱۶-۲۳ ژانویه.

آناتولی لگکودیموف، موسس شرکت ارزهای دیجیتال Bitzlato مستقر در چین، به ظن پولشویی مرتبط با تامین مالی غیرقانونی روسیه دستگیر شد.

خبر خوب هفته گذشته این بود که بیت کوین (BTC) به بررسی خود ادامه داد و از ۱۶ ژانویه تا ۲۳ ژانویه حدود ۱۰ درصد افزایش یافت. قانون

وزارت دادگستری ایالات متحده یک “اقدام گسترده بین المللی برای اجرای ارزهای دیجیتال” را علیه شرکت ارزهای دیجیتال Bittrat مستقر در چین و دستگیری بنیانگذار آناتولی لگکودیموف آغاز کرده است. مجریان، Bitzlato را یک “نگرانی عمده پولشویی” مرتبط با تامین مالی غیرقانونی در روسیه می دانند. این صرافی تا زمان اقدام DOJ مورد توجه کمی قرار گرفت، اما ۲۰۶ میلیون دلار از بازارهای تاریک نت، ۲۲۴.۵ میلیون دلار از تقلب و ۹ میلیون دلار از مهاجمان باج افزار دریافت کرد.

شبکه اجرای جرایم مالی ایالات متحده (FinCEN) بیان می کند که صرافی ارزهای دیجیتال Binance یکی از “سه طرف مقابل دریافت کننده برتر” Bitzrat برای تراکنش های بیت کوین است. با این حال، بایننس را در میان برترین ارسال کنندگان صرافی های مخرب ذکر نمی کند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) را به طور موازی علیه کاربران کریپتو که ادعا می شود در پشت بهره برداری چند میلیون دلاری از صرافی غیرمتمرکز Mango Markets قرار دارند، دنبال کرده است. گفته می شود که Avraham Eisenberg توکن مدیریت MNGO Mango Markets را برای سرقت تقریباً ۱۱۶ میلیون دلار ارز دیجیتال از این پلتفرم دستکاری کرده است.

ایران و روسیه می خواهند استیبل کوین های جدید با پشتوانه طلا منتشر کنند

طبق گزارش‌ها، بانک مرکزی ایران در حال همکاری با دولت روسیه برای انتشار یک ارز دیجیتال جدید با پشتوانه طلا است. «توکن های منطقه خلیج فارس» به عنوان یک روش پرداخت در تجارت خارجی عمل خواهد کرد. استیبل کوین ها برای فعال کردن تراکنش های برون مرزی به عنوان جایگزینی برای ارزهای فیات مانند دلار آمریکا، روبل روسیه و ریال ایران در نظر گرفته شده اند. براساس گزارش ها، یک ارز دیجیتال بالقوه در منطقه ویژه اقتصادی آستاراخان، جایی که روسیه پذیرش محموله های حمل و نقل ایرانی را آغاز کرده است، کار خواهد کرد.

به خواندن ادامه دهید

اتحادیه اروپا رأی نهایی MiCA را برای دومین بار به تعویق انداخت

رای نهایی در مورد مجموعه قوانین ارزهای دیجیتال که مدت ها در انتظار آن بودیم در اتحادیه اروپا (EU) معروف به مقررات بازارهای دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) به آوریل ۲۰۲۳ به تعویق افتاد. این دومین تاخیر در رای گیری نهایی است که قبلاً به تعویق افتاده بود. از نوامبر ۲۰۲۲ تا فوریه ۲۰۲۳. آخرین تاخیر به دلیل یک مشکل فنی بود که ما را از ترجمه سند رسمی ۴۰۰ صفحه ای به ۲۴ زبان رسمی اتحادیه اروپا باز داشت. اسناد قانونی مانند MiCA که به زبان انگلیسی نوشته شده است باید با مقررات اتحادیه اروپا مطابقت داشته باشد و به تمام ۲۴ زبان رسمی انجمن منتشر شود.

به خواندن ادامه دهید

تنظیم‌کننده‌های ژاپنی می‌خواهند با ارزهای دیجیتال مانند بانک‌های سنتی رفتار کنند

مامورو یاناسه، معاون دفتر توسعه استراتژیک و مدیریت آژانس خدمات مالی، به رسانه ها گفت: «اگر می خواهیم مقررات مؤثری را اجرا کنیم، باید همان کاری را انجام دهیم که نهادهای سنتی را تنظیم و نظارت می کند. یاناس افزود که کشورها «نیاز دارند به شدت خواستار اقدامات حفاظت از مصرف کننده از صرافی های ارزهای دیجیتال. آنها همچنین باید از پولشویی، حکمرانی قوی، کنترل های داخلی، ممیزی و افشای کارگزاران ارزهای دیجیتال جلوگیری کنند.

به خواندن ادامه دهید

ادامه مطلب

بدون پول نقد: پروژه ارز دیجیتال نروژی مشکلات حریم خصوصی را ایجاد می کند

تکرارهای DeFi امروزی ممکن است تا سال ۲۰۲۵ جرم انگاری شوند.

FTX Fallout: آزمایش‌های SBF می‌تواند سابقه‌ای برای صنعت کریپتو ایجاد کند

به گفته وزیر امور خارجه و تجارت امارات متحده عربی، ارزهای دیجیتال نقش مهمی در تجارت امارات خواهند داشت.

تمرکز جمهوری آفریقای مرکزی بر چارچوب قانونی برای پذیرش کریپتو

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا