اخبار ارز دیجیتال

به روز رسانی Grok ایلان ماسک پیام مهمی به دنیای Crypto AI ارسال می کند

تصویر جلد از طریق www.youtube.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

ایلان ماسک، بنیانگذار اسپیس ایکس و رئیس پلتفرم رسانه اجتماعی X، به‌روزرسانی بزرگ مدل زبان بزرگ (LLM) Grok AI را اعلام کرد. ایلان ماسک خطاب به پلتفرم X گفت که تیم xAi در حال حاضر در حال آموزش مدل Grok 2 است، نسخه بهبود یافته ای که جایگزین نسخه Grok 1.5 معرفی شده در ۲۸ مارس خواهد شد.

برای مرجع، Grok 1.5 با قابلیت‌های استدلال بهبودیافته عرضه می‌شود و می‌تواند طول زمینه‌ای به اندازه ۱۲۸۰۰۰ توکن را مدیریت کند. به طور مفصل، به روز رسانی های مهم این مدل جدید شامل عملکرد آن در کدنویسی و وظایف مرتبط با ریاضی است.

علیرغم پیشرفت شایعه شده برای Grok نسخه ۱.۵، ایلان ماسک با گفتن اینکه Grok 2 پیشرفته ترین محصولات هوش مصنوعی در حال حاضر موجود است، ضربه ای به رقابت فعلی وارد کرد. قابلیت‌های Grok 2 هنوز اعلام نشده است، اما آماده است تا معیارهای موجود را در نظر گرفته و قابلیت‌های پرکاربردترین محصولات هوش مصنوعی، از جمله ChatGPT OpenAI و محصول Gemini گوگل را بهبود بخشد.

با به‌روزرسانی، ایلان ماسک احساس رقابت را در میان نوآوران کلیدی هوش مصنوعی، از جمله کسانی که در اکوسیستم کریپتو هستند، ایجاد کرده است.

ایلان ماسک ناخودآگاه خط نبرد را ترسیم می کند

اگرچه این هدف او نبود، اما پست در Grok 2 باعث ایجاد یک نوآوری ظریف شد که پروژه های مبتنی بر هوش مصنوعی ارزهای دیجیتال می توانند از آن بیاموزند. در اوایل این هفته، سه گروه Fetch.ai (FET)، SingularityNET (AGIX) و Ocean Protocol (OCEAN) راه اندازی ابر هوش مصنوعی (ASI) را به همراه برنامه هایی برای ادغام توکن های خود اعلام کردند.

در حالی که این سه نفر در حال حاضر پیشگامان عرصه هوش مصنوعی بلاک چین هستند و محصولات نوآورانه ای در ارتباط با آنها دارند، این اتحاد به هم افزایی منابعی کمک می کند که می توانند به ایجاد برنامه های کاربردی برای رقابت با Grok 2 کمک کنند.

همانطور که جنگ هوش مصنوعی بیشتر می شود، پروتکل های ارزهای دیجیتال این شانس را دارند که واقعا مزیت غیرمتمرکز را بیان کنند.

منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۵ / ۵. مجموع آرا: ۱

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا