🚨 اخبار ارز دیجیتال

ایلان ماسک OpenAI و جامعه کریپتو را هیجان زده و گیج می کند

فهرست

  • جامعه تعجب می کند که ماسک در آینده با OpenAI چه خواهد کرد
  • OpenAI در دادگاه به ماسک پاسخ می دهد

ایلان ماسک، تکنو میلیاردر که تسلا را اداره می کند، مالک آن است

جامعه ارزهای دیجیتال در حال حاضر غوغا شده است زیرا به نظر می رسد هم کنجکاو و هم هیجان زده در مورد آنچه در آینده اتفاق می افتد. برخی حتی به ماسک پیشنهاد خرید OpenAI را دادند.

این پیشرفت مدت کوتاهی پس از رد و بدل شدن مکاتبات اولیه OpenAI با ماسک رخ داد که انتقاد میلیاردر مرکزی را برانگیخت.

جامعه تعجب می کند که ماسک در آینده با OpenAI چه خواهد کرد

ایلان ماسک یک میم منتشر کرد که با نام شرکت بازی می‌کند و OpenAI را “هوش مصنوعی بسته” می‌نامد، گویی که به این معنی است که او قصد دارد با این شرکت توسعه‌دهنده هوش مصنوعی این کار را انجام دهد.

جامعه کریپتو نظرات متعددی را برای حمایت از رئیس X ارسال کرد که چت بات Grok AI را در پلتفرم تولید شده توسط xAI ادغام کرد. این استارت‌آپی است که ماسک سال گذشته برای مقابله با OpenAI راه‌اندازی کرد که فکر می‌کند از خواب بیدار شده است. Grok برعکس ChatGPT OpenAI است که از بحث در مورد موضوعات حساس اجتناب می کند تا به احساسات کاربران آسیب نرساند.

دیوید گوخشتاین، تأثیرگذار ارزهای دیجیتال، مانند توییتر، به ماسک پیشنهاد خرید OpenAI را داد.

برایان کراسنشتاین، روزنامه‌نگار فناوری و تهیه‌کننده رسانه‌ای، از ماسک پرسید که آیا قصد دارد در نهایت xAI یا Grok را راه‌اندازی کند، و آیا ماسک، رئیس OpenAI، سم آلتمن را “خطری برای بشریت” می‌داند.

OpenAI در دادگاه به ماسک پاسخ می دهد

در حالی که ماسک سام آلتمن را به نقض قرارداد اولیه OpenAI متهم کرد، او از آلتمن و یکی از بنیانگذاران همکار، گرگ بروچمن، خواست سودی را که از کسب و کاری که با مشارکت ماسک شروع شده بود، به او پس دهند.

در این هفته، OpenAI مکاتباتی با ماسک منتشر کرد که در آن وی اظهار داشت که این شرکت برای پشتیبانی از منابع محاسباتی عظیم مورد نیاز برای اجرای هوش مصنوعی آینده خود به بودجه زیادی نیاز دارد.

بر اساس این ایمیل‌ها، ماسک متعهد شده بود که یک میلیارد دلار به این شرکت ارائه کند، اما بعداً از آن عقب‌نشینی کرد. در سال ۲۰۱۸، ماسک پیشنهاد کرد که تنها راه این است که OpenAI خود را به تسلا بفروشد. او ادعا کرد که OpenAI فوری به میلیاردها دلار نیاز دارد.

OpenAI این پیشنهاد را رد کرد و OpenAI LP، یک سازمان انتفاعی را تأسیس کرد. پس از آن مایکروسافت متعهد به تامین مالی ۱۳ میلیارد دلاری شد و OpenAI اکنون ۹۰ میلیارد دلار ارزش گذاری شده است.

منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا