اخبار ارز دیجیتال

ایلان ماسک مایکروسافت را تهدید به شکایت کرد و مدعی شد که هوش مصنوعی بر روی داده های توییتر آموزش دیده است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مدیر اجرایی توییتر مدعی شد که مایکروسافت برای آموزش یک هوش مصنوعی اطلاعات را از پلتفرم خود حذف کرده و سپس داده ها را به دیگران فروخته است.

مایکروسافت با شکایت تسلا و رئیس توییتر ایلان ماسک تهدید می شود. او ادعا کرد که شرکت های بزرگ فناوری به طور غیرقانونی هوش مصنوعی (AI) را در داده های توییتر آموزش داده اند.

در ۱۹ آوریل، ماسک در پاسخ به پستی که گزارش می‌داد مایکروسافت به پشتیبانی از ابزارهای تبلیغات اجتماعی آنلاین، کمپین‌های هوشمند و توییتر خود در چندین پلتفرم در ۲۵ آوریل پایان می‌دهد، توییت کرد.

روسای توییتر ادعا می کنند که مایکروسافت “به طور غیرقانونی از داده های توییتر برای آموزش استفاده کرده است” و این شرکت را به استخراج توییت های کاربران برای کمک به آموزش برنامه های کاربردی مبتنی بر هوش مصنوعی متهم می کند.

طبق گزارش مارس Wired، هزینه های API توییتر از ۰ دلار به ۴۲۰۰۰ دلار در ماه و در برخی موارد بیش از ۲۰۰۰۰۰ دلار در ماه افزایش یافت، اما مایکروسافت هیچ دلیلی برای پایان دادن به پشتیبانی از توییتر ارائه نکرد.

ماسک همچنین ادعا می‌کند که مایکروسافت با حذف تبلیغات، داده‌های توییتر را «ارزش‌زدایی» می‌کند و «سپس داده‌ها را به دیگران می‌فروشد».

تصمیم مایکروسافت برای بازنشستگی توییتر به این معنی است که مشتریان نه تنها می‌توانند توییت‌ها را ایجاد، مدیریت، مشاهده و زمان‌بندی کنند، بلکه دیگر نمی‌توانند از این ابزار برای دسترسی به حساب‌های توییتر خود استفاده کنند.

مایکروسافت تبلیغات توییتر را از Multiplatform کنار گذاشته است.منبع: مایکروسافت

وب سایت این شرکت می گوید مشتریان مایکروسافت همچنان می توانند از فیس بوک، اینستاگرام و لینکدین استفاده کنند.

مربوط: Microsoft Azure Marketplace ورود به داده های بلاک چین را یکسان می کند

تصمیم مایکروسافت ماه‌ها پس از توقف توئیتر ارائه دسترسی رایگان به نسخه‌های ۱.۱ و ۲ Twitter API اتخاذ شد.

دانشگاه ها به شدت از نوسانات زیاد قیمت ها آسیب دیده اند. از سال ۲۰۲۰، بیش از ۱۷۵۰۰ مقاله دانشگاهی بر اساس داده های توییتر است.

کوین تلگراف با مایکروسافت تماس گرفت و مایکروسافت از اظهار نظر درباره اتهامات ماسک و تصمیم آنها برای پایان دادن به پشتیبانی از تبلیغات توییتر خودداری کرد.

طبق گزارش‌ها، این شرکت نرم‌افزار اکنون در حال توسعه تراشه هوش مصنوعی خود برای قدرت ChatGPT است تا با افزایش هزینه‌های توسعه داخلی و پروژه‌های OpenAI مقابله کند.

مایکروسافت پس از اپل، دومین شرکت بزرگ جهان از نظر ارزش بازار است و بر اساس گزارش گوگل فاینانس، ارزشی معادل ۲.۱۵ تریلیون دلار دارد.

مجله: امیلی شی خالق NFT: ایجاد هنر مولد «ارگانیک» از الگوریتم های رباتیکنویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا