🚨 اخبار ارز دیجیتال

ایلان ماسک از سام آلتمن برای «خیانت» OpenAI شکایت کرد، کریپتوهای هوش مصنوعی چگونه واکنش نشان خواهند داد؟

تصویر جلد از طریق www.youtube.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

یک نبرد حقوقی ناخواسته بین سرمایه‌گذار میلیاردر و مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک و مدیر عامل OpenAI سام آلتمن در جریان است. ثبت شد پرونده ای علیه دومی

بین ایلان ماسک و سم آلتمن

طبق جزئیات این شکایت، ایلان ماسک OpenAI را متهم می کند که به یک سازمان انتفاعی تبدیل شده است که فقط برای مایکروسافت کار می کند، که در این دادخواست آن را بزرگترین شرکت جهان می نامد.

ایلان ماسک استدلال می‌کند که این شرکت اکنون بر روی توسعه هوش عمومی مصنوعی (AGI) و تبدیل آن به زیرمجموعه مایکروسافت متمرکز شده است، برخلاف توافقنامه تأسیسی که OpenAI را ملزم به توسعه محصولات به نفع تمام بشریت می‌کند.

ایلان ماسک همیشه از تحولات OpenAI انتقاد کرده است، زیرا او با برخی از به روز رسانی های اخیر این سازمان موافق نبود. این شکایت با این ادعا ادامه یافت که OpenAI هیئت مدیره ای کمتر با تجربه به رهبری سم آلتمن دارد که نقش ناظر را برای مایکروسافت محفوظ می داشت.

به طور خاص، OpenAI فعالیت خود را به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی آغاز کرد که شرکای موسس آن شامل ایلان ماسک و سام آلتمن هستند. با راه اندازی ChatGPT، این شرکت شروع به دریافت هزینه از کاربران برای دسترسی به چت بات خود کرد، ابزاری که در حال حاضر بر صحنه مدل زبان بزرگ (LLM) مسلط است.

این شکایت که در دادگاه عالی کالیفرنیا در منطقه سانفرانسیسکو تنظیم شده است، درخواست یک محاکمه هیئت منصفه را دارد که می تواند OpenAI و مدیر عامل آن را مجبور به عقب نشینی از برخی از مدل های عملیاتی و تولید درآمد کند.

نشانه هوش مصنوعی: تاثیر و توجه

رشد چشمگیر توکن‌های هوش مصنوعی در چند ماه گذشته بسیار حیرت‌انگیز است. امروز Fetch.ai (FET) با ۱۶.۷۶ درصد افزایش به ۱.۶۶ دلار رسیده است، در حالی که SingularityNET متصل به Cardano (AGIX) با ۱۷.۷۶ درصد افزایش به ۰.۸۶۱۶ دلار رسیده است.

از ابتدای سال، هیجان پیرامون OpenAI نه تنها منجر به رشد این توکن های مخصوص هوش مصنوعی شده است، بلکه به طور قابل توجهی باعث افزایش Worldcoin (WLD) شده است. بسته به اینکه این مورد چگونه پیش می‌آید، این توکن‌ها ممکن است در دراز مدت تأثیر منفی بگذارند.

این تاثیر می تواند مشابه XRP باشد، جایی که رشد به دلیل مبارزه قانونی بین آزمایشگاه های ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) کند شده است.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا