🚨 اخبار ارز دیجیتال

ایلان ماسک از SEC و وزارت دادگستری در طول شکایت برای وادار کردن شهادت در تحقیقات توییتر انتقاد می کند

ایلان ماسک مدعی است که SEC و وزارت دادگستری از اختیارات نظارتی خود برای منافع شخصی و سیاسی سوء استفاده می کنند و در معرض اقدامات تنبیهی قرار دارند.

ایلان ماسک ساعاتی پس از آنکه رگولاتورها او را به عدم شهادت در تحقیقات درباره خرید ۴۴ میلیارد دلاری توییتر (که اکنون به نام X شناخته می‌شود) در اکتبر گذشته متهم کردند، به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده شکایت کرد. خواستار “بازبینی جامع” شد.

SEC در حال بررسی است که آیا خریدهای ماسک قوانین اوراق بهادار را نقض می کند یا خیر، و شکایت تنظیم کننده که در ۵ اکتبر در دادگاه منطقه ای کالیفرنیا ارائه شد، به دنبال مجبور کردن ماسک به تبعیت از احضاریه قبلی SEC است. من به دنبال چیزی هستم.

آقای ماسک X را در همان روز پست کرد. پیشنهاد شد در عوض، SEC باید همراه با وزارت دادگستری ایالات متحده مورد بررسی قرار گیرد.

“بازنگری جامع این آژانس‌ها به شدت مورد نیاز است و کمیسیون‌ها اقدامات تنبیهی را علیه افرادی انجام می‌دهند که از اختیارات نظارتی خود برای منافع شخصی و سیاسی سوء استفاده می‌کنند.”

ماسک در پاسخ به پستی که در آن به تشریح اقدامات مختلف دولت آمریکا علیه شرکت های ایلان ماسک اشاره می کند، افزود: من نمی توانم منتظر این اتفاق باشم.

هنگامی که یک کاربر X از او پرسید که آیا چنین تحقیقی واقعاً انجام خواهد شد، ماسک پاسخ داد: “من احتمال آن را ۱۰۰٪ تخمین می زنم.”

SEC در می ۲۰۲۳ ماسک را احضار کرد و از او خواست در ۱۵ سپتامبر در دفتر تنظیم کننده سانفرانسیسکو شهادت دهد، درخواستی که ماسک در ابتدا با آن موافقت کرد.

به گفته کمیسیون SEC، دو روز قبل، ماسک “ناگهان” به SEC اطلاع داد که حاضر نخواهد شد و چندین “اعتراض ساختگی” کرد.

رگولاتور گفت که “با حسن نیت” تلاش کرده است تا در مورد زمان و مکان جایگزین برای شهادت ماسک مذاکره کند، اما تلاش های آن با “امتناع کامل ماسک” مواجه شد.

کمیسیون SEC همچنین استدلال کرد که اعتراض ماسک هیچ مبنای قانونی ندارد.

اعتراضات آقای ماسک فاقد وجاهت قانونی است و هیچ عذر موجهی برای رعایت نکردن احضاریه SEC وجود ندارد.»

X یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی برای جامعه رمزنگاری است و یکی از موضوعات داغ بحث، رویکرد نظارتی SEC به صنعت کریپتو است.

مربوط: «اثر الون» نشان می‌دهد که رهبران افکار چگونه بازارهای فین‌تک را شکل می‌دهند

ماسک در اواخر آگوست مجوز اپراتور انتقال ارز را از رگولاتوری رود آیلند دریافت کرد و در ماه‌های اخیر به فکر ادغام پرداخت‌های رمزنگاری شده در X بوده است.

ماسک در گذشته از SEC انتقاد کرده بود و قبلاً در مصاحبه ای در دسامبر ۲۰۱۸ با ۶۰ Minutes موضع خود را در مورد رگولاتور روشن کرده بود.

“من به SEC احترام نمی گذارم. من به آنها احترام نمی گذارم.”

مجله: تالار شعله: پشیمانی پیتر مک کورمک در توییتر – “احساس می کنم چرند”


نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا