🚨 اخبار ارز دیجیتال

ایلان ماسک، مارک زاکربرگ و سم آلتمن در مورد مقررات هوش مصنوعی در واشنگتن صحبت می کنند

اکثر رهبران فناوری حاضر در این کنفرانس موافق بودند که هوش مصنوعی باید تنظیم شود و ایلان ماسک کنفرانس را تغییر دهنده تمدن نامید.

روسای برخی از بزرگترین شرکت‌های فناوری و وب جهان جلسه‌ای پشت درهای بسته با قانون‌گذاران آمریکایی در واشنگتن دی سی به پایان رساندند که در آن درباره رویکردهای بالقوه فناوری و مقررات هوش مصنوعی بحث کردند.

انجمن بینش هوش مصنوعی سنا در ۱۳ سپتامبر به میزبانی چاک شومر رهبر اکثریت سنا برگزار شد و الون ماسک مالک X (تویتر)، ساندار پیچای گوگل و مارک زاکر مدیر عامل متا را گرد هم آورد. بیست و دو غول فناوری از جمله برگ، OpenAI’s شرکت داشتند. سم آلتمن و بنیانگذار مایکروسافت. به گفته بیل گیتس، نیویورک تایمز.

گزارش شده است که ماسک در مورد خطرات وجودی ناشی از هوش مصنوعی هشدار داد و با فریاد گفت: “اگر کسی ما را به عنوان یک تمدن حذف کند، همه شرط‌بندی‌ها غیرفعال است.”

“اگر شما یک هوش مصنوعی بسیار هوشمند داشتید، حزب کمونیست دیگر مسئول چین نبود.”

او پس از این مراسم با CNBC صحبت کرد. گفت هوش مصنوعی به یک “داور” نیاز دارد که نشان می دهد هوش مصنوعی باید تنظیم شود. ماسک افزود که این نشست “ممکن است در تاریخ به عنوان یک اهمیت فوق العاده برای آینده تمدن ثبت شود.”

وقتی در مورد مقررات هوش مصنوعی پرسیده شد، او گفت تقریباً همه حاضران در اتاق موافق بودند که مقررات لازم است.

ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل گفت هوش مصنوعی می تواند به حل مشکلات بزرگ کمک کند و دولت ها باید “جنبه نوآوری را با ایجاد پادمان های مناسب” متعادل کنند.

“به مرور زمان، هوش مصنوعی بزرگترین تغییر تکنولوژیکی خواهد بود که تا به حال تجربه کرده ایم. این بزرگتر از انتقال از محاسبات دسکتاپ به موبایل است و می تواند بزرگتر از خود اینترنت باشد.”

مارک زاکربرگ از متا از هوش مصنوعی منبع باز حمایت می کند و می گوید: “متن باز دسترسی به این ابزارها را دموکراتیک می کند، زمین بازی را هموار می کند و به افراد و شرکت ها کمک می کند تا نوآوری کنند.”

متا و مایکروسافت اخیرا برای راه‌اندازی Llama 2، مدل زبان متن‌باز Meta که بر روی ویندوز مایکروسافت و پلتفرم رایانش ابری Azure اجرا می‌شود، همکاری کردند.

بیل گیتس از مایکروسافت نگرانی های خود را در مورد خطرات امنیتی ابراز کرده و از دولت ها و بخش خصوصی برای به حداقل رساندن خطرات با یکدیگر حمایت کرده است.

در همین حال، سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI، که ChatGPT را توسعه داده است، که به عنوان جرقه‌ای برانگیختن دیوانگی هوش مصنوعی در اواخر سال ۲۰۲۲ شناخته می‌شود، این جلسه را لحظه‌ای بی‌سابقه خواند و گفت: افزود:

من فکر می‌کنم این ابزاری خواهد بود که بشریت را به شیوه‌هایی که ما حتی نمی‌توانیم تصورش را هم بکنیم، توانمند می‌کند.»

در طول این جلسه، آلتمن گفت که معتقد است سیاستگذاران “می خواهند کار درست را انجام دهند” و تحت تاثیر سرعتی که دولت در حال کار برای توسعه قوانین پیرامون فناوری است، قرار گرفته است.

مربوط: کتی وود از ادغام بیت کوین و هوش مصنوعی خوش بین است

انتظار می رود کاخ سفید امسال فرمان اجرایی هوش مصنوعی صادر کند و کنگره نیز در حال بررسی قوانین هوش مصنوعی است.

این انجمن خصوصی اولین انجمن از یک سری بود، اما سناتور چاک شومر گفت که جلسات آینده احتمالاً عمومی خواهد بود.

شومر گفت: “این سخت ترین مسئله ای است که کنگره با آن مواجه است، زیرا هوش مصنوعی بسیار پیچیده و فنی است.”

مجله: کارشناسان می خواهند به هوش مصنوعی «روح» انسانی بدهند تا همه ما را نکشند


نویسنده: Martin Young
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا