🚨 اخبار ارز دیجیتال

تسلا ایلان ماسک علیرغم آشفتگی بازار، بیت کوین را در سه ماهه چهارم نگه داشته است

این سازنده EV حدود ۹۷۲۰ بیت کوین را حفظ کرد و تنها ۳۴ میلیون دلار از سرمایه گذاری خود را از دست داد زیرا قیمت ها در پایان سال ۲۰۲۲ کاهش یافت.

تسلا، سازنده خودروهای برقی، علیرغم فروش ۷۵ درصد از دارایی های خود در سه ماهه دوم، از فروش بیت کوین (BTC) در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ خودداری کرده است.

در آخرین گزارش نتایج سه ماهه چهارم خود در ۲۵ ژانویه، اطلاعات مالی تسلا نشان می دهد که برای دو سه ماهه متوالی بیت کوین نخریده یا نفروخته است. این به رغم آشفتگی قابل توجه بازار پس از سقوط FTX در نوامبر و دسامبر بود.

بر اساس این اسناد، این شرکت تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ دارای ۱۸۴ میلیون دلار دارایی دیجیتال بوده است و با کاهش قیمت بیت کوین از اواخر سپتامبر تا دسامبر سال گذشته، ۳۴ میلیون دلار هزینه های کاهش ارزش متحمل شده است. از ۲۱۸ میلیون دلار در سه ماهه قبل. .

بیت کوین که در ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲ حدود ۱۹۵۰۰ دلار بود، تا ۳۱ دسامبر حدود ۱۵ درصد کاهش یافته و به ۱۶۶۰۰ دلار رسیده است.

سازنده EV پس از فروش ۷۵ درصد از بیت کوین در سه ماهه دوم سال گذشته، بیت کوین را تا سه ماهه سوم سال گذشته حفظ کرد. فروش سه ماهه دوم ۹۳۶ میلیون دلار پول نقد به کتاب های تسلا اضافه کرد و شرکت ۶۴ میلیون دلار سود کرد.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در آن زمان گفت که این فروش «برای اثبات نقدینگی بیت کوین به جای نگهداری پول نقد در ترازنامه آن است».

با این حال، آخرین فراخوان درآمد تسلا در ۲۵ ژانویه در مورد نگهداری یا تعهدات به بیت کوین صحبت نکرد. بر اساس برآوردها، تسلا حدود ۹۷۲۰ بیت کوین دارد.

مربوط: مشکل در ایالات متحده: دو سوم TradFi انتظار رکود در سال ۲۰۲۳ را دارند

به طور کلی، تسلا از درآمد ۲۴.۳ میلیارد دلاری در سه ماهه چهارم ۵.۷ میلیارد دلار سود به ثبت رساند که کمترین سود ناخالص خود را در پنج سه ماهه اخیر داشت. این شرکت در سال ۲۰۲۲ از درآمد ۸۱.۴ میلیارد دلاری سود ناخالص ۲۰.۸ میلیون دلاری به ثبت رساند.

فروش کمتر از انتظارات تحلیلگران بود، اما درآمد از انتظارات اجماع پیشی گرفت.

سهام تسلا در روز افزایش یافت و نزدیک به ۰.۴۰ درصد افزایش یافت. داده‌های Google Finance نشان می‌دهد که در زمان نگارش مقاله تقریباً ۴.۶٪ افزایش یافته است و پس از ساعت‌ها به عملکرد خوب خود ادامه می‌دهد.نویسنده: Jesse Coghlan

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا