اخبار ارز دیجیتال

ایلان ماسک بر پتانسیل هوش مصنوعی برای نابودی تمدن تاکید می کند.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ماسک در مورد پتانسیل هوش مصنوعی برای نابودی تمدن گفت: «هرکسی که فکر می‌کند این خطر صفر درصد است، احمق است.

غول‌های فناوری در سرتاسر جهان در حال کار برای تحقق ایده استفاده از هوش مصنوعی مولد (AI) برای کمک به انسان در زندگی روزمره‌شان هستند، اما خطر سوء استفاده از فناوری نوپا قریب‌الوقوع است. من اینجا هستم. با در نظر گرفتن این احتمال، تسلا و رئیس توییتر ایلان ماسک به مردم یادآوری کردند که هوش مصنوعی می تواند تمدن را نابود کند.

برنامه‌های ایجاد استارت‌آپ جدید هوش مصنوعی ماسک در ۱۵ مارس پس از اینکه این کارآفرین تیمی از محققان و مهندسان هوش مصنوعی را گرد هم آورد، ظاهر شد. اما ماسک همچنان بر پتانسیل مخرب هوش مصنوعی، مانند هر فناوری دیگری، در صورتی که با نیت مخرب توسعه یافته یا توسعه داده شود، تاکید می کند.

به گفته ماسک، هوش مصنوعی می تواند خطرناک باشد. او در مصاحبه‌ای با FOX گفت هوش مصنوعی می‌تواند خطرناک‌تر از مثلاً نگهداری نادرست از طراحی یا تولید هواپیما باشد. وی ضمن اذعان به بعید بودن آن گفت:

هر چقدر هم که فکر می‌کنید این شانس‌ها کم است، بی‌اهمیت نیست و می‌تواند تمدن را نابود کند.»

وقتی توییتر کریپتو بحث را مطرح کرد، ماسک قویاً از اظهارات او حمایت کرد.

“هر کسی که فکر می کند این خطر ۰٪ است یک احمق است.”

از سوی دیگر، کارآفرینان فناوری مانند بیل گیتس، نسبت به هوش مصنوعی و تأثیر مثبت آن بر بشریت خوشبین‌تر هستند.

مربوط: ایلان ماسک برای پروژه هوش مصنوعی توییتر هزاران پردازنده گرافیکی خریداری کرده است

در ۱۳ آوریل، آمازون به آخرین غول فناوری تبدیل شد که به مسابقه ایجاد خدمات هوش مصنوعی پیوست. Amazon Bedrock به کاربران این امکان را می دهد که برنامه های هوش مصنوعی مولد بسازند و مقیاس کنند.

طبق پست وبلاگی که این سرویس را اعلام می کند، Bedrock به کاربران این امکان را می دهد که “مدل های اساسی را به صورت خصوصی با داده های خود شخصی سازی کنند و به راحتی آنها را در برنامه های خود ادغام و مستقر کنند.”نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا