🚨 اخبار ارز دیجیتال

ایلان ماسک پیش بینی خیره کننده ای از هوش مصنوعی می کند، محکم دست نگه دارید

فهرست

  • بیانیه مهم ایلان ماسک در مورد تاثیر هوش مصنوعی آینده
  • به گفته ماسک، برای اطمینان از اینکه هوش مصنوعی انسانیت را ارتقا می دهد، چه باید کرد؟

ایلان ماسک، رئیس اسپیس ایکس، در طی یک سخنرانی عمومی اخیر به سوالات بسیاری در مورد موضوعات مختلف پاسخ داد. این موضوعات شامل هوش مصنوعی و دیدگاه ماسک برای تأثیری که در آینده بر بشریت خواهد داشت، بود.

بیانیه مهم ایلان ماسک در مورد تاثیر هوش مصنوعی آینده

این غول فناوری اظهار داشت که درصد هوش بیولوژیکی “هر ماه که می گذرد کاهش می یابد” و “در نهایت درصد هوش بیولوژیکی کمتر از یک درصد خواهد بود.”

ماسک معتقد است که در آینده، هوش بیولوژیکی احتمالاً به عنوان یک “پشتیبان یا بافر هوشمند” عمل خواهد کرد و او انتظار دارد که اکثریت هوشی که بر جهان تسلط دارد ماهیت دیجیتالی داشته باشد. ماسک دقیقاً نمی‌داند وقتی این اتفاق بیفتد، مردم چه خواهند کرد. صادقانه بگویم، او مطمئن است که ما به هوش مصنوعی نیاز داریم که به نفع بشریت باشد. او همچنین به اشتراک گذاشت که برای مدت طولانی به امنیت هوش مصنوعی فکر می کند.

به گفته ماسک، برای اطمینان از اینکه هوش مصنوعی انسانیت را ارتقا می دهد، چه باید کرد؟

ماسک گفت که بشریت هوش مصنوعی «وحشیانه» نمی‌خواهد و به همین دلیل تأکید کرد که برای هوش مصنوعی بسیار مهم است که حقیقت‌جو و کنجکاو در حداکثر سطح آموزش داده شود. این کارآفرین خاطرنشان کرد: فرد جویای حقیقت باید برای گفتن حقیقت آموزش ببیند، حتی اگر حقیقت از نظر سیاسی درست نباشد. ماسک معتقد است تنها در این صورت هوش مصنوعی می تواند تمدن بشری را در آینده بهبود بخشد.

ماسک به فیلم “۲۰۰۱: یک ادیسه فضایی” بر اساس فیلمنامه ای که توسط نویسنده مشهور علمی تخیلی آرتور سی کلارک نوشته شده است، اشاره کرد. در آن فیلم هوش مصنوعی سفینه فضایی به نام هال همه فضانوردان را کشت. ایلان ماسک معتقد است این اتفاق به این دلیل است که هال مجبور به دروغ گفتن شده است.

رئیس اسپیس ایکس گفت: «این چیزی است که آرتور سی کلارک می‌خواست بگوید، اجازه ندهید هوش مصنوعی دروغ بگوید.»

این اولین اظهاراتی نبود که ماسک در دو سال گذشته در مورد نیاز به ساخت هوش مصنوعی واقعی بیان کرده است. این یک بیانیه “بیدار” نبود. او معتقد است که روند فعلی در ایجاد هوش مصنوعی (OpenAI's ChatGPT و غیره) مورد دوم است.

برای مقابله با این روند، ماسک استارت آپ xAI خود را با هوش مصنوعی و یک ربات چت هوش مصنوعی به نام Grok ایجاد کرد که قبلاً در X ادغام شده است.

منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا