اخبار ارز دیجیتال

ایلان ماسک یک شرکت هوش مصنوعی جدید برای “درک جهان” راه اندازی کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این شرکت می نویسد: «هدف xAI درک ماهیت واقعی جهان است.

ایلان ماسک، تاجر آمریکایی، یک شرکت رادیکال جدید به نام “xAI” با هدف درک “ماهیت جهان” راه اندازی کرده است.

طبق اعلامیه 12 ژوئیه، xAI با توییتر، تسلا و سایر شرکت‌های متعلق به ماسک برای “پیشبرد ماموریت خود” همکاری نزدیکی خواهد داشت. این شرکت گفت که به طور فعال مهندسین و محققان با تجربه را از منطقه خلیج سانفرانسیسکو برای کادر فنی خود استخدام می کند. این شرکت همچنین دن هندریکس، مدیر مرکز ایمنی هوش مصنوعی را به عنوان مشاور در لیست خود دارد. یک توسعه دهنده نوشت:

ما در DeepMind، OpenAI، Google Research، Microsoft Research، Tesla و دانشگاه تورنتو کار کرده‌ایم. نرمال‌سازی دسته‌ای، عادی‌سازی لایه‌ها و یافتن نمونه‌های متخاصم.»

تیم xAI همچنین روی پیشرفت‌های قبلی مانند AlphaStar، AlphaCode، Inception، Minerva، GPT-3.5 و GPT-4 کار کرده است. یک گفتگوی فضایی توییتر در مورد این سرمایه گذاری برای 14 جولای برنامه ریزی شده است.

Cointelegraph در 17 آوریل گزارش داد که ماسک در حال توسعه یک رقیب ChatGPT به نام TruthGPT است. این یک مدل زبانی در مقیاس بزرگ (LLM) است که غول تجاری ماسک می گوید برای کشف «اسرار جهان» آموزش دیده است. به گفته ماسک، TruthGPT همچنین با هدف مقابله با سوگیری “چپ” در صنعت، می‌گوید که ChatGPT “توسط کارشناسان چپ برنامه‌ریزی شده و برای دروغ گفتن به ربات‌های گفتگو آموزش دیده است.”

در 6 جولای، ماسک خواستار نظارت بیشتر نظارتی بر هوش مصنوعی شد و استدلال کرد که فناوری هوش مصنوعی در آینده می تواند “همه چیز هوشمندتر از انسان” باشد. او همچنین گفت که دستگاه‌های مجهز به هوش مصنوعی مانند ماشین‌های خودران و روبات‌ها «تغییر بزرگی» را در جهان به ارمغان خواهند آورد.

مجله: 500% سود در نکات سهام ChatGPT؟ Bard Lean Left، 100 میلیون دلار AI Meme Coin



نویسنده: Zhiyuan Sun

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا