اخبار ارز دیجیتال

ایلان ماسک به دلیل اخراج گسترده کارکنان توییتر با شکایت دسته جمعی روبرو است

ایلان ماسک قبلاً برنده دعوی مشابهی شده بود که توسط کارمندان تسلا تنظیم شده بود و گفته بود که این دعوی “بیهوده” است.

در حالی که توییتر اخراج های دسته جمعی را آغاز می کند، کارمندان این شرکت در حال طرح شکایت دسته جمعی علیه ایلان ماسک، مدیرعامل جدید توییتر هستند.

بر اساس منابع متعدد، ماسک در ۴ نوامبر در توییتر اقدام به اخراج گسترده کارکنان کرد که باعث کاهش ۷۵۰۰ نفر از نیروی کار این شرکت شد. تنها چند روز پس از خرید توییتر به قیمت ۴۴ میلیارد دلار در ۲۷ اکتبر، حدس زده می شد که مدیرعامل ۵۰ درصد از کارکنان توییتر یا حدود ۳۵۰۰ نفر را کاهش دهد.

به گزارش بلومبرگ، در پاسخ به این اخراج، کارمندان توییتر یک شکایت دسته جمعی علیه ماسک در دادگاه فدرال سانفرانسیسکو تنظیم کردند. در این دادخواست ادعا شده است که توییتر با اخراج کارمندان بدون اطلاع کافی، قوانین فدرال و کالیفرنیا را نقض کرده است.

این اقدام به طور خاص به قانون اطلاعیه تنظیم و بازآموزی کارگران فدرال اشاره دارد که شرکت های بزرگ را از اخراج دسته جمعی بدون حداقل ۶۰ روز اطلاع رسانی محدود می کند.

شانون لیس ریوردان، وکیل دادگستری، که شکایت دسته جمعی را در ۳ نوامبر تنظیم کرد، گفت که همه کارکنان توییتر باید از حقوق خود آگاه باشند. وکیل دادگستری گفت: کارمندان نباید از حقوق خود چشم پوشی کنند یا بپذیرند که راه هایی برای پیگیری حقوق خود وجود دارد.

همچنین شناخته شده است که لیس ریوردان از تسلا، شرکت خودروهای الکتریکی ماسک، با اتهامات مشابهی در ژوئن ۲۰۲۲ شکایت کرده است، زمانی که ماسک حدود ۱۰ درصد از نیروی کار خود را کاهش داد. تسلا در نهایت در داوری بسته به جای دادگاه علنی برنده شد، اما ماسک گزارش داد که شکایت تسلا را “بیهوده” توصیف کرد.

ریس ریوردان گفت: “به نظر می رسد او همان کتاب بازی را که با تسلا انجام داد را تکرار می کند.”

اخراج‌ها بخشی از تغییرات زیادی است که توییتر در زمان تصاحب ماسک ایجاد می‌کند، از جمله تأیید حساب‌های پولی. طبق گزارش ها، توییتر از ۷ نوامبر شروع به شارژ برای تأیید اعتبار توییتر می کند.

اخراج انبوه کارکنان منحصر به توییتر نیست، زیرا بسیاری از شرکت ها در سراسر جهان با کاهش سرعت صنعت فناوری، مشاغل خود را کاهش می دهند. غول‌های فناوری مانند متا، آمازون، مایکروسافت و گوگل ماه‌هاست که مشاغل خود را مسدود کرده یا تعداد کارمندان خود را کاهش داده‌اند.

مربوط: گفتن “این یک توصیه مالی نیست” شما را از زندان خارج نمی کند – وکیل رمزارز

بسیاری از شرکت‌های ارزهای دیجیتال نیز تحت تأثیر قرار گرفته‌اند و بر تأثیر بازار نزولی ارزهای دیجیتال افزوده است. طبق داده‌های گردآوری‌شده توسط ارائه‌دهنده داده‌های رمزنگاری CoinGecko، شهرهایی مانند سانفرانسیسکو، دبی و نیویورک تا سال ۲۰۲۲ آسیب خواهند دید. سال ۲۰۱۸ سخت‌ترین ضربه را تجربه کرد. تاکنون تحت تاثیر اخراج ارزهای دیجیتال قرار گرفته است.

منبع: CoinGecko

این خبر پس از آن منتشر شد که غول رسانه های اجتماعی پس از حذف توییتر توسط بورس نیویورک در ۲۸ اکتبر، خصوصی شد. سایر پلتفرم‌های معاملاتی دوستدار رمزنگاری مانند eToro و Robinhood نیز سهام توییتر را از فهرست پلتفرم‌های خود حذف کرده‌اند.

صرافی پیشرو جهانی ارزهای دیجیتال بایننس ۵۰۰ میلیون دلار برای به دست آوردن سهام توییتر سرمایه گذاری کرده است. Changpeng Zhao، مدیرعامل بایننس گفت که این سرمایه‌گذاری دارای پتانسیل بالایی از نظر درآمدزایی، آزادی بیان در جامعه ارزهای دیجیتال و در نهایت فرصت‌هایی برای «کمک به انتقال توییتر به Web3» است.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا