🚨 اخبار ارز دیجیتال

“آیا قانونی است؟” – ایلان ماسک تبدیل OpenAI به یک تجارت انتفاعی پس از ۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری را محکوم کرد.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

OpenAI در ابتدا به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی برای دادن آزادی برای دستیابی به اهداف تعیین شده تأسیس شد، اما در سال ۲۰۱۹ یک شرکت انتفاعی تشکیل داد.

میلیاردر ایلان ماسک این سوال را مطرح کرده است که آیا برای OpenAI، شرکت پشتیبان ChatGPT، قانونی است که پس از سرمایه گذاری حدود ۵۰ میلیون دلار، به یک تجارت انتفاعی تبدیل شود.

در ۱۶ مه، ماسک در جریان جلسه سالانه سهامداران تسلا با CNBC صحبت کرد و گفت که این شرکت پس از خرید شرکت گوگل در سال ۲۰۱۴، جایگزین منبع باز برای DeepMind خواهد بود و آن را OpenAI نامید. من یک نام پیدا کردم.”

ماسک انتقال OpenAI از غیرانتفاعی به انتفاعی را با تبدیل شدن سازمان Save the Amazon به یک “شرکت چوبی” که درختان جنگل های بارانی را قطع می کند و آنها را می فروشد تشبیه کرد و افزود:

“آیا قانونی است؟ […] آیا این نباید پیش فرض باشد؟ “

OpenAI یک سازمان غیر مداخله جویانه است که به ما امکان می دهد “با نیاز به ایجاد بازده اقتصادی محدود نشویم” و روی هدف خود برای “پیشبرد هوش دیجیتال به روشی که بیشترین سود را برای کل بشریت داشته باشد” تمرکز کنیم. یک شرکت انتفاعی

اما در سال ۲۰۱۹، OpenAI اعلام کرد که یک شرکت جدید به نام OpenAI LP تشکیل خواهد داد. این شرکت آن را یک شرکت “هیبرید انتفاعی/غیر انتفاعی” یا “انتفاعی محدود” نامید که طبق گزارش ها هنوز توسط یک غیرانتفاعی کنترل می شود. .

OpenAI می‌گوید این به آن اجازه می‌دهد تا سرمایه و مقیاس بیشتری را به سرعت جذب کند و هدف آن سرمایه‌گذاری چند ساله و چند میلیارد دلاری مایکروسافت و ایجاد یک ارز دیجیتال جدید به نام Worldcoin است. این ادعا می‌کند که زمینه را برای سرمایه‌گذاری‌های دیگر از جمله ایجاد کرده است. ۱۰۰ میلیون دلار گزارش شده است.

مربوط: سم آلتمن، مدیر عامل OpenAI در جلسه استماع “تاریخی” سنا درباره ایمنی هوش مصنوعی شهادت داد

از زمانی که در سال ۲۰۱۹ تجاری شد، OpenAI ممکن است دوباره مدل‌های AI منبع باز را منتشر کند.

با توجه به اینکه مدل منبع باز AI این شرکت عامل اصلی درآمدزایی برای شرکت است، به نظر نمی رسد به اندازه نسخه پولی آن رقابتی باشد که کاربران می توانند با پرداخت ۲۰ دلار در ماه آن را دریافت کنند.

AI Eye: 500٪ از نکات سهام ChatGPT درآمد کسب کنید؟ Bard Lean Left، ۱۰۰ میلیون دلار سکه میم هوش مصنوعینویسنده: Luke Huigsloot

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا