اخبار ارز دیجیتال

ایلان ماسک خواستار نظارت بر مقررات هوش مصنوعی است: گزارش

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ماسک در یک سخنرانی اصلی در کنفرانس هوش مصنوعی تحت حمایت دولت چین گفت که دولت باید نگران اطلاعات عمیق باشد.

ایلان ماسک، رئیس توییتر، همچنان به تلاش برای نظارت بیشتر نظارتی بر هوش مصنوعی ادامه می دهد و استدلال می کند که در آینده هوش مصنوعی ممکن است “همه چیز باهوش تر از انسان” باشد.

در یک سخنرانی ویدئویی در کنفرانس هوش مصنوعی تحت حمایت دولت چین در 5 ژوئیه، ماسک گزارش داد که دولت باید نگران اطلاعات عمیق باشد و از قانونگذاران خواست تا برای جلوگیری از سوء استفاده از آن مداخله کنند.

“من فکر می کنم ما باید توجه ویژه ای به توسعه هوش عمومی مصنوعی و هوش عمیق داشته باشیم.” […] هوش عمومی مصنوعی، هوش کامپیوتری است که از هر نظر باهوش‌تر از انسان است. ماسک با اذعان به اینکه “نوعی نظارت نظارتی در این زمینه مهم است” گفت: این چیزی است که ما باید نگران آن باشیم.

مفهوم هوش عمومی مصنوعی (AGI) به زیرمجموعه‌ای از هوش مصنوعی اشاره دارد که انتظار دارد ماشین‌ها از نظر هوش با انسان‌ها رقابت کنند یا از آنها پیشی بگیرند. این فناوری که به عنوان هوش مصنوعی عمیق نیز شناخته می‌شود، توانایی‌های شناختی انسان را به برنامه‌ها اضافه می‌کند و به ماشین‌ها اجازه می‌دهد تا به همان روشی که انسان‌ها انجام می‌دهند یاد بگیرند.

آقای ماسک همچنین در سخنرانی خود به خودروها و ربات های خودران اشاره کرد و اشاره کرد که آنها می توانند “تغییرات بسیار مهمی” در جهان ایجاد کنند و گفت: “این چیزی است که به نفع بشریت است. ما باید توجه کنیم تا اطمینان حاصل شود که

اظهارات ماسک چند ماه پس از رونمایی از ربات انسان نما تسلا است. نمونه اولیه که Optimus نام دارد، برای اولین بار در رویداد روز هوش مصنوعی این خودروساز در سپتامبر گذشته به نمایش گذاشته شد تا آخرین پیشرفت های این شرکت در زمینه هوش مصنوعی را به نمایش بگذارد. ماسک گفت: «با گذشت زمان، به نظر می‌رسد که در برخی مواقع تعداد ربات‌ها بیشتر از انسان‌ها خواهد بود که احتمالاً از نسبت یک به یک فراتر خواهد رفت».

نمونه اولیه Optimus تسلا در رویداد روز هوش مصنوعی این شرکت در سال 2022. منبع: تسلا

طبق گزارش ها، چین تلاش های خود را در زمینه توسعه هوش مصنوعی افزایش می دهد. در نشست اخیر با حضور شی جین پینگ، رئیس جمهور چین و اعضای برجسته حزب کمونیست، دولت چین بر جاه طلبی خود برای رهبری رقابت جهانی هوش مصنوعی تاکید کرد.

خبرگزاری محلی شین هوا گزارش داد که رهبران چین در مورد نیاز به “تلاش های اختصاصی برای حفظ امنیت سیاسی و بهبود حاکمیت امنیتی داده های اینترنتی و هوش مصنوعی” بحث کردند.

مجله: “مسئولیت اخلاقی” – آیا بلاک چین واقعاً می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را افزایش دهد؟

نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا