🚨 اخبار ارز دیجیتال

Elon Musk Streams، Amazon Partners with Immutable، MetalCore Preview: Web3 Gamer

ویژگی‌های جدید بازی در X، پرسش و پاسخ انحصاری با الا کیانگ از شریک غول ابری Immutable، Cronos Labs.

آیا ایلان ماسک یک استریمر است؟

وب‌سایت رسانه‌های اجتماعی X که قبلاً با نام توییتر شناخته می‌شد، اولین استریم بازی خود را با ۵۰ دقیقه گیم‌پلی Diablo 4 در ۶ اکتبر میزبانی کرد. این استریم که تا زمان انتشار بیش از ۴۲ میلیون بازدید داشت، شامل نمایشنامه ای از مالک X، ایلان ماسک بود. جدیدترین عناوین بلیزارد اینترتینمنت و پاسخ به سوالات بینندگان.

این استریم به عنوان آزمایشی از ویژگی‌های استریم جدید X انجام شد. زیرا ماسک می‌خواست ببیند صدا خوب است یا خیر، آیا تصاویر نسبتاً خوب به نظر می‌رسند و آیا نظرات کار می‌کنند یا خیر. نتیجه موفقیت آمیز بود و جریان بدون هیچ گونه تداخل یا اعوجاج به پایان رسید.

بر کسی پوشیده نیست که ماسک می‌خواهد X یک برنامه فوق‌العاده باشد، و این حرکت تنها آجر دیگری در دیوار عملکردی است که همه برنامه‌ها سعی در ارائه آن دارند. ماسک در مورد جایگاه X در میان برنامه‌های استریم مانند Kick و Twitch اظهار نظر کرد:

من فکر می کنم برنامه های بسیار تخصصی احتمالاً از بسیاری جهات بهتر از ما هستند، اما می دانید، من فکر می کنم ما می توانیم بهترین برنامه عمومی باشیم. من فکر می‌کنم احتمالاً داشتن یک برنامه عمومی برای کشف و تعامل با اکثر مردم جهان ارزشی دارد.

او بدون گفتن کلمه ای در مورد ارزهای دیجیتال، در پایان استریم به سوالات بینندگان پاسخ داد و قابلیت استریم Xbox و PS5 را اعلام کرد.

با استفاده از NFT یک جامعه بازی Web3 بسازید

NFT ها سفر بسیار زیادی را پشت سر گذاشته اند، از تصاویر میمون های بد بو در بلاک چین تا مرحله بعدی در تکامل هنر. اگرچه بازار از اوایل سال ۲۰۲۲ شکوفا نشده است، اما با ظهور موارد استفاده جدید و غیرقابل اجرا شدن موارد قدیمی، اکوسیستم NFT در یک ترن هوایی قرار گرفته است.

بر اساس گزارش DappRadar، کیف پول‌های فعال روزانه در بخش NFT در سه ماهه سوم با دوبرابر شدن فعالیت‌ها و تشکیل تنها ۷ درصد از کل اکوسیستم بلاک چین در سه ماهه دوم ۲۰۲۳، پیشرفت قابل‌توجهی نسبت به بازی داشتند.

فعالیت NFT در بلاک چین (رادار داپ)

فراتر از صرفاً تصاویر جالب و هنر پیکسلی، NFTها ممکن است به عنوان ابزارهای داخلی برای جامعه Web3 دارای پتانسیل باشند. Cronos Labs، شتاب دهنده راه اندازی Web3 که توسط صرافی ارزهای دیجیتال Crypto.com پشتیبانی می شود، به لطف مجموعه NFT که Crypto.com با همکاری برندهای جهانی منتشر کرده است، با NFT و بازی Web3 غریبه نیست.

الا کیانگ، رئیس اکوسیستم آزمایشگاه کرونوس، به مجله گفت که ایجاد یک جامعه در یک بازی بلاک چین از ابتدا بسیار دشوار است. با این حال، داشتن یک مجموعه NFT همچنین به این معنی است که یک جامعه درگیر کننده از دارندگان NFT وجود دارد که شروعی عالی برای ایجاد یک انجمن برای بازی شما است.

به همین دلیل است که برخی از بازی‌های موفق Kronos مجموعه‌های NFT را راه‌اندازی کرده‌اند و انجمن‌هایی را از آنجا ساخته‌اند.

کیانگ گفت دو مسیر اصلی برای بازی کریپتو وجود دارد. اولین مورد مسیر Web3 است که با مجموعه های NFT برای ایجاد جوامع جذاب شروع می شود. سپس جامعه نسبت به مجموعه اشتیاق پیدا می کند و می خواهد در مورد کاربرد آن NFT ها بیشتر بداند.

مسیر دوم شامل یک IP تثبیت شده Web2 و پایگاه کاربر مستقر آن است. در برخی مواقع، استودیوها ممکن است نیاز داشته باشند عناصر Web3 را به IP خود اضافه کنند. Cronos Labs به بسیاری از استودیوهای بازی موبایل کمک می کند تا اجزای Web3 را در بازی های سنتی خود بگنجانند.

این برای آنها یک چالش است. این متفاوت و پیچیده تر از قرار دادن NFTها در عناوین ثابت یا ایجاد توکن در بازی است.

در این موارد، واکنش گیمرهای Web2 ممکن است آن چیزی نباشد که استودیو انتظار دارد. به گفته چان، آنها ممکن است ایده قرار دادن NFT یا توکن ها را در بازی های مورد علاقه خود دوست نداشته باشند.

لطفاً هم بخوانید
امکانات

کارشناسان می خواهند به هوش مصنوعی روح انسانی بدهند تا همه ما را نکشد

امکانات

بیت کوین در مسیر برخورد با وعده صفر خالص است

ارائه همچنین نقش مهمی در میزان پذیرش جامعه دارد. Zynga، یکی از معتبرترین ناشران بازی های موبایل، اخیراً مجموعه جدیدی از NFT را با پلتفرم بازی Web3 و IP transmedia خود، Sugartown، معرفی کرده است. اگرچه گیمرهای سنتی بخش بزرگی از پایگاه کاربران Zyngas را تشکیل می دهند، Zyngas Sugartown Oras به سرعت به محبوب ترین مجموعه NFT در بازار NFT OpenSea تبدیل شده است.

آمازون با شرکت بازی سازی Web3 شریک می شود

Immutable، پلتفرم بازی Web3، از همکاری با غول صنعت وب خدمات آمازون برای گسترش فرصت ها برای توسعه دهندگان بازی خبر داد. AWS Immutable را به برنامه شتاب دهنده مستقل نرم‌افزار خود (ISV) اضافه کرده است که راه‌حل‌های نرم‌افزاری را ارائه می‌کند که شرکت‌ها روی آن اجرا می‌کنند یا با AWS ادغام می‌کنند.

این قرارداد به Immutable اجازه می دهد تا آموزش، پشتیبانی فنی و حداکثر ۱۰۰۰۰۰ دلار اعتبارات ابری AWS را به استودیوهای بازی ارائه دهد تا هزینه خدمات ابری را از طریق AWS Activate پوشش دهد.

جان کرنی، رئیس استارت‌آپ‌های AWS استرالیا و نیوزلند در مورد تأثیر AWS بر توسعه Immutable اظهار نظر کرد:

AWS با راه اندازی استودیوهای بازی سازی جدید و ارائه منابع از طریق برنامه های AWS Activate Startup و AWS ISV Accelerate، توسعه Immutables را افزایش می دهد. این ابزارها را برای تسریع انتشار جهانی فراهم می کند.

Immutable با آمازون غریبه نیست؛ این پلتفرم با استفاده از Amazon EventBridge و AWS Lambda ساخته شده است و به عنوان یک سرویس بدون سرور، Immutable از رویدادها برای اتصال اجزای برنامه و مقیاس سریع استفاده می کند.

مایکل پاول، رئیس غیرقابل تغییر بازاریابی محصول، به نگرانی‌های پاک‌سازان بلاک چین می‌پردازد و می‌گوید بازی‌ها بر روی پلتفرم‌های متمرکز ساخته می‌شوند و مهم است که بین تمرکززدایی و توسعه عملی بازی تعادل برقرار شود.

ربات‌ها در بلاک چین: آخرین اخبار از MetalCore

بازی اکشن آنلاین چندنفره رایگان آینده به بازیکنان اجازه می‌دهد تا میدان‌های جنگ پر هرج و مرج را با گیم‌پلی مشابه سبک امضای بازی‌های Star Wars: Battlefront و Battlefield تجربه کنند. MetalCore با ترکیب نبردهای پیاده نظام و وسایل نقلیه، دارای ترکیبی چشمگیر از ماشین‌های قدرتمند، تانک‌های زرهی و جت‌های بلند پرواز است که بازیکنان در اختیار دارند.

MetalCore دارای هشت کلاس با ویژگی ها و تخصص های مختلف است: پیاده نظام سبک، پیاده نظام سنگین، پیاده نظام فوق سنگین، مهندس، پزشکی، پیشاهنگ، تک تیرانداز و خلبان. بازیکنان می توانند بین اول و سوم شخص جابجا شوند و در حالت های بازی بازیکن در مقابل بازیکن و بازیکن در مقابل محیط شرکت کنند.

گرافیک جذاب و با کیفیت AAA به نظر می رسد و دلیل خوبی هم دارد. تیم MetalCore متشکل از کهنه‌کاران صنعت با تجربه در بازی‌های AAA مانند Fortnite، The Walking Dead، Gears of War 3 و Mortal Kombat است. این بازی همچنین شامل طراحی ها و تصاویر افرادی است که در سریال های معروف هالیوود مانند The Avengers، Star Wars و Star Trek کار کرده اند.

دو استودیو در حال کار بر روی بازی هستند: Studio 369 و Umbrella Network. استودیو ۳۶۹ بیشتر تولید واقعی بازی را در Unreal Engine انجام خواهد داد، در حالی که شبکه Umbrella تجربه Web3 را در توسعه بلاک چین و مدیریت داده ها به ارمغان می آورد.

توکن درون بازی متال کورز، FAB، می‌تواند آزادانه تبدیل شود و در صرافی‌ها معامله شود و به بازیکنان امکان می‌دهد وسایل نقلیه‌ای مانند هواپیما، جنگنده، جنگنده و بمب‌افکن را خریداری و سفارشی کنند. بازیکنان می توانند با این وسایل نقلیه مبارزه کنند، آنها را هدیه کنند، آنها را معامله کنند و آنها را اجاره کنند.

در MetalCore، همه چیز از زمین و گاراژ گرفته تا تجهیزات تخصصی، جنگنده‌ها، خلبان‌ها و ارز درون بازی به‌عنوان NFT نشان داده می‌شود. NFT ها به بازیکنان این امکان را می دهند که واقعاً دارایی های خود را داشته باشند. سلاح‌های کمیاب، لوازم آرایشی و پوست نیز به‌عنوان NFT در دسترس هستند که می‌توانند در بازار آزاد معامله شوند.

هنر تبلیغاتی MetalCore. (هسته ی فلزی)

این بازی مبارزه‌ای مکانیزه به‌طور پیوسته در حال ایجاد شراکت با شرکت‌های قوی، از جمله پلتفرم بازی مبتنی بر Web3 مبتنی بر اتریوم Immutable و Epic Games، دومین توزیع‌کننده محبوب بازی‌های دیجیتال در جامعه بازی‌ها بوده است.

MetalCore با کیفیت به نظر می رسد، دقیقا همان چیزی است که برای بازی های Web3 به آن نیاز دارید. اگر به این وعده عمل کند، ممکن است بالاخره یک محصول خوب و سرگرم کننده را در بازی Web3 ببینیم.

اطلاعات بیشتر در مورد Web3 Game Space

Animoca Brands با Drecom برای پشتیبانی از گسترش بازی های Web3 در ژاپن شریک می شود.

پخش‌کننده توییچ، دکتر دیس احترام، تریلر جدیدی از Deadrop، یک شوتر استخراج Web3 که توسط استودیوی بازی‌سازی او Midnight Society ساخته شده است، به اشتراک گذاشته است.

سازنده Bored Ape Yuga Labs در حال سرمایه گذاری در شرکت محاسبات فضایی Hadean است تا متاورس Otherside با مضمون BAYC خود را تقویت کند.

Sandbox همکاری خود را با T&B Media Global، یک شرکت توسعه IP مستقر در تایلند، برای راه اندازی یک تجربه مجازی جدید اعلام کرده است.

آبگوچی دندان ها در ۲۵ اکتبر به سندباکس می آید.


نویسنده: Erhan Kahraman
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا