اخبار ارز دیجیتال

صندوق بین المللی پول پیشنهاد می کند که استفاده محدود السالوادور از بیت کوین از خطرات پیش بینی شده جلوگیری می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

صندوق بین المللی پول پیشنهاد کرده است که برنامه های بیت کوین پس از بازدید اخیر از السالوادور “بازنگری” شود.

ناظران مالی جهانی به السالوادور توصیه کرده اند که به دلیل «ماهیت سفته بازانه» بازار ارزهای دیجیتال به افزایش مواجهه دولت با بیت کوین (BTC) توجه کند.

در بیانیه ۱۰ فوریه صندوق بین المللی پول (IMF) آمده است که خطرات بیت کوین در السالوادور به دلیل استفاده «محدود» تا کنون پس از بازدید کارکنان صندوق بین المللی پول از کشور در هفته گذشته هنوز محقق نشده است. من متوجه نشده ام. .

در السالوادور، جایی که بیت کوین از سپتامبر ۲۰۲۱ به عنوان ارز قانونی به رسمیت شناخته می شود، پیشنهاد شد که به این خطرات رسیدگی شود زیرا استفاده از بیت کوین “می تواند رشد کند”.

به السالوادور هشدار داده شده که به دلیل خطرات قانونی و مالی، طرح‌های افزایش مواجهه دولت با بیت کوین را مجددا ارزیابی کند. یک سیاستمدار گفت:

با توجه به ریسک‌های قانونی، آسیب‌پذیری‌های مالی و ماهیت تا حد زیادی سفته‌بازی بازار ارزهای دیجیتال، مقامات باید در برنامه‌های افزایش مواجهه دولت با بیت‌کوین تجدیدنظر کنند.

صندوق بین المللی پول بر اهمیت «افزایش شفافیت» در مورد تراکنش های بیت کوین دولت السالوادور و «وضعیت مالی» کیف پول ملی بیت کوین دولت، کیف پول چیوو، تأکید کرد.

مربوط: تصمیم بیت کوین در السالوادور: پیگیری پذیرش پس از یک سال

همچنین به السالوادور توصیه شد که در تصمیم خود برای انتشار اوراق قرضه توکن دار تجدید نظر کند، که صندوق بین المللی پول به دلیل خطرات یکپارچگی مالی و حمایت از مصرف کننده باید از آن اجتناب کند.

این پس از اخبار اخیر مبنی بر ایجاد چارچوب قانونی برای اوراق قرضه با پشتوانه بیت کوین در السالوادور، معروف به «اوراق آتشفشانی» در ۱۱ ژانویه منتشر شد.

دولت السالوادور گفت این اوراق برای پرداخت بدهی های دولتی و تامین مالی ساخت شهر پیشنهادی بیت کوین استفاده خواهد شد.

بیت کوین سیتی بخشی از برنامه السالوادور برای ادامه جذب سرمایه گذاران رمزنگاری است و قبلاً اشاره شده بود که اولویت این کشور برای سال ۲۰۲۳ مبارزه با فعالیت های مجرمانه احتمالی مرتبط با رمزارزها است.

گیلرمو کنترراس، مدیرعامل دیت‌بانکس در ۶ ژانویه به کوین‌تلگراف گفت که افتتاح دفتر ملی بیت‌کوین در السالوادور یک «مرجع مرکزی» برای رسیدگی به این مسائل است.

نویسنده: Ciaran Lyons

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا