اخبار ارز دیجیتال

استراتژی بیت کوین السالوادور در بازار خرسی سال ۲۰۲۲ تکامل یافت

پس از تبدیل بیت کوین به عنوان ارز قانونی در کشور، السالوادور با سال سختی از انتقادات مواجه شد و قیمت بیت کوین به کاهش خود ادامه داد.

پذیرش ارزهای دیجیتال در سال‌های اخیر در السالوادور افزایش یافته است و این کشور به اولین کشور در جهان تبدیل شده است که بیت‌کوین (BTC) را به عنوان ارز قانونی استفاده می‌کند. این تصمیم مهم توجه جامعه جهانی ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرد و بحث هایی را در مورد مزایا و چالش های بالقوه پذیرش گسترده به راه انداخت.

اقدام جنجالی السالوادور برای پذیرش ارز دیجیتال ممکن نبود اگر رئیس جمهور نایو بوکله نبود که پس از اعلام برنامه های خود برای پذیرش بیت کوین و تصویب آن مورد توجه بین المللی قرار گرفت. حدس می زنم. این قانون تمامی مشاغل در این کشور را موظف کرد که بیت کوین را به عنوان روشی برای پرداخت کالا و خدمات بپذیرند. به‌عنوان یک ارز فیات، بیت‌کوین در حال حاضر همان جایگاه ارزهای فیات سنتی را دارد که باعث نگرانی دیگر تنظیم‌کننده‌ها، کارشناسان اقتصادی و بسیاری از مردم سالوادور می‌شود.

پذیرش بیت کوین در این کشور به عنوان ارز قانونی، ارسال پول برای خانواده های خود در این کشور را برای ساکنان خارج از کشور از طریق حواله آسان تر کرده است. Chivo Wallet، کیف پول رسمی دولت السالوادور، ادعا می‌کند که ۲.۲ میلیون نفر از مردم سالوادور پس از اعلام بیت‌کوین در یک ماه از آن استفاده کرده‌اند.

این امر به طور بالقوه می تواند شمول مالی را برای افرادی که قبلاً به معاملات نقدی و خدمات مالی غیررسمی متکی بودند، افزایش دهد. تمام کاربرانی که با موفقیت برنامه را دانلود کردند، بلافاصله ۳۰ دلار بیت کوین دریافت کردند. با این حال، این پذیرش در مقیاس بزرگ آنطور که انتظار می‌رفت روان نبود، زیرا با موانع زیادی از جمله کمبود بودجه، مشکلات سیستمی و بی‌تفاوتی عمومی روبرو بود.

روی “Collect” در زیر تصویر بالای صفحه کلیک کنید، یا این لینک را دنبال کنید.

Bukele همچنین پیشنهاد ایجاد یک شهر بیت کوین با مالیات کم را در پای آتشفشان Conchagua داد. این امر زیرساخت های شهر و عملیات استخراج ارزهای دیجیتال را تقویت می کند. این پروژه از طریق فروش یک میلیارد دلار اوراق قرضه معروف به اوراق قرضه بیت کوین یا اوراق آتشفشانی با نرخ بهره سالانه ۶.۵ درصد و مدت ۱۰ سال تامین می شود.

پذیرش بیت کوین در السالوادور علاقه زیادی را ایجاد کرده است و می تواند راه را برای پذیرش گسترده تر ارزهای دیجیتال در کشورهای دیگر هموار کند، اما این آزمایش چگونه انجام خواهد شد باید دید. هنوز نمی دانیم.

چه کار کرد و چه نشد؟

تصمیم السالوادور برای تبدیل بیت کوین به عنوان ارز قانونی به دلیل ماهیت بی ثبات ارز دیجیتال و موفقیت نامشخص این طرح باعث نگرانی شهروندان این کشور شده است. این وزارتخانه طبق برنامه پیش رفت، اما بسیاری از آنها این کار را نکردند و عواقب ناخواسته ای داشت.

رتبه اعتباری السالوادور و رابطه آن با صندوق بین المللی پول (IMF) با پذیرش بیت کوین ضربه خورده است. وام گیرندگان محلی مجبور به دریافت نرخ های بهره بالاتر شده اند زیرا سرمایه گذاران تمایل به وام دادن به کشور را از دست داده اند. علاوه بر این، به دلیل خطرات قابل توجهی که برای یکپارچگی مالی و بازار، ثبات مالی و حمایت از مصرف کننده وجود دارد، صندوق بین المللی پول به السالوادور دستور داده است که بیت کوین را به دلیل نوسانات و استفاده برای کلاهبرداری و سایر فعالیت های مجرمانه ممنوع کند. از سکه

اخیراً: هدف شرکت‌های کریپتو ایجاد اعتماد در محصولات و خدمات آینده است

بانک جهانی همچنین نسبت به تأثیر منفی زیست‌محیطی ارزهای دیجیتال که توسط استراتژی بیت‌کوین السالوادور آشکار شده است، ابراز نگرانی کرد.

اکثریت مردم سالوادور هنوز از بیت کوین بی اطلاع هستند. علیرغم وعده‌های آزادی اقتصادی و ارائه خدمات به افراد بدون بانک، فناوری بلاک چین از دیدگاه تجربه کاربر دست و پا گیر است و بسیاری ترجیح می‌دهند به معامله با دلار آمریکا ادامه دهند. به نظر من این کار آسان است.

علاوه بر این، السالوادور کشوری فقیر است و یکی از پایین‌ترین نرخ‌های استفاده از اینترنت در قاره آمریکا را دارد. بسیاری از فروشندگان، فروشندگان خیابانی و کشاورزان وجود دارند که آماده انجام معاملات ارزهای دیجیتال نیستند. به این ترتیب، علیرغم فشار زیاد دولت، استفاده از بیت کوین در معاملات روزانه کم است.

با این حال، تصمیم برای باز کردن اقتصاد به روی بیت کوین در جذب سرمایه گذاری خارجی به کشور موفق بوده است

“من توانسته ام با سرمایه گذاران خارجی که برای قانون بیت کوین آمده اند ملاقات کنم، اما آنها نه تنها در صنعت بلاک چین سرمایه گذاری می کنند، بلکه در زمینه های مختلفی مانند هتل ها، املاک و مستغلات، و شرکت های فرانچایز نیز سرمایه گذاری می کنند. ما در حال سرمایه گذاری هستیم.”

قبل از قانون بیت کوین، اکثریت مردم سالوادور فاقد مکانیسمی برای نگهداری پول خود به صورت دیجیتالی و تراکنش با یکدیگر بودند. بنابراین، این پروژه ذهنیت های پس انداز و سرمایه گذاری را برای بسیاری از ساکنان به ارمغان آورده است.

و در حالی که مشارکت و استفاده از بیت کوین در میان توده ها ممکن است نسبتاً پایین باقی بماند، آلفارو گفت که پاداش ۳۰ دلاری بیت کوین از کیف پول چیبو به شهروندان کمک می کند پس انداز و سرمایه گذاری کنند. او گفت که به عنوان یک کاتالیزور برای علاقه بیشتر عمل می کند و افزود:

“شهروند عادی به تدریج از داشتن یک حساب بانکی کوچک، از ارسال پول بین کشورها، چه شخصا و چه با کسب و کار، از اینکه بتواند اندکی پس انداز کند، از یادگیری نحوه کار سرمایه گذاری شروع می کند. فکر می کنم من یک کاربرد برای آن پیدا کرده ام. “

استراتژی سرمایه گذاری این کشور نیز معتدل تر شده است. این کشور ۱۱ بار بیت کوین را با مقادیر و قیمت های مختلف خرید بر اساس توییت های ارسال شده توسط خود Bukele خریداری کرده است. آخرین خرید این چنینی ۱.۵ میلیون دلار برای ۸۰ بیت کوین در ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲ بود، اما اکنون السالوادور تصمیم گرفته است که هزینه دلار را کاهش دهد تا تأثیر نوسانات بیت کوین بر اقتصاد کشور به حداقل برسد. من روزانه ۱ بیت کوین با روش متوسط ​​خریداری می کنم.

انتظارات برای سال ۲۰۲۳ و پس از آن

تقاضا برای بیت کوین در السالوادور هنوز وجود دارد و با اعلام برنامه هایی برای ساخت یک شهر بیت کوین، السالوادور امیدوار است که در آینده همچنان سرمایه گذاران بیت کوین را جذب کند.

انتظار می رود در سال ۲۰۲۳، السالوادور ظرفیت اداری خود را برای مقابله با استفاده از ارزهای دیجیتال در اقتصاد خود، از جمله مقابله با فعالیت های مجرمانه احتمالی، گسترش دهد. گیلرمو کنترراس، مدیرعامل دیت بانک به کوین تلگراف گفت:

از این نظر، باز بودن، همکاری و ارتباطات زیادی بین سازمان‌های مختلف دولتی و شرکت‌هایی که تحت این عنوان فعالیت می‌کنند، وجود داشته است.»

قانون جدید صدور دارایی دیجیتال که در سال ۲۰۲۳ لازم الاجرا خواهد شد، به انتشار اوراق قرضه بیت کوین در السالوادور اجازه می دهد تا زیرساخت شهرهای بیت کوین را تامین مالی کند و بیت کوین بیشتری خریداری کند. همچنین امکان توسعه مدل های تجاری مبتنی بر بلاک چین در یک محیط کنترل شده را فراهم می کند. .

اخیراً: بازخرید فیزیکی NFT: گفتن آسان تر از انجام آن است؟

السالوادور همچنان به برداشتن گام‌های ملموس برای ادغام بیت‌کوین در برنامه ملی سواد مالی خود ادامه می‌دهد. انتظار می‌رود با استفاده از ماژول‌های آموزشی آموزش مالی به نگرانی‌های آموزشی در سطح انبوه رسیدگی کند.

Contreras نتیجه می گیرد: البته در ابتدا ترس از ناشناخته وجود داشت، اما خوشبختانه، السالوادور قبلاً چیزی مشابه را تجربه کرده بود که دلار آمریکا را به عنوان ارز قانونی به جای مستعمره خود در السالوادور پذیرفت. این فرآیندی بود که مدتی طول کشید، اما در نهایت کاربران توانستند تأیید کنند که این پول واقعی مانند هر ارز دیگری است. هنوز چالش هایی وجود دارد که باید بر آن غلبه کرد، اما راه روشن است و چشم اندازها خوب است. “

نویسنده: Inigo Vaca

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا