اخبار ارز دیجیتال

اطلاعات خرید بیت کوین السالوادور قابل انتشار نیست: متولی

به عنوان بانک توسعه السالوادور، BANDESAL یک صندوق اعتماد 150 میلیون دلاری برای تضمین تبدیل شهروندان و بازرگانان به دلار ایجاد کرده است.

از زمانی که السالوادور بیت کوین (BTC) را به عنوان ارز اصلی خود قانونی کرد، رئیس جمهور نایو بوکله بارها در توییتر اقدام به خرید بیت کوین این کشور کرده است. با این حال، ALAC السالوادور، یک آژانس غیردولتی مبارزه با فساد، اخیراً اطلاعات بانک توسعه دولتی BANDESAL در مورد خرید و فروش بیت کوین در السالوادور را رد کرد.

به عنوان بانک توسعه السالوادور، BANDESAL یک صندوق اعتماد 150 میلیون دلاری برای تضمین تبدیل شهروندان و بازرگانان به دلار ایجاد کرده است. درخواست السالوادور برای افشای خرید بیت کوین خود به دلیل محرمانه بودن رد شد.

گزیده‌ای از پاسخ BANDSEL به ALAC السالوادور – سرویس غیر دولتی ضد فساد.منبع: ALAC السالوادور

ALAC السالوادور انکارها را رد کرد و تاکید کرد که خرید بیت کوین با استفاده از بودجه عمومی انجام شده است. بیانیه رسمی آنها به شرح زیر ترجمه می شود:

“محرمانه بودن توانایی مردم برای دسترسی و دریافت اطلاعات در مورد فعالیت های انجام شده توسط BANDESAL با بودجه عمومی را محدود می کند.”

BANDESAL در بیانیه ای انکار کرد که اطلاعات مربوط به بیت کوین تراست (FIDEBITCOIN) نمی تواند توسط متولی یا هیئت مدیره آن به منظور حفظ منافع ملی به اشتراک گذاشته شود.

طبق اطلاعات در دسترس عموم، السالوادور تا به امروز 2301 بیت کوین خریداری کرده است که از 103.9 میلیون دلار به حدود 45 میلیون دلار در سال گذشته کاهش یافته است.

مربوط: لوگانو و السالوادور شهر رمزنگاری شده توافقنامه اقتصادی بر اساس پذیرش امضا کردند

با افزودن بر فشار فزاینده این کشور برای تامین کامل خرید بیت کوین خود به مدت یک سال، اسپانیا با پیشی گرفتن از السالوادور به سومین مرکز بزرگ خودپرداز ارزهای دیجیتال در جهان تبدیل شد.

السالوادور با شبکه ای متشکل از 212 دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال، با 205 دستگاه خودپرداز نصب شده برای حمایت از اقتصاد پر رونق بیت کوین در جایگاه سوم قرار گرفت. با این حال، اسپانیا اخیراً 215 دستگاه خودپرداز فعال را ثبت کرده است که 14.65 درصد از تأسیسات اروپایی را تشکیل می دهد.

نویسنده: Arijit Sarkar

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا