اخبار ارز دیجیتال

اطلاعات خرید بیت کوین السالوادور قابل انتشار نیست: متولی

به عنوان بانک توسعه السالوادور، BANDESAL یک صندوق اعتماد ۱۵۰ میلیون دلاری برای تضمین تبدیل شهروندان و بازرگانان به دلار ایجاد کرده است.

از زمانی که السالوادور بیت کوین (BTC) را به عنوان ارز اصلی خود قانونی کرد، رئیس جمهور نایو بوکله بارها در توییتر اقدام به خرید بیت کوین این کشور کرده است. با این حال، ALAC السالوادور، یک آژانس غیردولتی مبارزه با فساد، اخیراً اطلاعات بانک توسعه دولتی BANDESAL در مورد خرید و فروش بیت کوین در السالوادور را رد کرد.

به عنوان بانک توسعه السالوادور، BANDESAL یک صندوق اعتماد ۱۵۰ میلیون دلاری برای تضمین تبدیل شهروندان و بازرگانان به دلار ایجاد کرده است. درخواست السالوادور برای افشای خرید بیت کوین خود به دلیل محرمانه بودن رد شد.

گزیده‌ای از پاسخ BANDSEL به ALAC السالوادور – سرویس غیر دولتی ضد فساد.منبع: ALAC السالوادور

ALAC السالوادور انکارها را رد کرد و تاکید کرد که خرید بیت کوین با استفاده از بودجه عمومی انجام شده است. بیانیه رسمی آنها به شرح زیر ترجمه می شود:

“محرمانه بودن توانایی مردم برای دسترسی و دریافت اطلاعات در مورد فعالیت های انجام شده توسط BANDESAL با بودجه عمومی را محدود می کند.”

BANDESAL در بیانیه ای انکار کرد که اطلاعات مربوط به بیت کوین تراست (FIDEBITCOIN) نمی تواند توسط متولی یا هیئت مدیره آن به منظور حفظ منافع ملی به اشتراک گذاشته شود.

طبق اطلاعات در دسترس عموم، السالوادور تا به امروز ۲۳۰۱ بیت کوین خریداری کرده است که از ۱۰۳.۹ میلیون دلار به حدود ۴۵ میلیون دلار در سال گذشته کاهش یافته است.

مربوط: لوگانو و السالوادور شهر رمزنگاری شده توافقنامه اقتصادی بر اساس پذیرش امضا کردند

با افزودن بر فشار فزاینده این کشور برای تامین کامل خرید بیت کوین خود به مدت یک سال، اسپانیا با پیشی گرفتن از السالوادور به سومین مرکز بزرگ خودپرداز ارزهای دیجیتال در جهان تبدیل شد.

السالوادور با شبکه ای متشکل از ۲۱۲ دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال، با ۲۰۵ دستگاه خودپرداز نصب شده برای حمایت از اقتصاد پر رونق بیت کوین در جایگاه سوم قرار گرفت. با این حال، اسپانیا اخیراً ۲۱۵ دستگاه خودپرداز فعال را ثبت کرده است که ۱۴.۶۵ درصد از تأسیسات اروپایی را تشکیل می دهد.

نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا