اخبار ارز دیجیتال

السالوادور تمام مالیات های مربوط به نوآوری را برای رشد اقتصادی حذف می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

نوآوری‌های فناوری مانند برنامه‌نویسی نرم‌افزار، کدنویسی، برنامه‌ها، توسعه هوش مصنوعی، و ساخت سخت‌افزار محاسباتی و مخابراتی در السالوادور از مالیات معاف هستند.

السالوادور، اولین کشوری که بیت کوین (BTC) را به عنوان ارز قانونی راه اندازی کرد، تصمیمی تاریخی برای لغو کلیه مالیات ها بر نوآوری های تکنولوژیکی گرفت. این حرکت به موازات تأسیس دفتر ملی بیت کوین السالوادور (ONBTC)، که به عنوان دفتر بیت کوین نیز شناخته می شود، انجام می شود.

هنگامی که در 7 سپتامبر 2021، رئیس جمهور سالوادور، نایو بوکله، بیت کوین را قانونی کرد، این فناوری را راهی برای مبارزه با تورم شدید و اتکا به دلار آمریکا دانست. طی 18 ماه گذشته، السالوادور سرمایه‌گذاری‌های بیت‌کوین خود را مجدداً استراتژی‌بندی کرده و از سود سرمایه بارها برای بازسازی کشور استفاده کرده است.

در تعقیب این استراتژی، بوکله اهمیت تسهیل الزامات مالیاتی را به عنوان وسیله ای برای تشویق توسعه تکنولوژیکی می دانست.همانطور که وعده داده شده بود، در 1 آوریل، Bukele به طور رسمی ارسال شد لایحه به کنگره – به طور موثر تمام مالیات بر درآمد، دارایی و عایدی سرمایه بر روی نوآوری های فناوری مانند برنامه نویسی نرم افزار، برنامه نویسی، برنامه ها و توسعه هوش مصنوعی را حذف می کند. تولید سخت افزارهای محاسباتی و ارتباطات نیز همینطور است. ”

حمایت از این طرح، ایجاد دفتر بیت کوین است، یک نهاد نظارتی برای اجرای طرح های مشترک با کارآفرینان و مشاغل بیت کوین. با توجه به Asociación Bitcoin de El Salvador، ONBTC قصد دارد “این کشور را در جهان به عنوان یک نیروگاه فناوری و اقتصادی قرار دهد.”

علاوه بر تلاش برای احیای اقتصادی، تلاش‌های مداوم بوکل برای اختراع مجدد السالوادور شامل ترویج گردشگری، مقابله با تروریسم و ​​ایجاد یک مرکز تجاری منطقه‌ای است.

مربوط: استراتژی بیت کوین السالوادور در بازار خرسی سال 2022 تکامل یافت

در اوایل سال 2023، السالوادور قانونی را تصویب کرد که یک چارچوب قانونی برای اوراق قرضه با پشتوانه بیت کوین به نام اوراق آتشفشانی ارائه می کند.

نام‌گذاری Volcano Bond از محل شهر بیت‌کوین می‌آید، که قرار است به یک مرکز استخراج ارزهای دیجیتال تجدیدپذیر تبدیل شود که با انرژی هیدروترمال از آتشفشان Conchagua در نزدیکی آن تغذیه می‌شود.نویسنده: Arijit Sarkar

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا