🚨 اخبار ارز دیجیتال

نایب بوکله، رئیس جمهور حامی بیت کوین السالوادور، نامزدی مجدد خود را برای انتخاب مجدد آغاز کرد

علیرغم محبوبیت بوکله، برخی از منتقدان استدلال می‌کنند که وی بر اساس قانون اساسی السالوادور واجد شرایط انتخاب مجدد نیست.

نایب بوکل، رئیس‌جمهور السالوادور، مدارکی را برای نامزدی مجدد در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴ که قرار است در فوریه برگزار شود، ثبت کرده است.

بوکل، یکی از حامیان بیت کوین، پس از اینکه رسماً توسط حزب خود برای شرکت در انتخابات مجدد در ۲۶ اکتبر نامزد شد، از حمایت شدید مردم برخوردار شد.

«پنج دیگر [years]بوکله در یک سخنرانی در مقابل هزاران نفر از مردم سالوادور گفت، پنج قدم دیگر و نه یک قدم به عقب. وی افزود: برای ادامه پیشرفت این کشور به پنج سال زمان نیاز داریم.

بوکله در سال ۲۰۱۹ پس از آن که حزب او به نام Noiba Thought سیستم دو حزبی ۳۰ ساله بین اتحاد جمهوری خواه ملی گرا و جبهه آزادیبخش ملی فارابوندو مارتی (FMNLB) را شکست، به قدرت رسید.

اما علیرغم محبوبیت او در میان مردم محلی، منتقدانی مانند وکیل سالوادور آلفونسو فاجاردو استدلال می‌کنند که قانون اساسی این کشور به آقای بوکله این حق را نمی‌دهد که برای دومین دوره متوالی تلاش کند.

وی در ۲۶ اکتبر گفت: «امروز روز خوبی است برای یادآوری اینکه قانون اساسی انتخاب مجدد فوری رئیس جمهور را تا هفت بار ممنوع کرده است.

با این حال، در سپتامبر ۲۰۲۱، دادگاه عالی السالوادور حکم داد که رئیس جمهور می تواند برای انتخابات متوالی نامزد شود.

بر اساس گزارش رویترز که به نقل از تحقیقات دانشگاهی در السالوادور، ۷۰ درصد از رای دهندگان در السالوادور از ایده جدید حمایت می کنند. نزدیکترین رقیب آن تنها ۴ درصد از کل آرا را به دست آورد.

FMNLB، یکی از رقبای New Ideas، در ژوئن ۲۰۲۱ شکایتی را با این استدلال که برنامه پذیرش بیت کوین Bukele خلاف قانون اساسی است، تنظیم کرد. با این حال، سه ماه بعد، در سپتامبر ۲۰۲۱، Bukele و السالوادور بیت کوین را به عنوان ارز قانونی خود معرفی کردند، بنابراین این شکایت تا حد زیادی بی فایده بود.

دولت بوکله همچنین سیاست های طرفدار فناوری دیگری را با هدف تقویت اقتصاد کشور اجرا کرده است، مانند حذف همه مالیات ها بر نوآوری.

گابور گورواکس، مشاور استراتژیک VanEck اخیراً گفت که السالوادور پتانسیل تبدیل شدن به “سنگاپور آمریکا” را دارد.

مربوط: السالوادور، Volcano Energy با Luxor شریک می شود تا اولین استخر استخراج بیت کوین را راه اندازی کند

بیشتر محبوبیت بوکل به دلیل سرکوب سخت او بر MS-13 است، باند فراملی که به السالوادور کمک کرد شش سال پیش بالاترین میزان قتل در جهان را ثبت کند.

در نتیجه سرکوب، میزان قتل در السالوادور به میزان خیره کننده ۹۲.۶ درصد کاهش یافت، از اوج ۱۰۶ نفر در ۱۰۰۰۰۰ نفر در سال ۲۰۱۵ به ۷.۸ در سال ۲۰۲۲. این کشور در حال حاضر یکی از کمترین میزان جرم و جنایت را در آمریکای لاتین دارد.

اما سازمان ملل و سایر منتقدان می گویند السالوادور با زندانی کردن ۶۵۰۰۰ نفر بدون اینکه به آنها حقوق قانونی برای محافظت از خود بدهد، قوانین حقوق بشر را نقض کرده است.

انتخابات ریاست جمهوری السالوادور در ۴ فوریه ۲۰۲۴ برگزار می شود.

مجله: در واقع استفاده از بیت کوین در السالوادور چگونه است؟


نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا