اخبار ارز دیجیتال

EIB 100 میلیون یورو اوراق قرضه دیجیتالی را روی بلاک چین تسویه می کند

این بانک نوشت: برخلاف برخی از ارزهای دیجیتال که از فناوری بلاک چین استفاده می کنند، انتشار اوراق قرضه بلاک چین EIB منجر به استفاده قابل توجهی از انرژی نخواهد شد.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی جدید مورخ 29 نوامبر، بانک سرمایه گذاری اروپا (EIB) اولین سرمایه گذاری 100 میلیون یورویی یورو را بر روی یک پلت فرم خصوصی با پشتوانه بلاک چین، با پشتیبانی توکنیزاسیون گلدمن ساکس، راه اندازی کرده است. اوراق قرضه دیجیتالی منتشر کرد.

دومی، همراه با Societe Generale Luxembourg، همچنین به عنوان نگهبان زنجیره ای برای ابزارهای مالی عمل می کند. این اوراق سود با نرخ کوپن 2.57 درصد در سال با سررسید 29 نوامبر 2024 پرداخت می کند و مطابق با قانون لوکزامبورگ است.

بانک فرانسه و بانک مرکزی لوکزامبورگ به پروژه ای ملحق شده اند تا یک نمایش دیجیتالی از پول بانک مرکزی اروپا ارائه دهند. EIB گفت: «این تراکنش راه را برای راه‌حل‌های آتی مشتقات زنجیره‌ای با استفاده از اولین پوشش مبادله نرخ بهره که از طریق یک مدل دامنه مشترک توسعه‌یافته در صنعت ارائه می‌شود، هموار می‌کند».

علاوه بر این، این اوراق قرضه نشان‌دهنده «اولین تسویه حساب زنجیره‌ای تحویل به پرداخت (DVP) با استفاده از یک CBDC آزمایشی» است. [Central Bank Digital Currency] نشانه “

آوریل گذشته، EIB با موفقیت اولین یوروباند دیجیتالی خود را بر روی یک بلاک چین عمومی راه اندازی کرد. Goldman Sachs، Banco Santander و Société Générale فروش ۱۰۰ میلیون یورو اوراق قرضه دیجیتال را در دو سال رهبری کردند. ریکاردو مورینیو فلیکس، معاون رئیس EIB، در مورد انتشار اوراق قرضه دیجیتال جدید امروز در یک بلاک چین خصوصی اظهار داشت:

“بلاک چین پتانسیل ایجاد اختلال در طیف گسترده ای از بخش ها را دارد. نقشی محوری در گذار موفق سبز و دیجیتالی اروپا و تقویت حاکمیت تکنولوژیکی آن خواهد داشت. نوآوری هویت EIB است. و انتشار این اوراق قرضه کاملا دیجیتالی مهم دیگر است. گامی در جهت کمک به توسعه یک اکوسیستم کاملا دیجیتالی است.

نویسنده: Zhiyuan Sun

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا