اخبار ارز دیجیتال

مهندس سابق Alameda: نوع دوستی مؤثر رفتار “مضحک” SBF را در FTX سوق داد.

مهندس سابق Alameda Research درباره آنچه که در نهایت منجر به فروپاشی امپراتوری رمزنگاری Sam Bankman Freed شد، می‌گوید: «هیچ فرد عاقلی این تصمیم را نمی‌گیرد.

یک مهندس نرم افزار سابق در Alameda Research به طور موثر از صرافی رمزنگاری FTX برای توجیه اقدامات “خطرناک و مضحک فزاینده” خود قبل از فروپاشی صرافی در نوامبر ۲۰۲۲ استفاده کرد. او می گوید که از نوع دوستی او سوء استفاده شده است.

آدیتیا بهارادواج چند روز قبل از محاکمه سام بنکمن فرید، بنیانگذار FTX در ۳ اکتبر، در صحبت با کوین تلگراف توضیح داد که کار کردن برای میلیاردر سابق چگونه بوده است.

آقای Bharadwaj استدلال می کند که نوع دوستی مؤثر (حمایت از مردم برای کسب درآمد هر چه بیشتر و دادن آن بعداً) ترازو را از عقل دور کرد و بسیاری از فرآیندهای تصمیم گیری شرکت را از مسیر خارج کرد.

از این ایدئولوژی برای توجیه اقدامات خطرناک و مضحک که رک و پوست کنده باید با ذهن سالم تری نگریسته می شد، استفاده شد.»

بهارادواج گفت که نوع دوستی مؤثر در محافل فناوری دره سیلیکون و شرکت های مالی کمی نیویورک فراگیر است و بخشی قانع کننده و جدایی ناپذیر از DNA فرهنگی FTX و Alameda Research است.

او گفت: “همه ما در شرکت این چشم انداز داشتیم که “من فکر می کنم نوع دوستی چیز خوبی است، و فکر می کنم انجام کارها به طور موثر چیز خوبی است.” .

اما مشکل زمانی است که شما شروع می کنید به توجیه اهداف به عنوان وسیله فکر کنید، به خصوص وقتی اهدافی که در مورد آنها صحبت می کنید آنقدر عجیب و مضحک هستند که هیچ فرد عاقلی چنین تصمیمی نمی گیرد.

بانکمن فرید تحت عنوان نوع دوستی موثر، میلیون ها دلار برای جلوگیری از همه گیری های آینده و درمان مالاریا در کشورهای در حال توسعه اهدا کرد. علاوه بر این، بنکمن فرید یکی از بزرگ‌ترین کمک‌کنندگان به حزب دموکرات ایالات متحده بود، اگرچه بعداً اعتراف کرد که به حزب جمهوری‌خواه نیز کمک کرده است.

همانطور که مایکل لوئیس نویسنده The Big Short در مصاحبه اخیر ۶۰ Minutes گفت، یکی از ایده هایی که Bankman Fried در روزهای پایانی خود در FTX مطرح کرد این بود که در سال ۲۰۲۴ دوباره به عنوان رئیس جمهور انتخاب نشود. برنامه این بود که به دونالد ترامپ ۵ دلار بپردازد. میلیارد. بزرگ گفت: “من می خواهم از دموکراسی محافظت کنم.”

اما از نظر بهارادواج، بنکمن-فرید و فلسفه نوع دوستی او یک عمل نبود، بلکه یک باور اساسی به چیزی بود که او از آن حمایت می کرد.

آقای Bharadwaj توضیح داد که علیرغم بسیاری از اتهامات که آقای Bankman Freed را متهم به پنهان شدن در پشت یک شخصیت ساختگی و نوع دوست می کند، او در واقع همان شخصی است که در رسانه ها به تصویر کشیده شده است.

بهارادواج گفت: “او همه را به عنوان فردی که بسیار با انگیزه بود، ماموریت داشت، به آن ماموریت اعتقاد داشت و می خواست آن را به واقعیت تبدیل کند، تلقی کرد.” او مردی به نظر می رسید که می دانست چه کار می کند و ما مطمئناً به او احترام و اعتماد زیادی داشتیم.

این اعتماد در نهایت مورد سوء استفاده فاحش قرار گرفت.»

آقای Bharadwaj معتقد است که آقای Bankman Freed به انگیزه های نوعدوستانه ادعایی خود معتقد است، علیرغم وجود شواهد زیاد بر خلاف آن، که بنیانگذار سابق FTX او گفته است که ممکن است دلیل این باشد که او قاطعانه بر بی گناهی خود تاکید می کند.

مربوط: سام بنکمن آزاد چه مدت می تواند به زندان برود؟ وکیل ارزهای دیجیتال نیز در این مورد نظر دارد

بهارادواج گفت: «مطمئنم که انواع و اقسام چیزهای دیوانه‌کننده و روان‌شناختی در سر او می‌گذرد که احتمالاً سعی می‌کند با واقعیت‌ها کنار بیاید. شاید او واقعاً معتقد است کاری که انجام داده خوب بوده است، و شاید واقعاً معتقد است که هیچ اشتباهی انجام نداده است.»

حقیقت مهم است و ما امیدواریم که این محاکمه به بسیاری از سوالات در مورد آنچه اتفاق افتاده پاسخ دهد.

سوال بزرگ: آمار مرگ و میر ناشی از ارز مجازی چه شد؟


نویسنده: Tom Mitchelhill
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا