🚨 اخبار ارز دیجیتال

توسعه دهندگان اکوسیستم بیت کوین را به شبکه Cosmos می آورند

nBTC برای استفاده در بیش از ۵۰ زنجیره اپلیکیشن متصل به Cosmos IBC در دسترس خواهد بود.

Osmosis، بزرگترین صرافی غیرمتمرکز (DEX) در Cosmos، به Nomic و Kujira می پیوندد تا بیت کوین (BTC) را به پروتکل ارتباط بین بلاک چین (IBC) همنام خود بیاورد.

طبق اعلامیه ۳ اکتبر در کنفرانس Cosmoverse 2023، کاربران می توانند بیت کوین را از طریق پل Nomic Osmosis با ۱.۵٪ از مبلغ تراکنش به شبکه Cosmos منتقل کنند. سپس کاربران Nomic Bitcoin (nBTC)، یک توکن سازگار با IBC صادر شده توسط Nomic Chain، بر اساس ۱:۱ دریافت خواهند کرد. از nBTC می توان برای خرید، فروش و تامین نقدینگی در اسموز استفاده کرد. اینها همچنین در بیش از ۵۰ زنجیره برنامه مرتبط با Cosmos در دسترس هستند.

ارتقاء زنجیره ای nBTC در ۲۷ اکتبر منتشر می شود و در ۳۰ اکتبر فعال می شود. از طریق مشارکت دیگری با پروتکل مالی غیرمتمرکز Kujira، کاربران می‌توانند بیت کوین را به آدرس کیف پول Sonar و nBTC خود نگهبانی ارسال کنند. می توانید کیف پول BTC و کیف پول nBTC کاربر را با همان عبارت seed بازیابی کنید. nBTC همچنین می‌تواند به‌عنوان وثیقه برای استخراج استیبل کوین بومی کوجیرا USK و همچنین برای وام‌دهی و استقراض در اکوسیستم مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این، کاربران می توانند برای وثیقه nBTC منحل شده پیشنهاد دهند.

توسعه دهندگان Nomic می گویند که در مراحل اولیه راه اندازی nBTC، پل های زنجیره ای متقاطع دارای سقف ۲۱ بیت کوین خواهند بود. توسعه دهندگان گفتند: “هنگامی که پل به محدودیت ظرفیت خود برسد، برنامه ها دیگر نمی توانند آدرس های سپرده ایجاد کنند و کاربران دیگر نمی توانند BTC سپرده گذاری کنند. این پارامتر توسط حاکمیت Nomic DAO در ارتقاءهای آینده کنترل می شود.” .

مجله: اولین رویکرد طرفداران خواننده Verité به Web3، NFT های موسیقی و ایجاد جامعه


نویسنده: Zhiyuan Sun
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا