اخبار ارز دیجیتال

عوامل اقتصادی در بازار خودپرداز بیت کوین ممکن است مانع پذیرش گسترده شود

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بسته شدن بیت کوین آمریکا در کانکتیکات، موانعی را برای شرکت‌هایی که دستگاه‌های خودپرداز رمزنگاری را اداره می‌کنند، برجسته می‌کند.

همانطور که بازار دارایی های دیجیتال به تکامل خود ادامه می دهد، استفاده از دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال نیز رو به رشد است. در طول دهه گذشته، نزدیک به 40000 دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال در سراسر جهان ظاهر شده است.

بیت‌کوین آمریکا، یک ارائه‌دهنده خدمات خودپرداز بیت‌کوین (BTC) که در گوشه‌ای از بازار پیشگام بود، اخیراً فروشگاه‌های خود را در ایالت کانکتیکات آمریکا به دلیل نداشتن مجوزهای مناسب تعطیل کرد.

دپارتمان بانکداری کانکتیکات (DoB) دستور توقف و توقف این شرکت را صادر کرد و آن را متهم کرد که یک دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال بدون مجوز در ایالت کار می کند. اما سوء ظن ها به همین جا ختم نشد. این شرکت همچنین متهم به تسهیل کلاهبرداری از طریق اجازه دادن به معاملات مربوط به فعالیت های متقلبانه شده است.

در پاسخ به این چالش، بیت‌کوین آمریکا بیانیه‌ای صادر کرد و مدعی شد که فوراً تمام عملیات در کانکتیکات را به حالت تعلیق در می‌آورد. در حالی که این تصمیم به حضور سراسری این شرکت پایان داد، اما موانع نظارتی پیش روی اپراتورهای خودپرداز ارزهای دیجیتال، به ویژه در ایالات متحده را نیز برجسته می کند.

این تعطیلی همچنین موج‌هایی را در جامعه ارزهای دیجیتال ایجاد کرد که باعث شد بسیاری از ناظران صنعت کارآیی و سودمندی بلندمدت این ماشین‌ها را زیر سوال ببرند.

خاموش شدن کانکتیکات توضیح داده شد

از آنجایی که صنعت کریپتو در مراحل اولیه خود است، ترکیب ارزهای دیجیتال با ساختارهای مالی سنتی، مانند دستگاه های خودپرداز رمزنگاری، نیازمند نظارت پیچیده نظارتی است. این امر به ویژه برای کانکتیکات صادق است. در کانکتیکات، وزارت امور خارجه بر اساس قانون حواله بر دستگاه های خودپرداز نظارت می کند.

قانون ایجاب می کند که خدمات مربوط به انتقال پول، از جمله تبدیل ارزهای سنتی به ارزهای دیجیتال، دارای مجوز انتقال پول باشند.

در 22 می، وزارت امور خارجه کانکتیکات ادعا کرد که بیت کوین آمریکا مجوز لازم برای راه اندازی دستگاه های خودپرداز بیت کوین در این ایالت را ندارد. او همچنین گفت که چهار کاربر خودپرداز بیت کوین در کانکتیکات ده ها هزار دلار از طریق کیوسک های بیت کوین آمریکا کلاهبرداری کردند.

پست اخیر: برش زندگی: آیا بازی های بلاک چین واقعا می توانند درآمد پایداری داشته باشند؟

این وزارتخانه گفت: «بیت‌کوین آمریکا در مجموع 86000 دلار به این مصرف‌کنندگان پس از دستور رضایت پرداخت کرده است». بیت کوین آمریکا پس از مواجه شدن با اتهامات جنایی، در حال تعطیلی عملیات خود در کانکتیکات است. “

در حادثه دیگری در ماه مارس، مقامات اوهایو 52 دستگاه خودپرداز بیت کوین آمریکا را پس از مشکوک شدن کلاهبرداران در استفاده از کیوسک ها توقیف کردند.

راه اندازی دستگاه خودپرداز ارز مجازی از آنچه به نظر می رسد دشوارتر است

جیسون گرووال، مدیر ارشد حقوقی شرکت امنیتی Web3 Sys Labs، به کوین تلگراف گفت که راه اندازی یک دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال به چیزی بیش از دریافت مجوز نیاز دارد.

کسب‌وکارهای ایالات متحده باید از مقررات ضد پولشویی (AML) که توسط شبکه اجرای جرایم مالی تنظیم شده است، مطابق با استانداردهای قانون رازداری بانکی (KYC) و همچنین الزامات خدمات درآمد داخلی برای گزارش تراکنش‌های ارز دیجیتال را رعایت کنند. مطابق با الزامات

به نظر گورووال، چنین پیچیدگی ممکن است نقش مهمی در کاهش محبوبیت این ماشین‌ها داشته باشد. تنها در ماه مارس، 3627 دستگاه خودپرداز کریپتو آفلاین شدند که بزرگترین افت ماهانه در تاریخ خودپردازهای کریپتو را رقم زد. او گفت:

با توجه به تغییر محبوبیت خودپردازهای ارزهای دیجیتال، به نظر می‌رسد تعدادی از عوامل در بازی وجود داشته باشد. یکی این که کارمزد تراکنش‌هایی که این دستگاه‌ها دریافت می‌کنند اغلب از صرافی‌های آنلاین فراتر می‌رود، و به‌علاوه، نیاز به رعایت مقررات پیچیده و صدور مجوز است. الزامات می تواند چالش برانگیز باشد و به طور بالقوه مزایای تجارت چهره به چهره ارزهای دیجیتال را تحت الشعاع قرار دهد.

مقیاس‌بندی بیشتر از دستگاه‌های خودپرداز ارزهای دیجیتال جایگزین‌هایی مانند صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) و پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) هستند.

کاهش هزینه های تراکنش، دسترسی جهانی، حریم خصوصی برتر، و طیف گسترده ای از ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده، این پروژه ها را به طور فزاینده ای برای بسیاری جذاب می کند. پلتفرم‌های DeFi همچنین ویژگی‌هایی مانند سهام‌داری، کشاورزی محصول و قرض را ارائه می‌دهند. این خدمات معمولاً در دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال وجود ندارند.

گروال معتقد است که اپراتورهای خودپرداز ارزهای دیجیتال برای پاسخگویی بهتر به نیازهای در حال رشد مصرف کنندگان خود باید نوآوری و تغییر کنند.

رابرت کوارتلی ژانیرو، مدیر ارشد استراتژی صرافی ارزهای دیجیتال Bitru، به کوین تلگراف گفت که در حال حاضر چهار بازیگر اصلی بر بازار خودپرداز ارزهای دیجیتال تسلط دارند، اما هنوز زمان برای رشد و گسترش بازار وجود دارد. او گفت که وضعیت باید تغییر کند.

علاوه بر این، او معتقد است مکان فیزیکی دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال نیز عامل مهمی در جذب مشتریان است. او اضافه کرد:

در پایان، یکی از ارکان کلیدی پذیرش انبوه ارزهای دیجیتال، توانایی فروش ارزهای دیجیتال در ازای ارز فیات در داخل کشور است. نیازها از نظر اقتصادی، جغرافیایی، روانی و همچنین از نظر زیرساختی تغییر کرده است.

کارایی اقتصادی دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال

اکثر دستگاه‌های خودپرداز ارزهای دیجیتال که امروزه در حال کار هستند با مشارکت شرکت‌های معتبری مانند ChainBytes، LibertyX، CoinMe و غیره اداره می‌شوند و شرکت‌های مستقل «اپراتور»، «شریک» یا «اپراتور» این ماشین‌ها می‌توانند میزبان باشند.

بازگشت سرمایه شما به عوامل مختلفی از جمله محل کسب و کار شما (منطقه تجاری، منطقه پر رفت و آمد و غیره) بستگی دارد. تعداد معاملات روزانه میانگین اندازه تراکنش کل درآمد مورد انتظار از کارمزد معاملات. و یک استراتژی بازاریابی برای ترویج دستگاه خودپرداز رمزنگاری مورد نظر.

طبق گفته شرکت خودپرداز ارزهای دیجیتال Chainbytes، یک دستگاه خودپرداز بیت کوین می تواند تا 3000 دلار درآمد ماهانه به همراه داشته باشد که مجموع درآمد ماهانه آن 30000 دلار است.

همچنین چالش هایی در راه اندازی دستگاه های خودپرداز رمزنگاری وجود دارد. مقررات پیچیده، مشاغل را ملزم به رعایت قوانین نامشخص، دریافت مجوزهای لازم و رعایت مقررات AML و KYC می کند. خطرات امنیتی فیزیکی و دیجیتالی مستلزم حفاظت قوی و افزایش هزینه های عملیاتی مانند تعمیر و نگهداری ماشین و مدیریت پول است.

نوسانات ذاتی ارزهای دیجیتال نیز می تواند بر سودآوری تأثیر بگذارد و نوسانات زیاد در ارزش می تواند منجر به زیان های مالی شود. اپراتورها همچنین باید ذخایر ارز دیجیتال و نقدی کافی را برای پاسخگویی به تقاضای مشتریان حفظ کنند، زیرا کمبود می تواند تأثیر منفی بر شهرت و تجارت داشته باشد.

چه کسی رقابت جهانی خودپردازهای رمزنگاری را رهبری می کند؟

از زمانی که اولین دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال در سال 2013 در یک کافی شاپ ونکوور ظاهر شد، این زمینه به طور چشمگیری تکامل یافته است. در حال حاضر حدود 35000 دستگاه در سراسر جهان وجود دارد که نحوه تعامل مردم با ارزهای دیجیتال را متحول کرده است.

ایالات متحده بیشترین سهم خودپردازهای ارزهای دیجیتال را در جهان دارد.منبع: رادار خودپرداز سکه

تقریباً 30000 دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال در ایالات متحده وجود دارد که 86 درصد از دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال جهان را تشکیل می دهند.

صحنه خودپرداز ارزهای دیجیتال کانادا نیز در سال های اخیر رونق گرفته است. از سه ماهه اول سال 2023، این کشور دارای 2744 دستگاه است، در حالی که کشور اروپایی آن اسپانیا حدود 286 دستگاه دارد.

امواج در استرالیا نیز در حال گسترش است. پس از اضافه شدن 99 دستگاه خودپرداز در پایان سال 2022، از السالوادور و لهستان عبور کرد و با حدود 473 کیوسک به چهارمین مرکز خودپرداز ارزهای دیجیتال تبدیل شد.

آینده دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال

علیرغم موانع زیادی که مانع رشد بازار خودپردازهای رمزنگاری شده است، انتظار می‌رود این فضا در سال‌های آینده به طور قابل توجهی گسترش یابد. ارزش بازار آن در سال 2021 71.9 میلیون دلار است و پیش بینی می شود تا سال 2030 به 5.45 میلیارد دلار افزایش یابد.

اخیرا: Tornado Cash 2.0: The Race to Build a Safe and Legal Coin Mixer

با این حال، برای رشد این بخش، برای شرکت های عامل مهم است که مقررات را روشن کنند. تدابیر امنیتی فیزیکی و دیجیتالی نیز باید برای محافظت از ماشین و تراکنش‌هایی که آن را تسهیل می‌کند، تقویت شود. این شامل اقدامات امنیت سایبری قوی برای جلوگیری از هک دیجیتال و امنیت فیزیکی کافی برای خنثی کردن تلاش برای سرقت است.

در نهایت باید تلاش کرد تا هزینه های عملیاتی این ماشین ها کاهش یابد. این می‌تواند شامل توسعه کیوسک‌های مقرون‌به‌صرفه‌تر، بهینه‌سازی فرآیندهای مدیریت پول نقد، یا کاوش مدل‌های تجاری جایگزین باشد. بنابراین، جالب خواهد بود که ببینیم چگونه آینده بازار خودپردازهای رمزنگاری به تکامل و رشد ادامه می‌دهد، زیرا ما به سمت آینده‌ای که توسط فناوری‌های فعال رمزنگاری هدایت می‌شود، حرکت می‌کنیم.

نویسنده: Shiraz Jagati

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا