اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی اروپا تمرین نمونه سازی دیجیتال یورو را در آستانه آزمایش احتمالی به پایان می رساند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تمرین بانک مرکزی اروپا طیف وسیعی از موارد استفاده را مورد بررسی قرار داد، که اکثر آنها بسیار رضایت بخش بودند، و همچنین استفاده از کیف پول های خودسرپرستی.

بانک مرکزی اروپا (ECB) خلاصه ای از نتایج تمرین نمونه سازی اولیه ارز دیجیتال بانک مرکزی یورو (CBDC) را منتشر کرد. در این تمرین، چهار نمونه دیگر از استفاده آفلاین شبیه‌سازی شده از یورو دیجیتال و قابلیت همکاری آن با سیستم‌های پرداخت موجود را بررسی کردیم.

این پروژه بخشی از مرحله دوم آماده سازی یوروسیستم برای راه اندازی آزمایشی برنامه ریزی شده یورو دیجیتال در پاییز امسال بود. این تمرین از جولای 2022 تا فوریه 2023 انجام شد.

یوروسیستم یک موتور تسویه متمرکز عملی به نام N€XT را با استفاده از مدل داده خروجی تراکنش مصرف نشده (UTXO) توسعه داده است. پنج نمونه اولیه رابط مشتری که نشان دهنده موارد استفاده مختلف است توسط یک شرکت خصوصی ارائه شد. کیف پول خود حضانت نیز امتحان شد.

مدل UXTO از حریم خصوصی مشتری با یک آدرس UTXO یک بار مصرف محافظت می کند که کیف پولی که آدرس را در اختیار دارد نشان نمی دهد. تجربه کاربری برای کیف پول‌های حافظ و غیر حافظ یکسان بود.

مرتبط: سامسونگ CBDC کره جنوبی را برای پرداخت های آفلاین بررسی می کند

مورد استفاده از تراکنش آفلاین حتی مشکل‌سازتر بود. این گزارش با هدف دستیابی به “دانش بیشتر در مورد چگونگی ترکیب پروتکل های سخت افزاری و نرم افزاری برای جلوگیری از هزینه مضاعف و اطمینان از قطعیت و عدم انکار تسویه حساب ها” نتیجه می گیرد: پیوست.

“این سوال باقی می ماند که آیا فناوری موجود می تواند راه حل آفلاین ایمنی را ارائه دهد که می تواند در کوتاه مدت تا میان مدت (5 تا 7 سال) عملیاتی شود.”

با این وجود، این تمرین نشان داد که «نمونه‌های اولیه دیجیتالی آنلاین و آفلاین یورو با یکدیگر قابل اجرا هستند، حتی اگر بر اساس مدل‌های داده‌ای متفاوت و طرح‌های فنی باشند».

همزمان با طرح کلی این تمرین، بانک مرکزی اروپا “گزارش یافته های بازار” را در مورد یورو دیجیتال منتشر کرد. همچنین دریافت که آفلاین “راه حل جدیدی است که با الزامات یوروسیستم مطابقت دارد و ممکن است در مورد زمان آماده شدن راه حل آفلاین عدم اطمینان ایجاد کند”.

پاسخ دهندگان نظرسنجی ارتباطات میدانی نزدیک، رابط های بلوتوث یا کدهای پاسخ سریع (QR) را برای تراکنش های آفلاین ترجیح دادند. مطالعه بازار 12 جنبه فنی عرضه بالقوه یورو دیجیتال، از جمله جستجوی پروکسی و مدیریت اختصاصی حساب نقدی را پوشش داد.

مجله: وقتی حریم خصوصی یک امتیاز است: جون لی درباره هویت دیجیتال مبتنی بر بلاک چین صحبت می کندنویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا