🚨 اخبار ارز دیجیتال

مقامات بانک مرکزی اروپا به “مرحله آماده سازی” یورو دیجیتال می روند

اگرچه صدور یورو دیجیتال قطعی نیست، اما مقامات بانک مرکزی اروپا در حال حرکت به مرحله بعدی این پروژه هستند.

شورای حکام بانک مرکزی اروپا (ECB) اعلام کرده است که «مرحله مقدماتی» پروژه یورو دیجیتال خود را پس از یک مطالعه دو ساله آغاز خواهد کرد.

بانک مرکزی اروپا در اطلاعیه ای در ۱۸ اکتبر اعلام کرد که قصد دارد “پایه گذاری امکان انتشار یورو دیجیتال” را از اول نوامبر آغاز کند و افزود که انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) یک نتیجه قطعی نیست. این اطلاعیه پس از انتشار یک گزارش ۴۴ صفحه ای در مورد طراحی و توزیع یک یورو دیجیتال بالقوه صورت گرفت.

مرحله مقدماتی که به گفته بانک مرکزی اروپا دو سال طول خواهد کشید، بر نهایی کردن قوانین ارز دیجیتال و انتخاب یک صادرکننده احتمالی متمرکز خواهد بود. مقامات گفتند که مراحل بعدی شامل «آزمایش و آزمایش» بسته به بازخورد کاربران و الزامات بانک مرکزی خواهد بود.

بانک مرکزی اروپا گفت: “پس از دو سال، شورای حاکم تصمیم خواهد گرفت که آیا به مرحله بعدی آماده سازی برای صدور احتمالی و استقرار یورو دیجیتال در آینده ادامه دهد یا خیر.” “شروع مرحله مقدماتی تصمیمی در مورد صدور یورو دیجیتال نیست. این تصمیم تنها پس از تکمیل فرآیند قانونی اتحادیه اروپا توسط شورا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.”

مربوط: وزیر دارایی اتحادیه اروپا: “نیازی به عجله برای ایجاد یک یورو دیجیتال قبل از ورود کمیسیون جدید در ژوئن ۲۰۲۴ نیست.”

در ماه ژوئن، کمیسیون اروپا یک طرح قانونی برای یورو دیجیتال پیشنهاد کرد که هدف آن اجازه دادن به کاربران برای دسترسی به CBDC ها از طریق بانک هایشان است. فابیو پانتا، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا، هدف از عرضه یورو دیجیتال در کنار پول نقد با بسیاری از ویژگی‌های حفظ حریم خصوصی را تکرار کرده است.

بسیاری در صنعت کریپتو نگران ادعای کریستین لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا در یک ویدیوی شوخی هستند که در آن به نظر می رسد او در حال صحبت با رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی است مبنی بر اینکه یورو دیجیتال می تواند برای کنترل پرداخت های کاربران استفاده شود. معرفی یورو دیجیتال احتمالا توجه قانونگذاران و سیاست گذاران را در آستانه انتخابات پارلمان اروپا در ژوئن ۲۰۲۴ به خود جلب خواهد کرد.

مجله: آیا CBDC کریپتونیت برای ارزهای دیجیتال است؟


نویسنده: Turner Wright
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا