اخبار ارز دیجیتال

مقامات بانک مرکزی اروپا خواستار توسعه CBDC برای ارزهای دیجیتال و مزایای مصرف کننده هستند

فابیو پانتا، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا، اشتیاق خود به فناوری بلاک چین و شک و تردید در مورد ارزهای رمزپایه را در بحثی که هرچند با اکراه، به نفع هر دو است، در هم آمیخته است.

فابیو پانتا، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا (ECB)، یکی از حامیان سرسخت ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و افراد شکاک در مورد ارزهای دیجیتال، آخرین بحث در مورد CBDC را در ۵ ژانویه منتشر کرد. توسعه CBDC به بانک‌های مرکزی این امکان را می‌دهد تا از اعتمادی که در نهایت اشکال خصوصی پول به آن وابسته است، محافظت کنند.

پانتا بحث را با ارزیابی سختی از ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ آغاز کرد.

این دیدگاه به عنوان دنباله‌ای برای در نظر گرفتن این موضع عمل کرد که ارزهای دیجیتال باید به حال خود رها شوند تا «به‌جای اینکه در معرض خطر توجیه آن‌ها تنظیم شوند، بسوزند». اما این نی نی است که به زودی حذف خواهد شد.

اولا، علیرغم ایرادات اساسی آن، مشخص نیست که آیا دارایی‌های کریپتو در نهایت خودسوخته می‌شوند یا خیر.

دوم، «هزینه‌های صنعت کریپتوهای غیرقانونی برای جامعه بسیار زیاد است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت»، به‌ویژه برای «سرمایه‌گذاران ناآگاه». پانتا در ادامه به پولشویی و تخریب محیط زیست اشاره کرد و به سبک امضای پست وبلاگ به طعنه گفت.

“این فقط ارزهای دیجیتال نیستند که می سوزند”

پانتا با ایجاد نیاز به مقررات، پیشنهاد کرد که قانون بازار ارزهای دیجیتال اتحادیه اروپا (MiCA) گام مهمی است، اما در مورد خدمات وام‌های رمزنگاری و کیف پول‌های غیرحضوری کوتاهی می‌کند.علاوه بر این، «کریپتو تایید نشده […] پانتا گفت: آنها باید با توجه به هزینه ای که بر جامعه تحمیل می کنند مالیات بگیرند. راه حل او:

“تجارت دارایی های دیجیتال بدون پشتوانه باید توسط قانونگذاران مانند قمار تلقی شود.”

این رفتار هم شامل مالیات و هم اقداماتی برای حمایت از «مصرف‌کنندگان آسیب‌پذیر» می‌شود.

حتی با وجود مالیات و مقررات، پانتا استدلال کرد که ارزهای دیجیتال دارای اشکالاتی هستند. او نتیجه گرفت که تنها یک CBDC یک “دارایی پرداخت دیجیتال بدون ریسک و قابل اعتماد” است و حفظ نقش یک بانک مرکزی از اعتماد به ارزهای دیجیتال محافظت می کند.

مرتبط: مقامات می گویند که بانک مرکزی اروپا باید تسویه حساب های عمده فروشی DLT را زمانی که بازارها می خواهند انجام دهد

وبلاگ ECB در ۳۰ نوامبر با مطلبی تحت عنوان «آخرین جایگاه بیت کوین» توجه جامعه ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرد. پانتا قبلاً ممنوعیت دارایی های رمزنگاری شده را پیشنهاد کرده بود که اثرات زیست محیطی قابل توجهی دارند.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا