اخبار ارز دیجیتال

یکی از مقامات بانک مرکزی اروپا در اظهاراتی تند از ارزهای دیجیتال به عنوان “مضر” و “بدون منفعت اجتماعی” انتقاد کرد.

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به گفته فابیو پانتا، نوسانات ارزهای دیجیتال و جنبه‌های فناوری بلاک چین باعث شده که دارایی‌های دیجیتال فقط برای قمار مناسب باشند.

فابیو پانتا، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا (ECB) به آینده تیره ای برای ارزهای رمزنگاری شده اشاره کرده است، زیرا دارایی های دیجیتال احتمالاً برای مقاصدی غیر از قمار بین سرمایه گذاران استفاده می شود.

پانتا در بیانیه‌ای کتبی در نشست سالانه بانک تسویه‌های بین‌المللی در ۲۳ ژوئن گفت که انتظار می‌رود در بین سرمایه‌گذاران این تصور که ارزهای دیجیتال یک «ذخیره قدرتمند ارزش» هستند تا پایان سال ۲۰۲۱ و تا سال ۲۰۲۲ ادامه داشته باشد. او گفت که شروع به محو شدن کرده است و ارزش بازار آن را بیشتر کاهش داده است. بیش از 1 تریلیون دلار مقامات بانک مرکزی اروپا می گویند که ارزهای دیجیتال به دلیل ماهیت «بسیار فرار» برای قمار مناسب هستند و قانونگذاران سراسر جهان باید با آن رفتار کنند.

پانتا گفت: «ارزهای رمزپایه به دلیل محدودیت‌هایشان به شکلی مبتکرانه و قوی از تأمین مالی تبدیل نشده‌اند، بلکه به چیزی مضر تبدیل شده‌اند». اکوسیستم ارزهای دیجیتال مملو از شکست‌های بازار و اثرات خارجی منفی است و تا زمانی که تدابیر نظارتی مناسبی اعمال نشود، آشفتگی بیشتری در بازار تجربه خواهد کرد.

او اضافه کرد:

“سیاست گذاران به طور فزاینده ای در حال ادغام با سیستم مالی سنتی هستند تا مشروعیت یا تقلب در مشروعیت آن به عنوان بخشی از سیستم به دست آورند، که تاکنون هیچ منفعت اجتماعی نداشته است. ما باید در مورد حمایت از صنعت محتاط باشیم.”

پانتا استدلال کرد که «امنیت، مقیاس‌پذیری و تمرکززدایی» تراکنش‌های ارزهای دیجیتال «غیرقابل دستیابی» هستند و تراکنش‌ها اغلب غیرقابل برگشت هستند و تغییر ناپذیری بلاک چین را به یک چالش بزرگ در این زمینه تبدیل می‌کند. او از فروپاشی FTX و شکایت اخیر علیه بایننس توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به عنوان “نقص اساسی” در اکوسیستم یاد کرد.

مربوط: CZ درباره دلیل FUD اخیر بایننس بحث می کند

یکی از مقامات بانک مرکزی اروپا گفت: علاقه مندان به ارزهای دیجیتال باید به خاطر داشته باشند که فناوری جدید خطرات مالی را از بین نمی برد. “مثل هل دادن یک طرف بادکنک است. شکل آن تغییر می کند تا زمانی که از طرف دیگر بیرون بیاید. و اگر بادکنک با هوای داغ پر شود، ممکن است برای مدتی بالا بیاید، اما در نهایت می ترکد.”

پانتا قبلاً از برخی از طرح‌های احتمالی یورو دیجیتالی که بانک مرکزی اروپا در حال حاضر در حال بررسی آن است حمایت کرده است. او همچنین ممنوعیت ارزهای دیجیتال با “تأثیر بیش از حد زیست محیطی” را به عنوان بخشی از تلاش ها برای مقابله با خطرات زیست محیطی پیشنهاد کرد.

مجله: Crypto Commentator: آیا FUD می تواند کمک کند؟نویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا