اخبار ارز دیجیتال

اعضای شورای ECB طرح هایی را برای یورو دیجیتال به پارلمان اروپا ارائه می دهند

فابیو پانتا، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا، سیاست حفظ حریم خصوصی یورو دیجیتال بانک مرکزی اروپا را بررسی کرده و بیان کرده است که ارز دیجیتال هرگز قابل برنامه ریزی نخواهد بود، اما ممکن است یک اپلیکیشن وجود داشته باشد.

فابیو پانتا، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا (ECB) در ۲۳ ژانویه به کمیته پارلمان اروپا گفت که اگر یورو دیجیتالی ظاهر شود، نقش بانک‌های مرکزی با گسترش گزینه‌های پرداخت غیرنقدی افزایش خواهد یافت.

پانتا از پیشرفت تحقیقات در مورد یورو دیجیتال بالقوه ابراز خرسندی کرد. وی به کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا گفت:

بانک مرکزی اروپا در خط مقدم تلاش های بانک مرکزی در سطح جهانی برای طراحی پیشرفته ترین راه حل های پرداخت دیجیتال برای تراکنش های خرده فروشی و عمده فروشی قرار دارد.

دسترسی به یورو دیجیتال در ابتدا برای مصرف‌کنندگان، کسب‌وکارها و دولت‌های منطقه یورو باز خواهد بود، سپس برای افراد و کسب‌وکارها در منطقه اقتصادی اروپا گسترش می‌یابد و در نهایت به «کشورهای ثالث منتخب» تحت این توافقنامه گسترش می‌یابد. گفت.

مرتبط: پرداخت های دیجیتال یورو، گزینه های توزیع به تفصیل در آخرین گزارش پیشرفت

پانتا گفت که دسترسی و قابلیت استفاده به بهترین وجه از طریق طرح هایی ارائه می شود که قوانین، استانداردها و رویه های یکسانی را ارائه می دهند که امکان توسعه محصولات و خدمات اضافی بر اساس آنها را فراهم می کند. تجارت با یورو دیجیتال باید رایگان و با خدمات اضافی اختیاری از سوی واسطه ها باشد.

پانتا گفت: «یورو دیجیتال هرگز تبدیل به یک ارز قابل برنامه ریزی نخواهد شد.» او به کمیسیون گفت که به دنبال دسترسی به داده های شخصی نیست.

در مورد بانک‌های مرکزی، من پیشنهاد می‌کنم که داده‌های شخصی غیرقابل دسترسی باشد. این امر تعادل بین سایر اهداف مهم سیاست عمومی مانند

ECB در حال بررسی ایجاد یک برنامه Eurosystem است تا به کاربران اجازه دهد به خدمات در سراسر منطقه یورو دسترسی داشته باشند. پانتا افزود:

وقتی صحبت از سخت‌افزار به میان می‌آید، مردم می‌توانند با تلفن‌های همراه، کارت‌های فیزیکی یا دستگاه‌های دیگر مانند ساعت هوشمند پرداخت کنند.

پانتا اطمینان داد که این تحقیق در سه ماهه سوم سال جاری از مرحله تحقیق به مرحله تحقق خواهد رفت. وی در پایان با یادآوری نقش قانونگذاران در پروژه یورو دیجیتالی، صحبت کرد. با توجه به پیامدهای اجتماعی گسترده تر، به وضوح یک بعد سیاسی وجود دارد.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا