اخبار ارز دیجیتال

ECB دسترسی به یورو دیجیتال، توزیع را در سومین گزارش پیشرفت طراحی در نظر می گیرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اگر یورو دیجیتال ایجاد شود، کاربران منطقه یورو اولین کسانی خواهند بود که آن را از طریق روش‌های آشنای ورود به سیستم در دسترس قرار می‌دهند.

بانک مرکزی اروپا (ECB) سومین گزارش پیشرفت خود را در مورد طراحی یورو دیجیتال در 24 آوریل منتشر کرد. این بار، بانک ها توجه خود را به گزینه های دسترسی و توزیع مورد تایید شورای حکام بانک مرکزی اروپا معطوف کرده اند.

راحتی برای دسترسی به یورو دیجیتال بالقوه به وضوح یک اولویت است. کاربران دیجیتال یورو توسط ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت (PSP) با پیروی از رویه‌های تعیین‌شده مانند تأیید مشتری خود را بشناسید، وارد می‌شوند. در ابتدا، ساکنان، بازرگانان و دولت‌های منطقه یورو را شامل می‌شود و انتشارات بعدی شامل مصرف‌کنندگان در منطقه اقتصادی اروپا و کشورهای ثالث منتخب می‌شود. خدمات از طریق برنامه PSP یا یک برنامه ارائه شده توسط Eurosystem در دسترس هستند.

فروش در فروشگاه می تواند با استفاده از کدهای QR یا فناوری بدون لمس انجام شود. پرداخت‌های آنلاین و «ویژگی‌های» آفلاین نیز فعال خواهند شد و به PSP‌ها اجازه می‌دهند خدمات اختیاری با ارزش افزوده مانند اقساط و پرداخت‌های مکرر ارائه دهند. بر اساس این گزارش، پس از معرفی یورو دیجیتال در منطقه یورو، قابلیت‌های فرامرزی می‌تواند اضافه شود.

مرتبط: گزارش پارلمان اروپا تحقیق، اما نه راه اندازی، یورو دیجیتال را توصیه می کند

پرداخت های مشروط «به صورت خودکار در صورت برآورده شدن شرایط از پیش تعریف شده هدایت می شود» امکان پذیر است، اما «برای خرید انواع خاصی از کالاها یا خدمات، یا فقط در بازه زمانی معین» «پول/جغرافیای قابل برنامه ریزی نیست»، که فقط برای قبلاً از بررسی حذف شده است.

بانک مرکزی اروپا همچنین گزارشی درباره یک مطالعه گروهی متمرکز درباره عملکرد کیف پول دیجیتالی که توسط مشاور Kantar Public انجام شده است، منتشر کرده است. ابزارهای مدیریت بودجه و پرداخت‌های همتا به همتا، آفلاین و کد QR با استقبال خوبی مواجه شد. با این حال، شرکت کنندگان در مطالعه نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را مطرح کردند.

فابیو پانتا، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا، در 24 آوریل در کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا شرکت کرد. او اضافه کرد:

مردم موظف به استفاده از یورو دیجیتال نخواهند بود، اما آنها باید همیشه این گزینه را داشته باشند که از آن استفاده کنند. […] بنابراین، اگر بازرگانانی که پرداخت های دیجیتال را می پذیرند، موظف به پذیرش یورو دیجیتال به عنوان پول قانونی باشند، برای همه کاربران سودمندتر و راحت تر خواهد بود. ”

یوروسیستم، که متشکل از بانک مرکزی اروپا و بانک های ملی منطقه یورو است، هنوز در حال انجام تحقیقات خود در مورد گردش دیجیتال یورو است. کمیسیون اروپا قوانینی را برای ایجاد یورو دیجیتال در سه ماهه دوم سال جاری پیشنهاد خواهد کرد.

مجله: کریپتویی که در فوتبال اروپا گل های بزرگی زدنویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا