اخبار ارز دیجیتال

EC سالانه 20 پروژه را تا سال 2026 راه اندازی می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Sandbox پروژه های بخش دولتی و خصوصی را با تنظیم کننده های مشارکت کننده مناسب برای ارزیابی و مشاوره مطابقت می دهد.

کمیسیون اروپا راه اندازی سندباکس نظارتی بلاک چین اروپایی را در 15 فوریه اعلام کرد. سندباکس تا سال 2026 یک انجمن گفتگوی نظارتی برای 20 پروژه در سال فراهم می کند.

سندباکس برای اولین بار در سال 2020 اعلام شد و توسط تعدادی از شرکت های خصوصی که در سال 2022 برنده مناقصه شده اند، تسهیل می شود. بودجه از برنامه اروپای دیجیتال تامین می شود. پروژه ها به صورت رقابتی توسط یک هیئت مستقل از کارشناسان دانشگاهی از موارد استفاده از بخش دولتی و خصوصی برای “بلاک چین و سایر فناوری های دفتر کل توزیع شده” انتخاب خواهند شد.

پروژه های بخش عمومی در زیرساخت خدمات بلاک چین اروپا (EBSI) در میان متقاضیان در نظر گرفته خواهد شد. EBSI یک بلاک چین پان اروپایی است که با مشارکت کشورهای اتحادیه اروپا و نروژ و لیختن اشتاین اداره می شود.

اعضای گروه سندباکس سالانه با تنظیم‌کننده‌های ملی و اتحادیه اروپا مطابقت داده می‌شوند تا مشاوره حقوقی محرمانه و راهنمایی‌های نظارتی دریافت کنند. از سوی دیگر، رگولاتورها این فرصت را خواهند داشت تا در مورد فناوری جدید بلاک چین بیاموزند.

آخرین مهلت درخواست برای اولین گروه از پروژه ها 14 آوریل است. این پروژه نیاز به اثبات مفهومی دارد که مطابق با مشخصات معتبر باشد و به ابعاد فرامرزی نیاز دارد.

اولویت با پروژه هایی است که قبلاً برای استقرار توسط کارمندان ملکی انتخاب شده اند. این شرکت باید در منطقه اقتصادی اروپا (EEA) مستقر باشد. این شرکت ها در کنسرسیوم با شرکت های خارج از منطقه اقتصادی اروپا فعالیت می کنند تا زمانی که ذینفع پروژه یک شرکت مستقر در منطقه اقتصادی اروپا باشد. هزینه شرکت کنندگان قابل استرداد نمی باشد.

پروژه‌های منتخب مورد بررسی قانونی کتبی قرار می‌گیرند و سپس دو جلسه مجازی با رگولاتورهای شرکت‌کننده برگزار می‌شود. برنامه انکوباتور پذیرندگان اولیه EBSI نیز درخواست‌هایی را برای گروه سوم می‌پذیرد.

در لایحه نوآوری خدمات مالی پاتریک مک‌هنری، عضو کنگره ایالات متحده، یک برنامه جعبه شنی مشابه پیشنهاد شد. بریتانیا همچنین می‌تواند در دور بعدی اصلاحات خدمات مالی خود، یک برنامه sandbox قابل مقایسه دریافت کند.نویسنده: Derek Andersen

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا