🚨 اخبار ارز دیجیتال

dYdX مبادله کتاب سفارش غیرمتمرکز را در Cosmos راه اندازی می کند: KBW 2023

چارلز دورسی، مدیر عامل بنیاد dYdX گفت که صرافی dYdX با تمرکززدایی دفتر سفارش خود “گام جدیدی” برمی دارد.

پلتفرم صرافی غیرمتمرکز (DEX) dYdX قصد دارد با انتقال اکوسیستم خود از شبکه اتریوم به شبکه بین زنجیره ای Cosmos، یک مبادله کتاب سفارش «صرفاً غیرمتمرکز» ارائه دهد.

در هفته بلاک چین در کره ۲۰۲۳، اندرو فنتون از کوین تلگراف با چارلز دورسی، مدیر عامل بنیاد dYdX در مورد برنامه های DEX برای معرفی کتاب سفارش غیرمتمرکز به صرافی ها و اکوسیستم آن در یک شبکه بلاک چین جدید به اشتراک گذاشت. او در مورد چگونگی برنامه ریزی خود برای انتقال صحبت کرد.

شرکت کنندگان هفته بلاک چین ۲۰۲۳ در سئول، کره جنوبی برگزار شد.منبع: کوین تلگراف

دورسی در مصاحبه‌ای به کوین تلگراف گفت که یکی از مشکلاتی که صرافی‌های غیرمتمرکز با آن مواجه هستند، عملکرد کند کتاب‌های سفارش زنجیره‌ای است. با توجه به این موضوع لازم بود دفترچه سفارشات DEX خارج از زنجیره شود تا نیازهای کاربران بستر معاملات تامین شود. او توضیح داد:

حتی اگر زمان بلاک ۱ ثانیه یا بیشتر باشد، تاخیر ۱ ثانیه است. و بازار مشتقات ارزهای دیجیتال یک بازار با فرکانس بسیار بالا است.

به همین دلیل، d’Haussy تأکید کرد که dYdX با تمرکززدایی دفتر سفارش خود، در حال برداشتن «گام جدیدی» در زمینه تمرکززدایی است. به گفته مدیر اجرایی، دفترچه سفارش همچنان کند است، اما هنوز در زنجیره dYdX نخواهد بود، زیرا در اعتبارسنجی میزبانی می شود.

دورسی افزود: «بنابراین، معماری انتخاب شده توسط مهندسان dYdX، غیرمتمرکز کردن دفتر سفارش بدون افزودن آن در زنجیره است، زیرا بسیار کند است.

دورسی معتقد است این تکنیک «چیزی جدید در فضا» است. به گفته مدیر اجرایی، اعتبار سنجی ها معمولاً فقط بلوک ها را تأیید می کنند و بلوک های جدید حاوی مجموعه ای از تراکنش ها را ایجاد می کنند. مدیر عامل بنیاد dYdX همچنین گفت که اعتبار سنجی ها به این کار در زنجیره dYdX ادامه می دهند، اما همچنین مسئول ذخیره کتاب های سفارش در حافظه خواهند بود. او توضیح داد: «این یک راه حل است که ما از آن استفاده می کنیم تا بازار را با یک مبادله دفتر سفارش صرفاً غیرمتمرکز در طبیعت ارائه دهیم.

مربوط: ۴۰ درصد از پلتفرم های معاملاتی کریپتو غیرمتمرکز هستند: فدراسیون جهانی مبادلات

به غیر از کتاب سفارش غیرمتمرکز، d’Haussy همچنین در مورد مهاجرت dYdX به Cosmos صحبت کرد. مجری اعلام کرد که پلتفرم به طور کامل منتقل می شود. dYdX در حال گسترش نیست، dYdX در حال انتقال است، به این معنی که صرافی اتریوم در چند ماه آینده تعطیل خواهد شد. […] ما در حال انتقال کل اکوسیستم هستیم.

به گفته d’Haussy، آنقدر روان خواهد بود که کاربران به سختی متوجه تغییر خواهند شد. کاربران فقط باید کیف پول MetaMask خود را به زنجیره جدید dYdX متصل کنند و مدیران گفتند که “مواظب همه کارهای سنگین خواهند بود.”

مجله: Web3 Gamer: Crypto Games Need Viral Moments، نقد و بررسی Nitro Nation، Axie’s Project Greenlightنویسنده: Ezra Reguerra

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا