🚨 اخبار ارز دیجیتال

dYdX Exchange «کاملاً غیرمتمرکز» نسخه ۴ Testnet را راه‌اندازی می‌کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

صرافی ارزهای دیجیتال اجزای متمرکز موجود در نسخه اصلی خود را حذف کرده و یک شبکه آزمایشی با دفترچه سفارشات زنجیره‌ای و موتور تطبیق راه‌اندازی کرده است.

صرافی ارزهای دیجیتال dYdX یک شبکه آزمایشی عمومی را برای نسخه V4 خود راه‌اندازی کرده است، طبق اعلامیه ۵ جولای تیم توسعه صرافی. این نشان‌دهنده تکمیل «Milestone 4» از ۵ نقطه عطف است و راه را برای راه‌اندازی شبکه اصلی V4 در آینده هموار می‌کند.

هنگامی که V4 در شبکه اصلی پیاده سازی شد، انتظار می رود امکان تبادلات “کاملاً غیرمتمرکز” فراهم شود.

dYdX یک صرافی رمزنگاری است که بر روی شبکه های اتریوم و StarkEx ساخته شده است. به طور کلی یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) در نظر گرفته می شود زیرا وجوه کاربران را ذخیره نمی کند. با این حال، دارای یک دفترچه سفارش متمرکز و موتور تطبیق است که به سازندگان بازار اجازه می دهد تا سفارشات محدود را ثبت کنند. این برخلاف DEX های بازارساز خودکار مانند Uniswap است که از الگوریتم های قیمت گذاری زنجیره ای برای مطابقت با خریداران و فروشندگان استفاده می کنند.

نسخه ۴ dYdX این دفترچه سفارش متمرکز و موتور تطبیق را حذف می‌کند و صرافی را کاملاً غیرمتمرکز می‌کند اما بدون تکیه بر بازارسازان خودکار. با توجه به اسناد پروتکل، این کار را با اجرای بخشی از برنامه در یک شبکه dYdX جداگانه با اعتباردهنده‌های خاص خود انجام می‌دهد و اجازه می‌دهد دفترچه‌های سفارش در زنجیره ذخیره شوند.

مربوط: GMX و dYdX برای کسب رتبه برتر در مشتقات غیرمتمرکز، رودررو هستند

طبق این اطلاعیه، کاربران می توانند از ساعت ۱۷:۰۰ UTC در تاریخ ۵ ژوئیه برای آزمایش این برنامه، انجام معاملات مجازی، بررسی سود و زیان و سایر عملکردهای اساسی صرافی، وجوه تست نت را درخواست کنند. قابل اجرا خواهد بود قابلیت آزمایش پل زدن از یک شبکه به شبکه دیگر هنوز اجرا نشده است، اما «از طریق شبکه آزمایشی عمومی» اجرا خواهد شد.

پس از تکمیل مرحله شبکه آزمایشی، تیم پروتکل پنجمین نقطه عطف نقشه راه را اجرا خواهد کرد. این استیبل کوین را با dYdX ادغام می‌کند و برای کاربران Cosmos برای دسترسی به برنامه، از Cosmos Inter-Blockchain Communication (IBC) پشتیبانی می‌کند. V4 پس از تکمیل این نقطه عطف نهایی در دسترس خواهد بود.

dYdX در ماه آوریل اعلام کرد که خدمات خود را در کانادا کاهش می دهد و دلیل آن مشکلات نظارتی است. در سپتامبر ۲۰۲۲، اگر ثابت کنند که یک ربات نیستند، ۲۵ دلار پاداش به کاربران جدید ارائه کرد که باعث واکنش شدید طرفداران حریم خصوصی شد. پس از آن، تبلیغات لغو شد.نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا