اخبار ارز دیجیتال

DXY از حمایت کلیدی خود عقب نشینی می کند و شانس شکستن مقاومت 17.2 هزار دلاری بیت کوین را کاهش می دهد

شاخص دلار (DXY) در سطوح بحرانی حمایت پیدا کرده است و معامله گران در این فکر هستند که آیا بیت کوین می تواند برای حمایت از آن از 17250 دلار عبور کند.

در 2 دسامبر، شاخص دلار آمریکا (DXY)، معیاری برای سنجش قدرت دلار در برابر سبدی از ارزهای خارجی اصلی، به 104.40 رسید که پایین‌ترین سطح در پنج ماه گذشته است.

به طور خلاصه، وزن دلار آمریکا در برابر سبد برتر FX در اواخر سپتامبر 2022 کاهش می یابد زیرا سرمایه گذاران به دنبال محافظت در برابر تأثیرات جنگ طلبی فدرال رزرو و اخیراً تأثیرات افزایش هزینه های انرژی و تورم بالا تا 19.6٪ هستند. . .

اوج 114.60 بالاترین سطح در 20 سال گذشته بود، بنابراین عقب نشینی دلار ممکن است اصلاحی موقت برای خنثی کردن شرایط «اشباع خرید» باشد. همانطور که تحلیلگر Thecryer در توییتر اشاره می کند، هنوز همبستگی منفی با بیت کوین (BTC) همچنان قوی است.

توجه داشته باشید که چگونه DXY از پایین ترین سطح 104.40 به 105.50 باز می گردد، زمانی که بیت کوین با سقوط فلش ​​230 دلاری به 16790 دلار مواجه شد. چنین حرکاتی تأیید می کند که عملکرد ارزهای دیجیتال همچنان به بازارهای سنتی بستگی دارد.

طرفدار بیت کوین آلدو آپاچی خاطرنشان می کند که “واگرایی صعودی در حمایت” DXY زمانی رخ داد که شاخص بورس S&P 500 با یک سطح مقاومت کلیدی دست و پنجه نرم می کرد.

تحلیلگران می گویند اگر مسیر مورد انتظار با افزایش ارزش دلار در برابر ارزهای اصلی فیات تأیید شود و بازار سهام با افت دیگری روبرو شود، تأثیر خالص بیت کوین منفی خواهد بود.

معیارهای روی زنجیره نیز تصویری بالقوه نزولی را نشان می دهند زیرا استخراج کنندگان بیت کوین از ورود به بازار می ترسند. موج جدید تسلیم، افزایش فروش ذخایر BTC. به عنوان مثال، رکورد نرخ هش و افزایش هزینه های انرژی به طور قابل توجهی سود ماینر را کاهش داده است.

Minor Outflow Multiple که میزان خروج بیت کوین از کیف پول های ماینر Glassnode را در مقایسه با میانگین متحرک یک ساله اندازه گیری می کند، اکنون به بالاترین حد خود در شش ماه گذشته رسیده است.

برای درک بهتر از نحوه موقعیت معامله گران حرفه ای در شرایط فعلی بازار، بیایید نگاهی به شاخص های مشتقه بیندازیم.

مارجین بیت کوین به میزان قابل توجهی کاهش می یابد

بازارهای مارجین بینشی در مورد چگونگی موقعیت معامله گران حرفه ای برای کمک به سرمایه گذاران برای افزایش موقعیت خود با استقراض ارزهای دیجیتال ارائه می دهند.

به عنوان مثال، می توانید با قرض گرفتن استیبل کوین برای خرید بیت کوین، قرار گرفتن در معرض دید خود را افزایش دهید. از سوی دیگر، وام گیرندگان بیت کوین تنها می توانند ارز دیجیتال را کوتاه کنند زیرا شرط می بندند که قیمت کاهش یابد. برخلاف قراردادهای آتی، تعادل بین حاشیه های بلند و کوتاه همیشه یکسان نیست.

نسبت وام دهی مارجین OKX stablecoin/BTC. منبع: OKX

نمودار بالا نشان می دهد که نسبت مارجین وام برای معامله گران OKX به طور قابل توجهی از 27 نوامبر تا 30 نوامبر کاهش یافته است، در حالی که معامله گران حرفه ای در حالی که به 16,000 دلار کاهش می یابند.

مهمتر از آن، افزایش 1250 دلاری بعدی که بیت کوین را به 17250 دلار در 30 نوامبر رساند برای القای اعتماد به خریداران بیت کوین با استفاده از استیبل کوین کافی نبود. با این حال، اکنون در 23 سالگی، این معیار به شدت به نفع استیبل کوین استقراضی است، که نشان می دهد شرکت های شورت در ایجاد موقعیت های اهرمی نزولی مطمئن نیستند.

مربوط: ماینرهای روسی کریپتو با احتکار دستگاه های ASIC از بازار نزولی سرمایه گذاری می کنند

معامله گران اختیار معامله ریسک گریز هستند

معامله گران باید بازار گزینه ها را تجزیه و تحلیل کنند تا بفهمند آیا بیت کوین می تواند با موفقیت از مقاومت 17250 دلاری خارج شود یا خیر. انحراف دلتا 25 درصد نشانه آن است که میزهای آربیتراژ و سازندگان بازار برای محافظت از سمت بالا یا نزولی بیش از حد هزینه می کنند.

این شاخص گزینه‌های تماس مشابه (خرید) و فروش (فروش) را مقایسه می‌کند و زمانی که ترس رایج باشد، مثبت است زیرا حق بیمه برای گزینه‌های خرید محافظ بیشتر از گزینه‌های تماس پرخطر است.

به طور خلاصه، اگر معامله گران از سقوط قیمت بیت کوین می ترسند، شاخص انحراف بالای 10 درصد است. از سوی دیگر، هیجان عمومی منعکس کننده یک سوگیری منفی 10 درصدی است.

بیت کوین 60 روز گزینه 25% دلتا انحراف: منبع: Laevitas

همانطور که در بالا می بینید، شیب دلتا 25% بین 21 نوامبر و 30 نوامبر کاهش یافته است. با این حال، پس از اینکه مقاومت 17250 دلاری قوی تر از حد انتظار بود، روند در 1 دسامبر معکوس شد.

انحراف دلتا، که در حال حاضر 18 درصد است، نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران همچنان می‌ترسند، که نشان‌دهنده عدم علاقه نهنگ‌ها و سازندگان بازار به ارائه حفاظت منفی است.

در نتیجه، معامله‌گران حرفه‌ای متقاعد نشده‌اند که بیت‌کوین به این زودی‌ها 18000 دلار به دست خواهد آورد. این را می توان با همبستگی بالا با بازارهای سنتی توضیح داد.

این روند به نفع خرس های بیت کوین است تا زمانی که شاخص DXY جهت دقیق تری را تعیین کند و S&P 500 قدرت خود را روی 4000 نشان دهد.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Marcel Pechman

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا