🚨 اخبار ارز دیجیتال

“احتمال” دابل تاپ تایید شد – ۵ چیز که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

ضعف در قیمت BTC نشان داده می شود زیرا تحلیلگران بیت کوین در مورد بازگشت احتمالی به ۲۰۰۰۰ دلار بحث می کنند.

بیت کوین (BTC) هفته ماکرو حساسی را ضعیف آغاز کرده است، زیرا حرکت بیت کوین در سال ۲۰۲۳ شبیه یک «دوبالا» به نظر می رسد.

پس از یک هفته ناامید کننده بسته شدن به زیر ۲۶۰۰۰ دلار، BTC/USD در تلاش است تا قیمت های پیشنهادی را به دلیل نوسانات کم بازده کند.

تحلیلگران در حال حاضر نزولی را پیش‌بینی کرده‌اند و همچنان شاهد پایین‌ترین قیمت‌های داخلی هستند، با وضعیت نقدینگی که به طور فزاینده‌ای از ادعاهای آنها حمایت می‌کند.

آیا خط نقره ای در افق وجود دارد؟ یک شاخص زنجیره ای نشان می دهد که بیت کوین “در میانه” یک بازسازی بزرگ مشابه مارس ۲۰۲۰ است.

بازگشت به “ارزش منصفانه” همچنین می تواند به لطف شاخص قدرت نسبی بیت کوین (RSI) باشد که تقریباً به طور کامل رالی سالانه خود را به پایین ترین سطح خود از هفته اول ژانویه که به آن رسیده است، بازگرداند.

کوین تلگراف این موضوعات و موضوعات دیگر را در جمع بندی هفتگی ما از محرک های اصلی قیمت BTC پوشش می دهد.

دو برابر شدن بالای قیمت BTC در قیمت بسته شدن هفتگی به واقعیت تبدیل می شود

انتظار می رفت بیت کوین هفته را زیر یک خط روند اصلی به پایان برساند، اما واقعیت ممکن است بدتر از آن باشد که بسیاری اعتراف می کنند.

این نتیجه معامله گر و تحلیلگر محبوب Recto Capital است که هشدار داد بسته شدن به زیر ۲۶۰۰۰ دلار “به احتمال زیاد” ساختار دو برابری در نمودار هفتگی BTC را ثابت می کند.

بر اساس داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، این اکنون به شکل دو تاپ محلی بیت‌کوین برای سال ۲۰۲۳ است، هر دو بالای ۳۱۰۰۰ دلار، با اصلاحات به ۲۶۰۰۰ دلار در بین آن‌ها نشان داده شده است.

به لطف بسته های اخیر، افت قیمت بیت کوین اکنون در خطر ادامه نزول است.

Rekt Capital می گوید: «بسته شدن هفتگی زیر حدود ۲۶۰۰۰ دلار احتمالاً شکست دو برابری را تأیید می کند. من نوشته ام بخشی از پست X

تجزیه و تحلیل بیشتر نشان می دهد که ۲۶۰۰۰ دلار برای سه هفته متوالی در حال شکل گیری حمایت بوده است و بازه زمانی هفتگی برای تعیین نهایی سرنوشت آن بسیار مهم است.

با این وجود، BTC/USD به کمترین میزان بسته هفتگی خود از ماه مارس رسید، در حالی که JT در نمودارهای محبوب گفت آقای ایکس معتقد است هنوز جا برای خوش بینی وجود دارد. او استدلال کرد که این به شکل میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ هفته ای (EMA) نزدیک به ۲۵۶۰۰ دلار است.

او نوشت: “شمع این هفته، شمع برتر بود. این شمع بلاتکلیفی است.”

“اما آنچه بسیار قابل توجه است این است که سه بسته آخر هفتگی در حدود ۴۰۰ دلار از یکدیگر بوده اند. ۲۵۶۰۰ دلار) تا بسیار بالاتر بسته شوند.”

نمودار ۱ هفته ای BTC/USD 200EMA. منبع: TradingView

Cointelegraph قبلاً اهمیت EMA 200 هفته ای را در محیط فعلی قیمت BTC پوشش می داد.

آیا شکاف آتی ۲۰۰۰۰ دلاری بعدی است؟

بیت کوین به آرامی در حال کاهش است و بحث های بیشتری در مورد توانایی آن در تکرار حرکات نمودار کلاسیک دامن می زند.

این روی بزرگترین عادت ارزهای دیجیتال برای «پر کردن شکاف‌ها» در بازار آتی CME تمرکز دارد که در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات ظاهر می‌شود.

در اینجا، تفاوت قیمت بین قیمت بسته شدن یک هفته و قیمت باز شدن هفته بعدی اغلب آهنربایی برای تغییرات قیمت BTC در آینده است، اما نه همیشه بلافاصله.

بیت کوین/دلار آمریکا معمولاً ظرف چند روز یا چند ساعت پس از بازگشایی بازار آتی، شکاف را می بندد، اما با گذشت زمان برخی از آنها عقب می مانند. یک شکاف بزرگ در رادار اکنون در کمین ۲۰۰۰۰ دلار است.

Rect Capital در آخرین به‌روزرسانی یوتیوب خود در ۶ سپتامبر توضیح داد: «این تنها شکاف واقعی CME است که ما از نظر عملکرد نزولی نسبت به سطوح قیمت فعلی داریم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: شکاف بسته شده از ژوئن ۲۰۲۲ تاکنون در مقاطع مختلف به عنوان حمایت و مقاومت عمل کرده و اکنون به عنوان مقاومت عمل کرده است.

وی گفت: این شکاف CME تاکنون بارها بسته شده و به یک خط مقاومت جدید تبدیل شده است، و خاطرنشان کرد که تکمیل دوباله فوق به طور مشابه منجر به بازگشت به منطقه ۲۰۰۰۰ دلاری خواهد شد.

در چنین شرایطی، شکاف ۲۰۰۰۰ دلاری و شکاف پر شده قبلی به ترتیب به عنوان حمایت و مقاومت عمل می کنند و محدوده قیمتی بالقوه را برای BTC تشکیل می دهند.

نمودار BTC/USD با شکاف CME برجسته شده (عکس از صفحه نمایش). منبع: Rekt Capital/YouTube

با این حال، برخی دیگر در مورد اینکه آیا چنین شکاف دوری ممکن است دوباره مورد بازبینی قرار گیرد، تصمیم نگرفتند.

بیت کوین سابقه طولانی با شکاف های آتی CME دارد. این شکاف ها دیر یا زود بسته می شوند. ادعا کرد.

هنگام آپلود نموداری از شکاف های گذشته، او به شکاف دیگری اشاره می کند که هنوز پر نشده است، این بار کمتر از ۱۰۰۰۰ دلار.

برخی از شما که مدت زیادی درگیر ارزهای دیجیتال بوده اید، ممکن است شکاف ۹.۶ میلیون دلاری در سپتامبر ۲۰۲۰ را به خاطر بیاورید. در آن زمان همه این شکاف را کاهش دادند و در نهایت من انتظار داشتم که بتوانم دوباره بیت کوین بخرم. حدس بزنید چه چیزی؟ تا امروز هنوز پر نشده است و بسیاری از مردم با بیش از ۲۰۰۰۰ دلار برگشتند و دیوانه وار بودند.”

شکاف بین ۲۰۰۰۰ تا ۲۱۰۰۰ دلار هنوز بسته نشده است. آیا بسته می شود؟ خب، همه چیز ممکن است. اما تا زمانی که ساختار بازار از بین نرود، این فقط یک آرزو است.”

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Titan of Crypto/X

نقدینگی در سطح مارس افزایش یافت

وضعیت کلی نقدینگی در بازار BTC/USD نیز بر پیش بینی نزولی قیمت BTC تأثیر می گذارد.

نقشه‌های حرارتی نقدینگی یک ویژگی رایج در دنیای تجارت ارزهای دیجیتال است که به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید تمرکز قیمت‌های خرید و فروش کجاست و چگونه توسط صاحبان آنها دستکاری می‌شوند.

بلوک‌های بزرگ نقدینگی پیشنهادی در حال حاضر در حدود ۲۴۰۰۰ دلار جمع‌آوری شده‌اند، اما Cointelegraph گزارش می‌دهد که چنین غلظتی کمترین میزان از مارس است.

Honeybadger کاربر مستعار X می‌گوید: «به نظر می‌رسد که نقدینگی بسیار محتمل به پایین‌تر می‌آید. پیش بینی کرد، یکی از این نقشه های حرارتی را آپلود کنید.

در همین حال، در جدیدترین نقشه حرارتی منتشر شده از یکی از بزرگترین صرافی‌های جهان، بایننس، شاخص مادی منابع پایش زنجیره‌ای همچنان به ۲۴۷۵۰ دلار به عنوان یک سطح کلیدی برای حفظ گاوها اشاره می‌کند.

در تفسیر ضمیمه آمده است: “در هر صورت، گاوها باید از LL با ۲۴۷۵۰ دلار دفاع کنند تا به امید دیدن پمپ بعدی بچسبند. چاپ LL جدید برای شما بلیطی برای رفتن به Bearadice خریداری می کند.”

CPI یک هفته قبل از FOMC پیشتاز است

سپتامبر شروع آرامی داشت، اما شرایط اقتصاد کلان به عنوان یک منبع بالقوه نوسان در دارایی های ریسک بازگشته است.

این هفته، همه نگاه ها به شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) برای ماه اوت قبل از تصمیم مهم فدرال رزرو در مورد نرخ بهره خواهد بود.

منبع تفسیری مالی Cobisi Letter در بخشی از تفسیر اولیه خود نوشت: “هفته گذشته یک رویداد بزرگ قبل از نشست فدرال رزرو در ماه سپتامبر بود.”

انتشار CPI در ۱۴ سپتامبر یک عامل شناخته شده است که باعث نوسان قیمت بیت کوین می شود، اما آمارهای اخیر نتوانسته وضعیت موجود را برای مدت طولانی تغییر دهد.

با وجود این، فعالان بازار کریپتو این نسخه را در نقشه راه خود دارند، اما اعداد و ارقام تمایل دارند بر انتظارات بازار از اقداماتی که فدرال رزرو برای معیار نرخ بهره انجام خواهد داد، تأثیر بگذارد.

تصمیم بعدی در ۲۰ سپتامبر گرفته می شود و طبق ابزار FedWatch گروه CME، اطمینان زیادی وجود دارد که نرخ ها در حالت تعلیق باقی می مانند، که یک امتیاز بالقوه برای دارایی های پرخطر، از جمله ارزهای دیجیتال است.

از ۱۱ سپتامبر، احتمال توقف افزایش نرخ بهره بیش از ۹۰ درصد است.

نمودار احتمال نرخ بهره هدف فدرال رزرومنبع: CME Group

بازگشت به مارس ۲۰۲۰

همانطور که Cointelegraph در آخر هفته گزارش داد، یکی از شاخص های زنجیره ای نشان می دهد که حرکت فعلی قیمت BTC ممکن است مهم تر از آن چیزی باشد که معامله گران فکر می کنند.

مطالب مرتبط: آیا بیت کوین در سال ۲۰۲۵ به بالاترین ارزش خود می رسد؟ ایده های قیمت بیت کوین “راه اندازی بازار گاوی” را نشان می دهد

از دست دادن UTXO ها، که تعداد خروجی های تراکنش های خرج نشده (UTXO) را از تراکنش های زنجیره ای که ارزش کمتری نسبت به زمان خرید دارند، اندازه گیری می کند، از مارس ۲۰۲۰ به بالاترین حد خود رسیده است.

همانطور که توسط شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode اشاره شده است، UTXO ها در ضرر، تعداد UTXO های درگیر را اندازه گیری می کنند، نه مقدار BTC در ضرر را.

با این وجود، یک به‌روزرسانی تحقیقاتی از پلتفرم تحلیل زنجیره‌ای CryptoQuant نشان می‌دهد که بیت‌کوین ممکن است با یک رویداد «قوی سیاه» مشابه با کاهش ۶۰ درصدی قیمت بیت‌کوین سه سال پیش مواجه باشد. من به شما هشدار دادم.

«با توجه به اینکه سطوح فعلی معیار «ضرر UTXO» منعکس کننده سطوح رویدادهای قو سیاه در ماه مارس تا آوریل ۲۰۲۰ (به دلیل ویروس کرونا) است، یک رویداد قو سیاه دیگر، کسانی که پیش بینی می کنند ممکن است بخواهند در نظر بگیرند که آیا ما در حال حاضر در میانه هستیم. نویسنده آن، یکی از همکاران CryptoQuant، گفت: “رویدادی که آنها منتظر آن بودند.” یکی از آقای وو مینگیو نوشت:

نمودار زیان بیت کوین UTXO.منبع: CryptoQuant

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: William Suberg

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا