اخبار ارز دیجیتال

DoorDash ربات هوش مصنوعی را راه‌اندازی می‌کند تا سفارشات مشتریان را دریافت کند

در ساعات اوج مصرف، سیستم هوش مصنوعی DoorDash به طور خودکار به تماس‌های دریافتی پاسخ می‌دهد و بار رستوران‌ها را کاهش می‌دهد.

DoorDash، یک پلتفرم خدمات تحویل غذا، فناوری هوش مصنوعی را برای مشتریان رستوران ادغام می کند، که سفارشات غذای خود را به جای کارکنان پرمشغله داخلی به ربات های مجهز به هوش مصنوعی هدایت می کنند.

DoorDash در 28 آگوست اعلام کرد که سیستم جدید سفارش صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی به تماس‌های مشتریان پاسخ می‌دهد و برای «اپراتورهای منتخب» در دسترس خواهد بود.

با توجه به گزارش روند سفارش آنلاین رستوران در سال 2023 این شرکت، در حالی که 20 درصد از مشتریان ترجیح می دهند غذا را از طریق تلفن سفارش دهند، تا 50 درصد از تماس های مشتریان بی پاسخ می ماند که منجر به ضرر و زیان قابل توجهی برای رستوران ها می شود.

راجات شروف، سرپرست، گفت: “مشتریان از رستوران‌داران انتظار زیادی دارند و در مقابل، رستوران‌داران از ما می‌خواهند که راه‌حل‌های پیشرفته‌تری از نظر فناوری، مانند پشتیبانی از کانال‌های تلفنی برای ارائه خدمات به جایی که مشتریان سفارش‌های خود را انجام می‌دهند، ارائه دهیم. ما مشتاقانه منتظر آن هستیم.” محصول و طراحی در DoorDash.

طبق بیانیه‌ای، DoorDash هوش مصنوعی و اپراتورهای انسانی را ترکیب می‌کند تا اطمینان حاصل کند که به تماس‌های مشتریان به سرعت پاسخ داده می‌شود و به رستوران‌ها کمک می‌کند تا تقاضای افزایش یافته را در ساعات اوج مصرف برآورده کنند.

علاوه بر این، DoorDash می‌گوید که سیستم هوش مصنوعی آن می‌تواند به تماس‌ها به چندین زبان پاسخ دهد تا یک تجربه شخصی مشتری را ارائه دهد.

افزایش کاربرانی که به دنبال خدمات تحویل غذا برای ایجاد سفارش هستند.منبع: DoorDash

محبوبیت اپلیکیشن های تحویل غذا شخص ثالث طی دو سال گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. این شرکت گزارش می‌دهد که ۳۴ درصد از پاسخ‌دهندگان، فرآیند سفارش غذا را با نگاه کردن به اپلیکیشن‌های شخص ثالث مانند DoorDash و Uber Eats آغاز کرده‌اند که بیش از دو برابر ۱۵ درصد در سال ۲۰۲۱ است.

مربوط: OpenAI ChatGPT Enterprise را معرفی کرد – چهار برابر نسخه مصرف کننده

سیستم سفارش تقویت‌شده با هوش مصنوعی همچنین توصیه‌های بالقوه‌ای را برای مشتریان ارائه می‌کند تا وعده‌های غذایی خود را پر کنند. DoorDash می گوید این امر فروش کلی رستوران را افزایش می دهد.

در ماه مه، وندیز زنجیره ای فست فود زمانی خبرساز شد که اعلام کرد یک ربات گفتگوی مبتنی بر هوش مصنوعی به نام Wendy’s FreshAI را معرفی می کند تا سفارشات مشتریان را دریافت کند.

چشم هوش مصنوعی: اپل هوش مصنوعی جیبی، تجارت موسیقی Deepfake، GPT-4 را هیپنوتیزم می کند

نویسنده: Tom Mitchelhill

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا