اخبار ارز دیجیتال

تبلیغات تبلیغاتی را باور نکنید – افزایش قیمت بیت کوین به ۱۷۰۰۰ دلار نشان دهنده بهبود احساسات است

در حالی که جریان های اخبار منفی همچنان به سرفصل ها تبدیل می شوند، حرکت اخیر بیت کوین به بالای ۱۷۰۰۰ دلار نشان می دهد که سرمایه گذاران در حال یافتن دلایلی برای صعود هستند.

پس از آزمایش کوتاه پشتیبانی ۱۷۰۰۰ دلاری، قیمت بیت کوین (BTC) بین ۲۸ نوامبر تا ۳۰ نوامبر ۶.۱ درصد افزایش یافت. پس از آنکه صرافی Binance اعلام کرد در ۳۰ نوامبر خرید یک صرافی ارز دیجیتال تحت نظارت ژاپنی را اعلام کرد، بادهای نظارتی مطلوب ممکن است روند صعودی را تسریع کرده باشد.

شاخص قیمت ۱۲ ساعته بیت کوین، USD.منبع: Trading View

بایننس در سال ۲۰۱۸ پس از هشدار آژانس خدمات مالی ژاپن مبنی بر اینکه بدون مجوز فعالیت می کند، فعالیت خود را در ژاپن متوقف کرد. خرید بیت کوین صرافی ساکورا نشان دهنده ورود مجدد بایننس به بازار ژاپن است.

علاوه بر این، صرافی جمینی در ۳۰ نوامبر تاییدیه های نظارتی جدیدی را در ایتالیا و یونان اعلام کرد. این صرافی در رگولاتور خدمات پرداخت ایتالیایی به عنوان اپراتور ارز دیجیتال ثبت شده است. Gemini به عنوان یک ارائه دهنده کیف پول یونانی و صرافی تایید شده است.

اما همه چیز در بخش نظارتی مثبت نبود. در نامه ای جداگانه به تاریخ ۲۸ نوامبر، ران وایدن، رئیس کمیته مالی سنای ایالات متحده، اطلاعاتی را از شش صرافی ارزهای دیجیتال درخواست کرد. قانونگذاران بر لزوم “حمایت از مصرف کننده در راستای ضمانت هایی که مدت هاست برای مشتریان بانک ها، اتحادیه های اعتباری و کارگزاران اوراق بهادار وجود داشته است” تمرکز کردند.

Wieden از شش شرکت خواسته است تا تا ۱۲ دسامبر در مورد حمایت از دارایی های مصرف کننده و دستکاری بازار پاسخ دهند. کمیته کشاورزی سنا نیز جلسه استماع را برای بررسی سقوط FTX در اول دسامبر برنامه ریزی کرده است.

در طول این رویدادها، بیت کوین در ۱۸ روز گذشته تلاش کرده تا به بالای ۱۷۰۰۰ دلار برسد و فشار فروش به وضوح بالاتر از این سطح باقی مانده است.

محتمل‌ترین مقصر خطر تسلیم شدن استخراج‌کنندگان بیت‌کوین پس از کاهش سود به دلیل کاهش قیمت‌های لحظه‌ای و افزایش سختی استخراج بیت‌کوین است. کوین تلگراف خاطرنشان کرد که استخراج کنندگان بیت کوین پس از امید به فروش بیت کوین های انباشته شده خود برای کسب سود، با فشار قابل توجهی روبرو هستند.

برای درک اینکه آیا سرمایه گذاران هنوز از بیت کوین ریسک گریزی دارند، بیایید نگاهی به داده های مشتقات ارزهای دیجیتال بیندازیم.

بازار آتی دیگر در رکود نیست

قراردادهای آتی ماه ثابت معمولاً با حق بیمه اندکی نسبت به بازار نقدی معمولی معامله می شوند. این وضعیت که از نظر فنی به عنوان contango شناخته می شود، منحصر به ارزهای دیجیتال نیست.

در یک بازار سالم، قراردادهای آتی باید با حق بیمه سالانه ۴ تا ۸ درصد معامله شوند که برای جبران ریسک و هزینه سرمایه کافی است.

حق بیمه سالانه آتی ۲ ماهه بیت کوین. منبع: Laevitas.ch

با توجه به داده های فوق، معامله گران مشتقه انتظارات خود را بهبود بخشیده اند و حق بیمه های آتی بیت کوین دیگر منفی نیست. این بدان معنی است که تقاضا برای اهرم صعودی و اهرم نزولی به یک اندازه متعادل هستند.

با این حال، حق بیمه ۰% فعلی با آستانه صعودی ۴% فاصله دارد که نشان دهنده عدم تمایل معامله گران حرفه ای به اضافه کردن موقعیت های طولانی ( صعودی) اهرمی است. من اینجا هستم.

یکی دیگر از پیشرفت‌های قابل توجه بهبود نسبت شلوارهای بلند به شورت در دو روز گذشته است. برای حذف عوامل خارجی که ممکن است فقط بر قراردادهای فصلی تأثیر بگذارند، معامله گران باید نسبت بلند مدت به کوتاه مدت معامله گران برتر را تجزیه و تحلیل کنند.

این اندیکاتور همچنین داده‌هایی را از موقعیت‌های قراردادی مشتریان صرافی و دائمی جمع‌آوری می‌کند تا ایده بهتری از نحوه موقعیت معامله‌گران حرفه‌ای ارائه دهد.

بیت کوین نسبت طولانی به کوتاه معامله گران برتر صرافی.منبع: Coinglass

اگرچه بیت کوین در ۳۰ نوامبر نتوانست به بالای ۱۷۰۰۰ دلار برسد، معامله گران حرفه ای با توجه به اندیکاتور لانگ به کوتاه، اهرم خود را در موقعیت های خرید خود اندکی افزایش دادند. برای مثال، نسبت معامله‌گران بایننس از ۱.۰۷ در ۲۸ نوامبر به ۱.۱۰ امروز بهبود یافته است.

به طور مشابه، OKX شاهد افزایش جزئی در نسبت بلند مدت به کوتاه بود، زیرا این شاخص طی دو روز از ۰.۹۸ به ۱.۰۳ فعلی خود رسید. اندیکاتور در بورس Huobi اندکی کاهش یافت و به ۱.۰۲ رسید.

عدم وجود عملکرد منفی قیمت یک شاخص صعودی است

معامله گران نباید به این نتیجه برسند که فقدان حق بیمه آتی منعکس کننده بدتر شدن شرایط بازار است. زیرا داده های گسترده تر از نسبت طولانی به کوتاه نشان می دهد که نهنگ ها و سازندگان بازار در حال اضافه کردن اهرم های طولانی هستند.

اقدام قیمت بیت کوین با توجه به جریان اخیر اخبار منفی و نگرانی ها در مورد سرکوب احتمالی نظارتی و توانایی استخراج کنندگان برای مقاومت در برابر زمستان طولانی تر ارزهای دیجیتال، به طرز شگفت انگیزی مثبت است.

زمان بیشتری طول می کشد تا سرمایه گذاران اعتماد خود را به دست آورند و احساس کنند که خطر سرایت فعلی به پایان رسیده است. در نتیجه، خرس ها ممکن است به اعمال فشار ادامه دهند و بیت کوین را در کوتاه مدت زیر ۱۷۰۰۰ دلار نگه دارند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا