🚨 اخبار ارز دیجیتال

وزارت دادگستری شاهدان را در محاکمه بانکمن فرید آماده می کند و بر دارایی های FTX متمرکز است

این تلاش همچنین شامل درک اظهارات و اقدامات Sam Bankman Freed، به ویژه در مورد مدیریت دارایی FTX است.

وزارت دادگستری (DOJ) برنامه‌هایی را برای احضار مشتریان، سرمایه‌گذاران و کارکنان سابق FTX به عنوان شاهد در محاکمه آتی که شامل سام بنکمن فرید، مدیر سابق FTX است، تأیید کرده است. این نشان می دهد که چگونه این افراد به تعاملات خود با بانکمن فرید و شرکتش نگاه می کردند.

در ۳۰ سپتامبر، وزارت دادگستری درخواست نامه ای ارائه کرد تا به شاهدان اجازه دهد تا رفتار بسیار مهم FTX با دارایی های مشتری را تفسیر کنند.

نکته مهم این است که این شهادت ها به منظور ارائه دیدگاه ارزشمندی در مورد تعاملات بین متهم و این شاهدان است. این تلاش همچنین شامل درک اظهارات و اقدامات بانکمن فرید، به ویژه در مورد مدیریت دارایی FTX است. وزارت دادگستری تجربیات مشتریان فردی و سرمایه گذاران نهادی را که مبالغ هنگفتی را به FTX سپرده اند، می سنجد و اطمینان دارد که این پلتفرم با خیال راحت از دارایی های آنها محافظت می کند.

پرونده در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی نیویورک. منبع: CourtListener

علاوه بر این، شرایط منحصر به فردی در مورد یکی از شاهدان وزارت دادگستری، معروف به “مشتری FTX-1” که در اوکراین زندگی می کند، پدیدار شده است. سفر به ایالات متحده برای شهادت با توجه به درگیری های جاری دشوار است. بنابراین، وزارت دادگستری استفاده از ویدئو کنفرانس را به عنوان یک جایگزین مناسب پیشنهاد کرد. با این حال، دفاعیات بانکمن فرید هنوز این پیشنهاد را تایید نکرده است.

با این وجود، تیم حقوقی بانکمن فرید، به رهبری وکیل مارک کوهن، نسبت به سوالات هیئت منصفه طرح شده توسط وزارت دادگستری ابراز نگرانی کرد. وکلای مدافع بانکمن فرید می گویند که چنین سؤالاتی می تواند به معنای گناهکار بودن بانکمن آزاد باشد و اصل “بی گناه تا زمانی که مجرمیت ثابت نشود” را تضعیف کند.

علاوه بر این، وکلای مدافع استدلال می‌کنند که این تحقیقات ممکن است به‌طور مؤثری سوگیری‌های ذاتی هیئت منصفه را آشکار نکند، به‌ویژه زمانی که مربوط به برخوردهای شخصی با ارزهای دیجیتال باشد. علاوه بر این، برخی سؤالات می توانند با هدایت اشتباه دیدگاه هیئت منصفه به جای ایجاد بینش واقعی، عادلانه بودن محاکمه را تضعیف کنند.

مربوط: وکیل سام بنکمن فرید به سوالات پیشنهادی هیئت منصفه دولت ایالات متحده اعتراض دارد

انتخاب هیئت منصفه در ۳ اکتبر آغاز می شود و دادگاه پس از آن شروع می شود و همه نگاه ها به بن بست حقوقی پرمخاطره است. فراتر از پیامدهای مستقیم آن، این مورد اهمیت حیاتی ارتباطات شفاف و پرسش منصفانه را در رعایت اصول عدالت برجسته می کند.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های رمزنگاری در واقع با پول شما چه می کنند؟

نویسنده: Amaka Nwaokocha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا