🚨 اخبار ارز دیجیتال

وزارت دادگستری ایالات متحده در جستجوی هکرها و دزدهای DeFi: گزارش


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

رئیس ارزهای رمزنگاری شده در وزارت دادگستری ایالات متحده گفت که با توجه به ظهور «هکرهای تحت حمایت دولت» در کره شمالی، این یک «مشکل بسیار جدی» است.

تیم اجرای ارزهای دیجیتال وزارت دادگستری ایالات متحده در حال سرکوب هکرها و سوء استفاده کنندگان مالی غیرمتمرکز (DeFi) است، زیرا فعالیت غیرقانونی ارزهای دیجیتال در چهار سال گذشته افزایش می یابد.

در گزارش فایننشال تایمز که در ۱۵ مه منتشر شد، اوگ یونگ چوی، مدیر تیم ملی اجرای رمزنگاری وزارت دادگستری (DOJ) آمریکا (NCET)، گفت که این وزارتخانه در حال کار بر روی DeFi است و “به خصوص گفته است که روی دزدی و سرقت تمرکز خواهد کرد. هک های مربوط به “پل ها”. ”

چوی گفت که این یک “مسئله بسیار مهم” برای وزارت دادگستری است، زیرا “هکرهای تحت حمایت دولت” کره شمالی به عنوان “بازیگران اصلی در فضا” ظاهر شده اند.

کوین تلگراف در ماه فوریه گزارش داد که هکرهای کره شمالی دارایی های رمزنگاری شده را از حدود ۶۳۰ میلیون دلار تا بیش از یک میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ به سرقت برده اند.

وزارت دادگستری در فوریه ۲۰۲۲ اعلام کرد که چوی، دادستانی با نزدیک به یک دهه تجربه در وزارت دادگستری را به عنوان اولین مدیر NCET منصوب خواهد کرد.

در آن زمان، بیانیه ای از وزارتخانه، NCET را به عنوان یک “پایه” برای وزارت دادگستری برای مقابله با ارزهای دیجیتال، جرایم سایبری، پولشویی و مصادره توصیف کرد.

وزارت دادگستری تاکید کرد که “خدمات اختلاط و چرخش” تمرکز ویژه ای برای آژانس خواهد بود، اما به طور مشخص به پلتفرم های DeFi در آن زمان اشاره نکرد.

چوی اخیراً در اجلاس دارایی‌های دیجیتال و رمزنگاری فایننشال تایمز صحبت کرد و گفت که وزارت دادگستری در حال تعقیب شرکت‌های ارزهای دیجیتال است که مرتکب جرم می‌شوند یا چشمان خود را می‌بندند تا «ردپای تراکنش‌هایشان را بپوشانند.» من مجدداً تأیید کردم که چنین بود. او گفت:

وزارت دادگستری شرکت‌هایی را هدف قرار می‌دهد که خودشان مرتکب جرم می‌شوند یا اجازه وقوع جرم را می‌دهند، از جمله با فعال کردن پولشویی.

او توضیح داد که با پیگیری خود این پلتفرم، منبع اطلاعات، یک “هم افزایی” وجود دارد که مانع از آن می شود که “بزهکاران به راحتی از جنایات خود سود ببرند.”

چوی همچنین تاکید کرد که “اندازه و دامنه دارایی های دیجیتالی که به روش های مختلف غیرقانونی استفاده می شود” طی چهار سال گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

مربوط: DeFi، اویلر ۱۹۷ میلیون دلار از دست داد، بزرگترین هک سال ۲۰۲۳: تعریف مجدد امور مالی

پلتفرم‌های DeFi اخیراً مورد حمله‌های متعددی قرار گرفته‌اند.

قفل ناخالص مالی غیرمتمرکز (TVL). منبع: DappRadar

بزرگترین هک DeFi سال تا کنون در ۱۳ مارس گزارش شد، زمانی که Euler Finance با یک حمله وام فلش مواجه شد که بیش از ۱۹۶ میلیون دلار DAI، USDC، Staking Ether (StETH) و بیت کوین پیچیده (WBTC) به سرقت رفت.

در همین حال، در نوامبر ۲۰۲۲، پلتفرم معاملاتی DeFi Mango Market شاهد سوء استفاده‌کنندگانی بود که گفته می‌شد با سوء استفاده از نقدینگی کم، وجوه را تخلیه می‌کردند.

اساساً هکرها ۵ میلیون دلار از سرمایه خود را به این پلتفرم واریز کردند و قیمت MNGO را از ۰.۰۳ دلار به ۰.۹۱ دلار افزایش دادند و دارایی MNGO را به ۴۲۳ میلیون دلار افزایش دادند.

از آنجا، سوء استفاده کنندگان توانستند با استفاده از چندین توکن روی پلتفرم از جمله بیت کوین (BTC)، سولانا (SOL) و سرم (SRM) وام ۱۱۶ میلیون دلاری دریافت کنند. در نتیجه این وام کل نقدینگی بازار انبه را از بین برد. .

مجله: DeFi مزارع Ponzi را در جستجوی “بازده واقعی” رها می کندنویسنده: Ciaran Lyons

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا