اخبار ارز دیجیتال

دوج کوین در سال ۲۰۲۱ ۲۳۰۰۰ درصد افزایش می یابد – آیا تاریخ با قیمت های DOGE شروع به تکرار می کند؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

افزایش قیمت‌های دوج‌کوین در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۳ عمدتاً توسط ایلان ماسک انجام شد، اما اگر تاریخ تکرار شود، دومی هنوز جا دارد که بتواند اجرا شود.

قیمت Dogecoin (DOGE) پس از رسیدن به ۰.۰۴۹۱ دلار در ژوئن ۲۰۲۲ تقریباً دو برابر شد، با بهبودی مشابه در بازارهای ارزهای دیجیتال.

از ۲۰ آوریل، DOGE با ۰.۰۹۴۲ دلار معامله می شود که حدود ۹۴ درصد نسبت به پایین ترین سطح سال گذشته افزایش یافته است. با این حال، علیرغم بازگشت چشمگیر آن، قیمت آن هنوز ۸۸ درصد کمتر از بالاترین رکورد تاریخ ۰.۷۶ دلار است که در ماه می ۲۰۲۱ تعیین شده بود. بنابراین، جفت DOGE/USD برای بازه زمانی طولانی تری تعیین شده است. ما با ایجاد یک بازگشت صعودی فاصله داریم.

نمودار قیمت ۳ روزه برای DOGE/USD.منبع: Trading View

بازگشت صعودی Dogecoin در پیش است؟

قیمت Dogecoin در سال ۲۰۲۱ بیش از ۲۳۰۰۰ درصد افزایش یافت که بیشتر به دلیل تشویق ایلان ماسک بود. از قضا، DOGE/USD پس از آن که ماسک آن را «هیجان‌انگیز» در طول حضورش در Saturday Night Live در ماه می ۲۰۲۱ نامید، به اوج رسید.

قیمت‌های DOGE وارد چرخه نزولی طولانی‌مدت شده‌اند که با چشم‌انداز انقباض فدرال رزرو (که منجر به کاهش واقعی نرخ در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ می‌شود) تقویت شده است. همچنین، سقوط چندین شرکت بزرگ ارزهای دیجیتال مانند Terra (LUNA)، Three Arrow Capital و FTX، فروش DOGE را تشدید کرده است.

اکتبر ۲۰۲۲ علیرغم ماه ها روند نزولی شاهد بازگشت ۱۰۰ درصدی قیمت بود. این بازگشت همزمان با خرید بی ثبات توئیتر توسط ماسک بود، به این امید که DOGE به نماد پرداخت رسمی پلت فرم رسانه اجتماعی تبدیل شود.

از آوریل ۲۰۲۳، ماسک گزینه پرداخت DOGE را به توییتر اضافه نکرده است. با این حال، او در اوایل ماه جاری به طور خلاصه لوگوی نمادین پلتفرم Bluebird را با الگوی نمادین رسمی Dogecoin، Shiba Inu، جایگزین کرد.

از منظر بنیادی، حدس و گمان به Dogecoin کمک می کند تا دستاوردهای سالانه خود را حفظ کند. اما بالاترین رکورد تاریخ هنوز ۷۰۰٪ فاصله دارد، که تنها با پذیرش گسترده تر، مانند پرداخت های توییتر، می تواند اتفاق بیفتد.

DOGE قیمت فنی

از نظر تحلیل فراکتال، چشم انداز معکوس صعودی Dogecoin به شکست دو میانگین متحرک نمایی هفتگی (EMA) بستگی دارد.

مطالب مرتبط: آیا Dogecoin به توییتر می آید؟ گزارش بازار را مشاهده کنید

به ویژه، قیمت DOGE تلاش کرد تا بالای ۵۰ هفته (موج قرمز) نزدیک ۰.۰۹۱۷ دلار و EMA 200 هفته (موج آبی) نزدیک به ۰.۰۸۹۵ دلار بسته شود. این شبیه به اقدام جانبی و تلاش‌های شکست در آوریل تا نوامبر ۲۰۲۰ است که قبل از افزایش ۳۰۰۰۰ درصدی قیمت انجام شد.

نمودار هفتگی DOGE/USD.منبع: Trading View

DOGE ممکن است در سال ۲۰۲۳ افزایش قیمت ۳۰۰۰۰٪ مشابهی را به دلیل اصول متضاد نداشته باشد. با این حال، در صورت چرخش نرخ بهره فدرال رزرو یا اضافه شدن پرداخت های Dogecoin به توییتر، Memecoin می تواند به رکورد ۰.۷۶ دلار در سال ۲۰۲۳ برسد.

برعکس، یک معکوس از EMA فوق الذکر باعث ایجاد یک راه اندازی ادامه کلاسیک به نام مثلث صعودی می شود.

زمانی که قیمت بین حمایت از خط روند صعودی و مقاومت خط روند افقی در نوسان است، این الگو در نمودار ظاهر می شود. معمولاً پس از شکست قیمت در جهت روند قبلی برطرف می شود.

در نتیجه روند نزولی قبلی، به نظر می‌رسد مثلث صعودی DOGE به نفع خرس‌ها است و هدفی رو به پایین در طولی برابر با حداکثر ارتفاع الگو از نقطه شکست بالقوه هدف قرار می‌دهد.

نمودار هفتگی DOGE/USD.منبع: Trading View

این باعث می شود قیمت هدف پایان سال DOGE در محدوده ۰.۰۳۶۳ تا ۰.۰۴۶۹ دلار باشد که به ترتیب ۴۵ تا ۶۰ درصد کاهش نسبت به سطوح قیمت فعلی را نشان می دهد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا