اخبار ارز دیجیتال

دوج کوین در سال 2021 23000 درصد افزایش می یابد – آیا تاریخ با قیمت های DOGE شروع به تکرار می کند؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

افزایش قیمت‌های دوج‌کوین در سال‌های 2021 و 2023 عمدتاً توسط ایلان ماسک انجام شد، اما اگر تاریخ تکرار شود، دومی هنوز جا دارد که بتواند اجرا شود.

قیمت Dogecoin (DOGE) پس از رسیدن به 0.0491 دلار در ژوئن 2022 تقریباً دو برابر شد، با بهبودی مشابه در بازارهای ارزهای دیجیتال.

از 20 آوریل، DOGE با 0.0942 دلار معامله می شود که حدود 94 درصد نسبت به پایین ترین سطح سال گذشته افزایش یافته است. با این حال، علیرغم بازگشت چشمگیر آن، قیمت آن هنوز 88 درصد کمتر از بالاترین رکورد تاریخ 0.76 دلار است که در ماه می 2021 تعیین شده بود. بنابراین، جفت DOGE/USD برای بازه زمانی طولانی تری تعیین شده است. ما با ایجاد یک بازگشت صعودی فاصله داریم.

نمودار قیمت 3 روزه برای DOGE/USD.منبع: Trading View

بازگشت صعودی Dogecoin در پیش است؟

قیمت Dogecoin در سال 2021 بیش از 23000 درصد افزایش یافت که بیشتر به دلیل تشویق ایلان ماسک بود. از قضا، DOGE/USD پس از آن که ماسک آن را «هیجان‌انگیز» در طول حضورش در Saturday Night Live در ماه می 2021 نامید، به اوج رسید.

قیمت‌های DOGE وارد چرخه نزولی طولانی‌مدت شده‌اند که با چشم‌انداز انقباض فدرال رزرو (که منجر به کاهش واقعی نرخ در سال‌های 2022 و 2023 می‌شود) تقویت شده است. همچنین، سقوط چندین شرکت بزرگ ارزهای دیجیتال مانند Terra (LUNA)، Three Arrow Capital و FTX، فروش DOGE را تشدید کرده است.

اکتبر 2022 علیرغم ماه ها روند نزولی شاهد بازگشت 100 درصدی قیمت بود. این بازگشت همزمان با خرید بی ثبات توئیتر توسط ماسک بود، به این امید که DOGE به نماد پرداخت رسمی پلت فرم رسانه اجتماعی تبدیل شود.

از آوریل 2023، ماسک گزینه پرداخت DOGE را به توییتر اضافه نکرده است. با این حال، او در اوایل ماه جاری به طور خلاصه لوگوی نمادین پلتفرم Bluebird را با الگوی نمادین رسمی Dogecoin، Shiba Inu، جایگزین کرد.

از منظر بنیادی، حدس و گمان به Dogecoin کمک می کند تا دستاوردهای سالانه خود را حفظ کند. اما بالاترین رکورد تاریخ هنوز 700٪ فاصله دارد، که تنها با پذیرش گسترده تر، مانند پرداخت های توییتر، می تواند اتفاق بیفتد.

DOGE قیمت فنی

از نظر تحلیل فراکتال، چشم انداز معکوس صعودی Dogecoin به شکست دو میانگین متحرک نمایی هفتگی (EMA) بستگی دارد.

مطالب مرتبط: آیا Dogecoin به توییتر می آید؟ گزارش بازار را مشاهده کنید

به ویژه، قیمت DOGE تلاش کرد تا بالای 50 هفته (موج قرمز) نزدیک 0.0917 دلار و EMA 200 هفته (موج آبی) نزدیک به 0.0895 دلار بسته شود. این شبیه به اقدام جانبی و تلاش‌های شکست در آوریل تا نوامبر 2020 است که قبل از افزایش 30000 درصدی قیمت انجام شد.

نمودار هفتگی DOGE/USD.منبع: Trading View

DOGE ممکن است در سال 2023 افزایش قیمت 30000٪ مشابهی را به دلیل اصول متضاد نداشته باشد. با این حال، در صورت چرخش نرخ بهره فدرال رزرو یا اضافه شدن پرداخت های Dogecoin به توییتر، Memecoin می تواند به رکورد 0.76 دلار در سال 2023 برسد.

برعکس، یک معکوس از EMA فوق الذکر باعث ایجاد یک راه اندازی ادامه کلاسیک به نام مثلث صعودی می شود.

زمانی که قیمت بین حمایت از خط روند صعودی و مقاومت خط روند افقی در نوسان است، این الگو در نمودار ظاهر می شود. معمولاً پس از شکست قیمت در جهت روند قبلی برطرف می شود.

در نتیجه روند نزولی قبلی، به نظر می‌رسد مثلث صعودی DOGE به نفع خرس‌ها است و هدفی رو به پایین در طولی برابر با حداکثر ارتفاع الگو از نقطه شکست بالقوه هدف قرار می‌دهد.

نمودار هفتگی DOGE/USD.منبع: Trading View

این باعث می شود قیمت هدف پایان سال DOGE در محدوده 0.0363 تا 0.0469 دلار باشد که به ترتیب 45 تا 60 درصد کاهش نسبت به سطوح قیمت فعلی را نشان می دهد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا