اخبار ارز دیجیتال

قیمت Dogecoin در ۴ روز ۱۵۰٪ افزایش می یابد، اما DOGE از آوریل ۲۰۲۱ بیشترین خرید بیش از حد را داشته است.

قیمت DOGE ممکن است تا پایان سال ۶۰ درصد کاهش یابد زیرا به بالاترین سطح خرید خود از آوریل ۲۰۲۱ رسیده است.

افزایش قیمت Dogecoin (DOGE) در ۲۹ اکتبر بیشتر خواهد شد، به این امید که ارز دیجیتال از خرید توییتر توسط ایلان ماسک تقویت شود.

ایلان ماسک قیمت Dogecoin را دوباره افزایش داد

قیمت Dogecoin نزدیک به ۷۵ درصد افزایش یافت و در ۲۹ اکتبر به ۰.۱۴۶ دلار رسید. این بزرگترین افزایش روزانه از آوریل ۲۰۲۱ است.

نمودار روزانه DOGE/USD.منبع: Trading View

قابل ذکر است که رالی عظیم درون روزی Memecoin به عنوان بخشی از یک روند صعودی گسترده‌تر بود که اوایل این هفته در ۲۵ اکتبر آغاز شد. به طور کلی، قیمت‌های DOGE در طی رالی قیمتی ۲۵ تا ۲۹ اکتبر ۱۵۰ درصد افزایش یافت.

این افزایش با افزایش قابل توجه حجم معاملات روزانه نیز همراه بود. به گفته Santiment، این همزمان با افزایش تعداد تراکنش‌های DOGE به بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار بود. هر دو شاخص به افزایش تقاضا برای توکن های Dogecoin در میان سرمایه گذاران ثروتمند، به اصطلاح “نهنگ” اشاره می کنند.

تعداد تراکنش های نهنگ دوج کوینمنبع: Santimento

افزایش شاخص های کلیدی Dogecoin نشان دهنده هیجان سرمایه گذاران از خرید توییتر توسط ایلان ماسک در ۲۷ اکتبر است. در اوایل سال جاری، این کارآفرین میلیاردر ایده استفاده از Dogecoin را به عنوان یک روش پرداخت برای خرید اشتراک توییتر Blue مطرح کرد.

تسلا و اسپیس ایکس ماسک در حال حاضر پرداخت های DOGE را برای کالاهای خود می پذیرند.

شیبا اینو، میم سکه از DOGE پیروی می کند

Shiba Inu (SHIB)، دومین توکن میم بزرگ از نظر ارزش بازار، همچنین یک تجمع کپی برداری منتشر کرد.

تنها در ۲۹ اکتبر، قیمت SHIB با ۳۰ درصد افزایش به ۰.۰۰۰۰۱۵۱۹ دلار رسید که بالاترین قیمت از آگوست ۲۰۲۲ بود. مانند Dogecoin، افزایش شیبا اینو به عنوان بخشی از یک روند صعودی گسترده‌تر بود که از ۲۵ اکتبر آغاز شد. از آن زمان قیمت آن افزایش یافته است. ۵۳ درصد

نمودار روزانه SHIB/USD.منبع: Trading View

علاوه بر این، سایر ممکوین ها مانند Dogelon Mars (ELON) که ۱۴۰ درصد افزایش یافت نیز در این دوره به میزان قابل توجهی افزایش یافت.

عملکرد Memecoin در بازه های زمانی ساعتی، روزانه و هفتگی. منبع: CoinMarketCap

دوج کوین بیشترین خرید بیش از حد از آوریل ۲۰۲۱ داشته است

با این حال، با توجه به شاخص‌های فنی کلاسیک، افزایش مداوم قیمت Dogecoin شروع به بیش از حد به نظر می‌رسد.

شاخص قدرت نسبی (RSI)، یک شاخص حرکتی که میزان تغییرات اخیر قیمت را برای تجزیه و تحلیل سطوح خرید یا فروش بیش از حد تعیین می کند، در نمودار روزانه Dogecoin به ۹۳.۶۹ افزایش یافت. این بالاترین سطح از آوریل ۲۰۲۱ است، یک ماه قبل از اینکه قیمت DOGE به رکورد ۰.۷۵ دلار برسد.

نمودار روزانه DOGE/USD.منبع: Trading View

بنابراین، شرط «بیش از حد خرید» لزوماً به معنای برگشت نزولی فوری نیست. با این حال، آنها منعکس کننده شتاب خرید فعلی در بازار هستند و دیر یا زود قیمت ها یا به سمتی منحرف می شوند یا به سمت پایین اصلاح می شوند.

بازار نزولی هفتگی ۲۰۱۸-۲۰۲۰ دوج کوین، اقدامات مشابه قیمت را روشن می کند. قابل ذکر است، پس از رسیدن به ۰.۰۱۹۴ دلار در ژانویه ۲۰۱۸، DOGE تقریباً در دو سال تقریباً ۹۵ درصد سقوط کرد.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین در این هفته سقوط کرد، آیا روند تغییر کرده است؟

دوره تصحیح نشانه روندی را در کانال نزولی مشاهده کرد. اگرچه در جولای ۲۰۲۰ از محدوده صعودی خارج شد، اما تا دسامبر ۲۰۲۰ به حرکت صعودی خود با روند تثبیت جانبی بین خط ۰ Fib در ۰.۰۰۲۲ و خط ۰.۲۳۶ Fib در ۰.۰۰۵۴ دلار ادامه داد.

نمودار هفتگی DOGE/USD.منبع: Trading View

در مقایسه، بازار نزولی مداوم Dogecoin کوتاه است، اما روند مشابهی را با دوره ۲۰۱۸-۲۰۲۰ نشان می دهد، همانطور که در بالا نشان داده شده است. بنابراین، DOGE ممکن است در محدوده خط فعلی ۰ تا ۰.۲۳۶ فیب (یا محدوده ۰.۰۵۵ تا ۰.۱۷۶ دلار) به دنبال شکست کانال نزولی حرکت کند.

به عبارت دیگر، اگر فراکتال طبق برنامه پیش برود، DOGE می تواند تا پایان سال جاری شاهد اصلاحی به سمت ۰.۰۵۵ دلار باشد که حدود ۶۰ درصد از سطح قیمت فعلی کمتر است.

برعکس، اگر خط ۰.۲۳۶ Fib به سرعت شکسته شود، چشم DOGE می تواند روی ۰.۲۵ دلار به عنوان هدف بعدی باشد.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا