اخبار ارز دیجیتال

پس از اینکه Dogeday به رویداد فروش خبری تبدیل شد، قیمت Dogecoin به زیر پشتیبانی کلیدی سقوط کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پس از شکست آزمایش موشک اسپیس ایکس و کاهش قیمت بیت کوین، Dogeday به یک رویداد از نوع DOGE تبدیل می شود.

به لطف پرتاب آزمایشی شکست خورده موشک استارشیپ اسپیس ایکس و رکود گسترده تر بازار کریپتو، دوج کوین در 20 آوریل، که معمولا به عنوان «روز دوج» شناخته می شود، ضربه بزرگی به خود گرفت.

یک موشک اسپیس ایکس با طلسم Dogecoin در کنار آن چهار دقیقه پس از پرتاب سقوط کرد. با این حال، کارمندان شرکت، از جمله ایلان ماسک، نسبت به آزمایش دیگری که در ماه‌های آینده برگزار می‌شود، خوش‌بین بودند و از شکست استقبال کردند.

این اقدام کمتر از دو هفته پس از شیرین کاری اخیر ماسک انجام می شود که در آن او به طور موقت لوگوی توییتر را به طلسم Dogecoin تغییر داد.

این راه اندازی باعث ایجاد هیجان کمی در جامعه Dogecoin شد. DogeDesigner، یک طراح گرافیک برای جامعه Dogecoin، با اشتیاق در مورد پرتاب موشک توییت کرد.

با این حال، به نظر می رسد که Dogeday به یک رویداد فروش خبری تبدیل شده است زیرا جفت DOGE/USD 11.88٪ از بالاترین قیمت 0.093 دلار به 0.083 دلار سقوط کرد.

علاقه باز DOGE همچنان در حال افزایش است

بر اساس داده‌های Coinglass، علیرغم کاهش قیمت، حجم بهره باز قراردادهای آتی Dogecoin (OI) بالاتر از بالاترین رقم ژانویه 2023 یعنی 470 میلیون دلار است. بهره باز تعداد سود باز در بازار آتی است.

پس از اینکه توییتر لوگوی خود را به تصویری از سگ شیبا اینو تغییر داد، حجم OI Dogecoin به اوج سالانه 580 میلیون دلار در 4 آوریل افزایش یافت که برای نشان دادن Dogecoin نیز استفاده می شود.

پس از تغییر لوگو، جفت DOGE/USD نوسانات قابل توجهی را نشان داد و بیش از 21 درصد افزایش یافت و در 4 آوریل به اوج سالانه 0.10 دلار رسید. با این حال، پس از بازگشت پلت فرم رسانه های اجتماعی به لوگوی اصلی پرنده آبی، قیمت و حجم IO به میزان قابل توجهی کاهش یافت. تغییر لوگو از 4 آوریل تا 7 آوریل اعمال شد.

گزارشی از Kaiko، یک شرکت تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال، بیان می کند:

علاقه آزاد DOGE از زمانی که ایلان ماسک در سال گذشته مدیریت توییتر را در دست گرفت، تقریباً دو برابر شده است که نشان دهنده جریان های سرمایه قوی است.

حجم قراردادهای آتی OI به 460 میلیون دلار در پی موجی از انحلال ها کاهش یافت. با این حال، حجم OI دوباره به 533 میلیون دلار افزایش یافت که منجر به هیجان پرتاب موشک شد.

سود باز معاملات آتی 1 ساله Dogecoin.منبع: Coinglass

کاهش قیمت DOGE از 19 آوریل باعث انحلال گسترده در حدود 104 میلیون دلار شد، اما حجم OI بالاتر از اوج ژانویه 2023 است، توکن نوسانات بیشتری را تجربه می کند. این نشان می دهد که ممکن است

نسبت لانگ به شورت در بازار آتی نشان دهنده تمایل فزاینده به سمت سفارشات کوتاه است که به عنوان یک سیگنال مخالف برای سود بیشتر عمل می کند.

در عین حال، نرخ های تامین مالی برای قراردادهای سوآپ دائمی پس از کاهش مثبت شده است و احتمال کاهش بیشتر به دلیل فشار طولانی مدت را افزایش می دهد.

نرخ بودجه DOGE برای قراردادهای مبادله دائمی.منبع: Coinglass

تجزیه و تحلیل قیمت DOGE

توزیع عرضه آدرس های DOGE Whale افزایش یافت و به سرعت بیش از 10 میلیون دلار در آدرس های DOGE جمع شد. با این حال، این نهنگ ها مدت کوتاهی پس از اینکه توییتر لوگو را دوباره روی آن قرار داد، DOGE را فروختند.

این آدرس‌ها همان انباشت و توزیع را در اطراف Dogeday تکرار کردند و در کاهش Dogeday به شدت فروخته شدند.

آدرس هایی به ارزش بیش از 10 میلیون دلار (قرمز) و 1 میلیون دلار (سبز) در DOGE.منبع: Coinmetrics

جفت DOGE/USD به زیر روند موازی صعودی خود شکسته است و ریسک های نزولی بیشتری را افزایش می دهد.

مطالب مرتبط: آیا Dogecoin به توییتر می آید؟ گزارش بازار را مشاهده کنید

بر اساس اندازه کانال موازی، DOGE/USD کاهش 15 درصدی را از سطح 0.083 دلار فعلی پیش‌بینی می‌کند. شکست کمتر از این مقدار با سطح پشتیبانی DOGE در حدود 0.072 دلار مطابقت دارد.

نمودار روزانه DOGE/USD.منبع: Trading View

پرتاب ناموفق موشک استارشیپ اسپیس ایکس در Dogeday، همراه با کاهش قیمت بیت کوین، به قیمت DOGE ضربه زد.

علیرغم این شکست، علاقه باز به قراردادهای آتی Dogecoin همچنان در حال افزایش است که نشان دهنده جریان های سرمایه قوی است. با این حال، افت قیمت اخیر و افزایش فروش توسط نهنگ‌های DOGE، خطرات نزولی بیشتری را نشان می‌دهد زیرا جفت DOGE/USD به زیر سطح حمایت صعودی می‌رسد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Nivesh Rustgi

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا