اخبار ارز دیجیتال

سرمایه گذار دوج کوین، ایلان ماسک را متهم به تجارت داخلی در دادخواست اصلاح شده طبقاتی کرد.

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در شکایت اصلاح شده آمده است: “این یک دعوای دسته جمعی کلاهبرداری از اوراق بهادار است که ناشی از یک فرآیند عمدی دستکاری بازار و معاملات داخلی مانند کارناوال است.”

گروهی از سرمایه گذاران Dogecoin درخواست مجوز برای اصلاح شکایت دسته جمعی علیه ایلان ماسک، مدیر عامل سابق توییتر، به اتهام دستکاری قیمت توکن های Meme کرده اند.

در یک دادخواست در 31 ماه مه به دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی نیویورک، سرمایه گذاران گفتند که ماسک از طریق یک “دوره رمزنگاری پنهان” در توییتر، از تجارت Dogecoin (DOGE) سود خواهد کرد. او ادعا کرد که از دنبال کردن رسانه های اجتماعی خود استفاده کرده است. حضور رسانه ای در . دستکاری بازار در این دادخواست ادعا شده است که ماسک قیمت توکن را از طریق اقداماتی مانند تغییر لوگوی توییتر به لوگوی Dogecoin و سود بردن از تجارت DOGE به ضرر سایر سرمایه گذاران افزایش داده است.

سرمایه گذاران اولین شکایت خود را در ژوئن 2022 ثبت کردند، قبل از اینکه ماسک توئیتر را تصاحب کند اما به دنبال علاقه اولیه او به تبلیغ DOGE در پلت فرم رسانه های اجتماعی. ما حداقل دو بار این شکایت را بر اساس آقای دکتر اصلاح کرده ایم. آنها برای اصلاح شکایت مبنی بر اینکه ماسک مسئول معاملات داخلی DOGE است و استدلال اینکه این توکن ها اوراق بهادار تحت استانداردهای کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده هستند، درخواست توقف دادگاه کردند.

“این یک دعوای دسته جمعی کلاهبرداری از اوراق بهادار است که ناشی از یک رشته عمدی دستکاری بازار کارناوالی و معاملات داخلی توسط ثروتمندترین مرد جهان، ایلان ماسک است که یک پدیده فرهنگ پاپ در حال ظهور را به یک دارایی نفرت انگیز ربوده است که خود و او را تبلیغ می کند. شرکت و امیدهای ناامیدانه آمریکایی‌های آسیب‌پذیر از جمله کهنه‌کاران، کارگران یقه آبی و سالمندان را برای افزایش سود خود شکار می‌کند.»

ماسک در 3 آوریل، چند روز پس از درخواست تیم حقوقی وی برای رد دومین شکایت اصلاح شده، لوگوی توییتر را به لوگوی Dogecoin تغییر داد. در آن زمان، پرونده مدیر عامل توییتر اعلام کرد که “تصاویر خنده دار” و “توئیت های حاوی کلمات تشویق کننده” تقلبی نبوده اند.

مربوط: ایلان ماسک مایکروسافت را تهدید به شکایت کرد و مدعی شد هوش مصنوعی بر روی داده های توییتر آموزش دیده است

در زمان انتشار، آقای ماسک در مورد شکایت اصلاح شده توییتی نگذاشته بود. مدیر عامل توییتر، یکی از ثروتمندترین افراد جهان، به طور مکرر در مورد دوج کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده صحبت می کند و اغلب باعث افزایش سرسام آور قیمت توکن می شود. او استفاده از توییتر را در سال 2019 برای اظهار نظر در مورد DOGE برای میلیون ها دنبال کننده خود آغاز کرد.

از زمانی که ماسک توییتر را در اکتبر 2022 خرید، طبق گزارش ها، ارزش پلتفرم رسانه اجتماعی به حدود 33 درصد از 44 میلیارد دلاری که او پرداخت کرده، کاهش یافته است. در 12 می، او اعلام کرد که در ماه ژوئن از سمت مدیرعاملی کناره گیری می کند و لیندا یاکارینو، رئیس سابق تبلیغات جهانی و مشارکت در NBCUniversal جایگزین او می شود.

مجله: ماسک به شکایت از مایکروسافت اشاره می کند، مجلس ایالات متحده خواهان اخراج گنسلر است، بیشتر: Hodler’s Digest، 16-22 آوریل

نویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا