اخبار ارز دیجیتال

ردپای کربن دوج کوین به لطف کمک ایلان ماسک 25 درصد کاهش می یابد

وقتی ماسک از پذیرش پرداخت‌های بیت‌کوین برای تسلا کناره‌گیری کرد، معتقد بود که Dogecoin – «حتی اگر به عنوان یک شوخی احمقانه ایجاد شده باشد» – برای تجارت مناسب‌تر است.

طبق یک مطالعه، Dogecoin (DOGE) تنها memecoin است که به لطف مداخله توسعه‌دهنده و مدیرعامل تسلا، ایلان ماسک، ردپای کربن خود (شاخص کلیدی پذیرش جریان اصلی) را تا 25 درصد در یک سال در سال 2022 کاهش داد. .

یکی از دلایل اصلی کناره گیری ماسک از پذیرش پرداخت بیت کوین (BTC) برای تسلا، ردپای کربن بالای آن بود. در آن زمان، او معتقد بود که Dogecoin برای تجارت مناسب تر است «علی رغم اینکه به عنوان یک شوخی احمقانه ساخته شده است».

از طریق تلاش های پیشگیرانه ماسک و اعضای اکوسیستم Dogecoin، Dogecoin انتشار سالانه CO2 خود را تا 25٪ کاهش داده است. مطالعه‌ای توسط Forex Suggest نشان می‌دهد که انتشار گازهای گلخانه‌ای در سال 2022 به 1063 تن در مقایسه با 1423 تن Dogecoin در سال 2021 کاهش یافته است.

انتشار سالانه CO2 ارزهای دیجیتال برتر.منبع: پیشنهاد فارکس

اتریوم (ETH) پس از انتقال به مکانیزم اجماع اثبات سهام، شاهد بیشترین کاهش در انتشار CO2 در سال 2022 بود، اما انتشار سالانه آن با ضریب 8.3 از Dogecoin فراتر رفت.

کاهش ردپای کربن و حمایت گسترده جامعه، Dogecoin را به عنوان یک ابزار مالی قابل دوام در سال 2023 قرار می دهد.

مربوط: سگ واقعی پشت memecoin DOGE به شدت بیمار است

از نظر عملکرد قیمت سالانه در میان بازار نزولی سال 2022، DOGE به مراتب بهتر از دارایی های برتر در بازار کریپتو بود.

Memecoin پس از XRP (XRP) و بایننس کوین (BNB) سومین عملکرد برتر در لیست 10 برتر بود. واضح است که DOGE از بزرگترین رقیب خود، Shiba Inu (SHIB) بهتر عمل کرد. زیرا جامعه SHIB بر ساخت شبکه های لایه 2، متاورس ها و بازی های بلاک چین متمرکز شده است.نویسنده: Arijit Sarkar

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا