🚨 اخبار ارز دیجیتال

آیا صندوق بین المللی پول از ارزهای دیجیتال انتقام می گیرد؟

آیا وام دهندگان چندجانبه آزمایش های مفید DLT را در کشورهای در حال توسعه خفه می کنند یا خودشان ارزهای دیجیتال را پس انداز می کنند؟

آیا صندوق بین‌المللی پول (IMF) واقعاً با ارزهای دیجیتال دشمنی دارد؟ در ژانویه، این صندوق از السالوادور خواست بیت کوین (BTC) را به عنوان ارز قانونی لغو کند.

در ماه مه، طبق گزارش‌ها، آرژانتین را تحت فشار قرار داد تا معاملات ارزهای دیجیتال خود را در ازای تمدید وام صندوق بین‌المللی پول کاهش دهد، و اخیراً، جمهوری جزایر مارشال (RMI) به ارز دیجیتال قانونی خود پرداخته است. هشدار داد که “ممکن است خطر را افزایش دهد”. ثبات کلان اقتصادی و مالی و سلامت مالی. “

دیوید تاویل، رئیس و یکی از بنیانگذاران Prochain Capital به کوین تلگراف گفت: “من متقاعد شده ام که صندوق بین المللی پول دشمن بی امان ارزهای دیجیتال است.” با توجه به اینکه بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده توسط موسسات غیردولتی و فرامرزی صادر می‌شوند، «ارزهای رمزنگاری شده این پتانسیل را دارند که در همه جا حاضر شوند و نیاز به صندوق بین‌المللی پول را تا حد زیادی کاهش دهند».

دان هلد از کراکن به سادگی گفت: الکس گلادشتاین، مدیر ارشد استراتژی بنیاد حقوق بشر، در ماه ژوئن به پولیتیکو گفت: “بیت کوین با هر چیزی که صندوق بین المللی پول حمایت می کند مخالف است.” زمزمه کرددر پاسخ به اقدامات گزارش شده صندوق بین المللی پول در آرژانتین، “IMF شیطان است”.

با این حال، وام دهنده چندجانبه، که به حدود ۱۹۰ کشور خدمات می دهد و مدت هاست که در کشورهای در حال توسعه مورد انتقاد قرار گرفته است، ممکن است دیدگاه متفاوت تری نسبت به ارزهای دیجیتال داشته باشد.

دید وسیع تری از دارایی های رمزنگاری شده؟

صندوق بین‌المللی پول در گزارش ماه سپتامبر خود با عنوان «مقررات رمزنگاری» به نظر می‌رسد که با وجود و حتی تکثیر ارزهای دیجیتال غیردولتی موافق است. ‘.

جان کیف، مدیر عامل اتاق فکر CBDC و کارشناس ارشد بخش مالی در صندوق بین المللی پول تا سال ۲۰۲۱، به کوین تلگراف گفت: مثال اخیر در بالا. او اضافه کرد:

“نظرات جزایر مارشال و السالوادور در مورد استفاده دولت ها از ارزهای رمزنگاری شده به عنوان ارز قانونی زمانی بود که واحد پولی از قبل به خوبی تاسیس شده بود. این نظرات بر پیامدهای اقتصادی کلان اتصال واگن مالی خود به ارزهای دیجیتال متمرکز بود.”

جاش لیپسکی، مدیر ارشد مرکز ژئواکونومیک شورای آتلانتیک، به طور نهادی گفت: “درست است که صندوق بین المللی پول نسبت به ارزهای رمزنگاری شده بدبین است و به السالوادور آسیب می رساند. این به این دلیل است که صندوق نگران آسیب پذیری مالی اقتصاد کشور بود. السالوادور از پرداخت بدهی بین المللی خود امتناع می کند، صندوق بین المللی پول “باید آنها را نجات دهد.”

اخیراً: ماینرهای بیت کوین برای زنده ماندن درازمدت استراتژی کسب و کار خود را بازنگری می کنند

از سوی دیگر، «آرژانتین در طول سال ها بیش از ۲۰ برنامه وام دارد و نمی تواند برای مذاکره مجدد به صندوق بین المللی پول بازگردد. [its loans] لیپسکی، مشاور سابق صندوق بین‌المللی پول و سخنرانی‌نویس کریستین لاگارد، اضافه کرد که ما در حال انجام آزمایش‌های رمزنگاری هستیم. گزارش شده است که در حال توسعه برنامه‌هایی است تا امکان پرداخت مالیات بر روی ارزهای دیجیتال را فراهم کند. لیپسکی در صندوق گفت: «این باعث ایجاد ابروها شد.

حتی تاویل موافقت کرد که صندوق بین‌المللی پول در شرایط خاصی موجه است که «انتخاب‌های سیاستی خاصی را که از نظر اقتصادی غیرقابل پشتیبانی هستند، مانند ریاضت، مالیات و پایان یارانه‌های دولتی را وادار کند.» اگر فدرال رزرو «سیاست‌های بد» انجام دهد که آن را به طور دائم به صندوق بین‌المللی پول وابسته کند. با حمایت، “صندوق بین المللی پول از ظرفیت وام دهی خود برای تاثیرگذاری بر انتخاب های سیاست استفاده خواهد کرد.”

ریسک پولشویی

یونگ سارا ژو، رئیس صندوق بین المللی پول، در رابطه با پیشنهاد جزایر مارشال برای معرفی یک ارز دیجیتال مستقل (SOV) به عنوان دومین مناقصه قانونی، گفت که نه تنها بحران ثبات مالی، بلکه “ضد پولشویی و تامین مالی تروریسم مبارزه با تدارکات (AML) )/CFT) خطرات.”

با این حال، سایمون لیبرت، مشاور نظارتی پرداخت ها و بلاک چین مستقر در هلند مطمئن نبود که آیا این اعتراض اصلی صندوق است یا خیر. بله، کریپتو می تواند به عنوان یک دارایی سرمایه گذاری و همچنین به عنوان ابزاری برای پولشویی استفاده شود. سازمان های بین دولتی. نیروی کار.

دولت‌های کشورهای در حال توسعه گاهی احساس می‌کنند که «به دست آربیتراژ صندوق بین‌المللی پول و تعصبات نئولیبرالی گیر کرده‌اند» و وسوسه می‌شوند تا با استفاده از ارزهای فیات جایگزین «از قید و بندهای صندوق بین‌المللی پول فرار کنند». او به کوین تلگراف گفت: این قدرت آنهاست.

مورد سوء تفاهم؟

السالوادور اولین کشور در جهان خواهد بود که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را به عنوان ارز قانونی در سپتامبر ۲۰۲۱ پذیرفته است. کاری که Terra Luna برای ارزهای دیجیتال در ایالات متحده انجام داد، همان کاری است که السالوادور برای ارزهای دیجیتال در سراسر جهان انجام داد.

چه چیزی اشتباه پیش رفت؟ “شکست های زیادی وجود داشت، اما اگر مجبور شدم یکی را انتخاب کنم، چقدر عجله داشت.” [Bitcoin] کار خواهد کرد.» و تمام شد.

به جای اتخاذ یک رویکرد آزمایشی که با آزمایش‌های کوچک و ارزیابی ریسک مستقل آغاز شد، قانون بیت کوین به سرعت در پارلمان السالوادور اجرا شد و بلافاصله به اجرا درآمد. به گفته یکی از منتقدان، “بی پروا و عجولانه”.

از نظر لیپسکی، احتیاط صندوق بین‌المللی پول در مورد ارزهای دیجیتال به‌عنوان ارز قانونی پس از راه‌اندازی نامناسب BTC در السالوادور عمیق‌تر شد.

با این حال، موسساتی مانند صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی بدون شک بر کشورهای کوچکی که به دنبال کنترل بیشتر بر پول‌های خود هستند، «نفوذ فوق‌العاده‌ای» دارند و می‌گویند که «کمک مشروط به این است که کشورها از مقررات پیروی نکنند.» فشارها می‌تواند از ضمیمه کردن تا مسدود کردن ساده نیازمندی‌های کمک باشد. هانری ارسلانیان در کتابی که به تازگی منتشر شده می نویسد. کتاب رمز

اخیرا: بحران جهانی انرژی برای بازار ارزهای دیجیتال چه معنایی دارد؟

به عنوان مثال، زمانی که السالوادور بیت کوین را به عنوان ارز قانونی به رسمیت شناخت، بانک جهانی، یکی دیگر از وام دهندگان سیستم سازمان ملل متحد، نه تنها از این اقدام انتقاد کرد، بلکه با استناد به نگرانی های محیطی و شفافیت، آن کمک های فنی را نیز اعلام کرد.

دشمن طبیعی؟

با توجه به وظایف سازمان های غیردولتی مانند صندوق بین المللی پول و بانک جهانی، به طور کلی، حمایت از ثبات مالی جهانی و ترویج رشد اقتصادی در کشورهای در حال توسعه است. آنها اغلب ابزارهای مالی بسیار ناپایدار و غیرقابل کنترل و بدون آدرس برگشتی یا حتی یک فرد تماس قابل شناسایی هستند.

همانطور که تاویل خاطرنشان کرد، صندوق بین‌المللی پول اغلب خواسته می‌شود تا با اقتصادهایی که «به دست رهبری فاسد و نالایق و ارزهای توهم‌آمیز مبتلا شده‌اند» برخورد کند، بنابراین «ارز بدون صادرکننده دیگری اضافه می‌کند.» واقعاً هیچ انگیزه‌ای برای انجام این کار وجود ندارد.

صندوق بین‌المللی پول نمی‌تواند این واقعیت را نادیده بگیرد که آینده ما پر از ارزهای دیجیتال خواهد بود.»نویسنده: Andrew Singer

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا