اخبار ارز دیجیتال

آیا قیمت بیت کوین در معرض خطر از دست دادن 28000 دلار پرمیوم آتی بیت کوین به پایین ترین حد دو ماهه است؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

معامله‌گران حرفه‌ای بیت‌کوین، با کاهش قیمت‌های آتی بیت‌کوین و نزدیک شدن انحراف دلتای آپشن‌ها به 0 درصد، اقدام جانبی قیمت را ترجیح می‌دهند.

در 17 روز گذشته، قیمت بیت‌کوین (BTC) در محدوده 8.5 درصدی بین 27250 تا 29550 دلار معامله می‌شود و شاخص نوسانات 40 روزه زیر 40 درصد است. این به ارزهای دیجیتال محدود نمی شود، زیرا نوسانات تاریخی شاخص S&P 500 به 17 درصد رسیده است که پایین ترین سطح از دسامبر 2021 است.

اما آیا 28000 دلار به مقاومت جدید تبدیل خواهد شد؟ با این وجود، شرایط اقتصاد کلان همچنان محرک اصلی نوسانات قیمت بازار ریسک در کوتاه مدت تا میان مدت است.

با از دست دادن ریسک ریسک توسط سرمایه گذاران، قیمت بیت کوین صاف می شود

دلایل نوسانات نسبتاً پایین قیمت در بازارهای ریسک عبارتند از: انتظارات رکود اقتصادی، عدم تمایل سرمایه گذاران به شرط بندی جدید تا زمانی که فدرال رزرو به افزایش نرخ ها پایان دهد، یا تقاضا برای دارایی های ثابت. دلایل بی شماری از جمله افزایش (و توجه) وجود دارد. که در معامله درآمد

مشکل این است که هیچ کس نتوانسته ثابت کند چه چیزی باعث می شود سرمایه گذاران ریسک پذیری خود را محدود کنند و قیمت بیت کوین را ثابت نگه دارند. بسیاری می ترسند که علاقه فزاینده ای به املاک تجاری وجود داشته باشد، که می تواند منجر به اختلالات بزرگ در آینده شود.

در حالی که برخی معتقدند بحث سقف بدهی ایالات متحده و بحران بانکی می تواند دلار آمریکا را تضعیف کند، بافت هیچ جایگزینی نمی بیند. این غول مالی در درازمدت طلای فلزی گرانبها را انکار می کند زیرا اوراق سرمایه گذاری او دارایی های بازده را در اولویت قرار می دهد.

درام سقف بدهی، جانت یلن، وزیر خزانه داری را بر آن داشته تا هشدار دهد که اگر کنگره در هفته های آینده اقدامی انجام ندهد، یک “رکود شدید” به دنبال خواهد داشت.

از یک سو، دولت ها برای حفظ فعالیت های اقتصادی و مهار بحران های بانکی با فشار مواجه هستند. در نهایت، افزایش سقف بدهی باعث افزایش نقدینگی به بازار می شود و باعث تورم بیشتر می شود.

محیط پیچیده ای از ریسک های تورمی، رکود اقتصادی و دلار ضعیف تر ممکن است باعث شده است که سرمایه گذاران علاقه خود را به دارایی های پرریسک از دست بدهند و زمانی که نرخ های بهره به بالای 5 درصد در سال می رسد، شرط های خود را بر معاملات اوراق قرضه متمرکز کنند.

یک علامت هشدار برای بیت کوین، حق بیمه قرارداد آتی منفی یا افزایش هزینه های پوشش با گزینه ها است. به این ترتیب، سرمایه گذاران باید این شاخص های مشتقات BTC را به دقت دنبال کنند.

معاملات آتی بیت کوین تقاضای ضعیفی را از خریدهای طولانی نشان می دهد

معاملات آتی سه ماهه بیت کوین در میان نهنگ ها و میزهای آربیتراژ محبوب است. با این حال، این قراردادهای ماه ثابت معمولاً با حق بیمه اندکی نسبت به بازار نقدی معامله می‌شوند، که نشان می‌دهد فروشندگان پول بیشتری برای تأخیر در تسویه مطالبه می‌کنند.

در نتیجه، قراردادهای آتی BTC در یک بازار سالم باید با حق بیمه 5-10 درصد در سال معامله شوند. این وضعیتی است که به عنوان contango شناخته می شود، که مختص بازار ارزهای دیجیتال نیست.

حق بیمه سالانه آتی ۲ ماهه بیت کوین. منبع: Laevitas.ch

معامله گران بیت کوین در دو هفته گذشته بسیار محتاط بوده اند. تقاضا برای لونگ های اهرمی افزایش نیافته است، حتی در طول صعود اخیر به 29850 دلار در 6 می. علاوه بر این، اصلاح بعدی 6.8 درصدی به 27800 دلار، حق بیمه های آتی بیت کوین را به 1.5 درصد به پایین ترین حد دو ماه اخیر رساند.

شاخص ریسک گزینه های بیت کوین خنثی بود

معامله گران همچنین باید بازار اختیار معامله را تجزیه و تحلیل کنند تا بفهمند که آیا اصلاح اخیر سرمایه گذاران را خوشبین تر کرده است یا خیر. انحراف دلتا 25 درصد نشانه‌ای است که میزهای آربیتراژ و سازندگان بازار برای محافظت در جهت بالا یا پایین هزینه بیش از حد هزینه می‌کنند.

به طور خلاصه، اگر معامله‌گری انتظار کاهش قیمت بیت‌کوین را داشته باشد، اندیکاتور انحراف بیش از ۷ درصد خواهد بود و مرحله هیجان به سمت انحراف ۷- درصد می‌رود.

مربوط: بیت کوین تحت حمله نیست: BTC Maxis ترس از حمله DoS را کاهش می دهد

بیت کوین 30 روز گزینه 25% دلتا انحراف: منبع: Laevitas

همانطور که در بالا می بینید، گزینه دلتا 25% انحراف اخیراً در معرض خوش بینی بیش از حد قرار گرفته است.

با این حال، با کاهش قیمت بیت کوین به زیر 28000 دلار، روند به زودی برگشت. در حال حاضر، نشانگر انحراف دلتا 25 درصد نزدیک به 0 درصد است، بنابراین با توجه به قیمت گذاری گزینه های BTC، این یک ریسک متعادل است.

گزینه های بیت کوین و بازار آتی نشان می دهد که معامله گران حرفه ای اعتماد به نفس کمتری دارند و ترجیح می دهند به صورت جانبی معامله کنند. بنابراین، معامله گران نباید با تضعیف شاخص های مشتقات، نزولی شوند.

به عبارت دیگر، با اطمینان کافی مبنی بر اینکه 28000 دلار به یک مقاومت تبدیل خواهد شد، انتظار می‌رود که اشتهای بسیار بیشتری برای گزینه‌های فروش ریسک‌گریز و حق بیمه‌های آتی BTC منفی یا «بازگشت» داشته باشیم.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا