اخبار ارز دیجیتال

دو کوون وجوه دزدیده شده را از لونا به بیت کوین تبدیل کرد: دادستان های کره جنوبی


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

دادستان های کره جنوبی با Binance تماس گرفته اند تا درخواست تعلیق برداشت های مربوط به Dokwon را داشته باشند.

دادستان های کره جنوبی ۴۱۴.۵ میلیارد وون (۳۱۴.۲ میلیون دلار) دارایی غیرقانونی مربوط به دو کوون، بنیانگذار آزمایشگاه Terraform و همکارانش را شناسایی کرده اند. از ۳۱۴ میلیون دلار دارایی غیرقانونی شناسایی شده، دادستان ها تقریباً ۹۱.۴ میلیارد وون (۶۹ میلیون دلار) از مبلغ شناسایی شده را به Kwon مرتبط کردند.

کوون میلیون ها دلار جمع آوری کرده است، اما هیچ یک از دارایی های مرتبط با او بازیابی نشده است و تحت صلاحیت مقامات کره جنوبی است. مدیر عامل سابق، بیشتر وجوه دزدیده شده را به جای سرمایه گذاری در صرافی های کریپتو برون مرزی به بیت کوین (BTC) تبدیل کرد. دارایی های فیزیکی

مقامات کره جنوبی از Binance خواسته اند تا درخواست های برداشت مربوط به Kwon را متوقف کند. بایننس به کوین تلگراف تأیید کرده است که در واقع با دادستانی همکاری می کند و کمک های لازم را ارائه می کند.

ما کمک های درخواستی را به مقامات LE کره جنوبی ارائه کرده ایم. ما نمی توانیم در مورد تحقیقات در حال انجام LE اظهار نظر کنیم، بنابراین لطفاً برای هر گونه نظر بیشتر با دادستان تماس بگیرید.

دادستان های کره جنوبی فعالانه به دنبال دارایی های مرتبط با مدیران آزمایشگاه های Terraform هستند تا برخی از وجوه غیرقانونی دزدیده شده از خرابکاری Terra-Luna را بازیابی کنند. در ۳ آوریل، دادستان یک خانه و اموال دیگر را توقیف کرد تا کارمند سابق Terra را از فروش اقلامی که می‌توانست به این شکایت مرتبط باشد، بازدارند.

دادستانی محل سکونت شین هیون سونگ و دیگران در سئول، خودروهای خارجی، زمین در هواسونگ و گاپیونگ در استان گیونگگی و تائان در استان چونگ چئونگ جنوبی را توقیف کرد.

مربوط: دو کوون ساعاتی پس از دستگیری توسط دادستان های ایالات متحده به کلاهبرداری متهم می شود

Terra Luna یک اکوسیستم رمزنگاری رو به رشد بود که مبتنی بر استیبل کوین الگوریتمی Terra-USD Classic (USTC) بود. با این حال، استیبل کوین در می ۲۰۲۲ قطع شد و اکوسیستم ۴۰ میلیارد دلاری را در عرض چند روز از بین برد.

چیزی که در ابتدا تصور می‌شد یک رویداد برانگیخته بازار باشد، معلوم شد که یک مورد کلاهبرداری آشکار با محوریت مدیر عامل سابق کوون است. بر اساس داده های زنجیره ای، در سه هفته منتهی به Depeg، یک شرکت بیش از ۴۵۰ میلیون دلار در USTC به بازار عمومی ریخت. چهار روز پس از آخرین فروش، USTC شروع به سقوط کرد. و نهادی که در پشت این زباله دان عظیم قرار داشت، کسی نبود جز آزمایشگاه های Terraform.

علیرغم صدور حکم بازداشت از سوی مقامات کره جنوبی و اعلام قرمز سازمان پلیس جنایی بین المللی به نام او، کوون نزدیک به یک سال از دستگیری طفره رفت و در ۲۳ مارس در مونته نگرو دستگیر شد.نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا